انارمگ
۰

همه آنچه از اپل در کنفرانس WWDC 2021 انتظار داریم

همه آنچه از اپل در کنفرانس WWDC 2021 انتظار داریم

به سرعت به آغاز کنفرانس WWDC 2021 ( کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل ) نزدیک می شویم و تاریخ برگزاری آن ۷ ژوئن اعلام شده است. انتظار داریم که در این رویداد جدیدترین نسخه‌های IOS ،WatchOS و مواردی از این قبیل رسما معرفی شوند. در ادامه این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا به جزئیات کامل کنفرانس WWDC 2021 که توسط اپل تایید شده، بپردازیم.

پیش از هر چیز مشخص است که اپل چه مواردی را به نمایش نخواهد گذاشت زیرا که در رویداد Spring Loaded از آنها رونمایی کرد. از جمله سخت افزار جدید تراشه‌ی M1 در مدل‌های آیمک و آیپد پرو و ردیاب AirTags اپل که در این رویداد به معرفی آنها پرداخت. این باعث می‌شود که اپل در WWDC 2021 روی بروزرسانی‌های نرم‌افزاری متمرکز شود.

در ادامه بروزرسانی‌های نرم‌افزاری را که انتظار داریم ارائه شوند آورده‌ایم. از IOS 15 تا MacOS 12 و موارد دیگر. شایان ذکر است که نسخه‌های پایانی این بروزرسانی‌ها تا پایان سال ارائه نخواهند شد، اما نسخه‌های بتا بسیاری از آنها در WWDC امسال و یا حول حوش آن را‌ه‌اندازی می‌شود.

علاوه بر نرم‌افزار، احتمال رونمایی برخی سخت‌افزارهای جدید اپل وجود دارد که در پایان مطلب به آن می‌پردازیم.

همه آنچه از اپل در کنفرانس WWDC 2021 انتظار داریم

همه آنچه از اپل در کنفرانس WWDC 2021 انتظار داریم

تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2021 چه زمانی است؟

اپل تایید کرده که کنفرانس WWDC امسال از ۷ تا ۱۱ ژوئن برگزار خواهد شد و همانند سال پیش بصورت آنلاین خواهد بود. هنوز از برنامه‌ی زمان‌بندی‌ها اطلاعی نداریم و معمولا بیشتر اعلامیه‌ها در روز اول اتفاق خواهد افتاد.

این زمان دقیقا همان تاریخی است که پیش‌بینی شده بود. زیرا همیشه در ماه ژوئن برگزار می‌شود و معمولا یک هفته‌ی کامل را شامل می‌شود که به معنای ۷ تا ۱۱ ژوئن است.

چه مواردی در رویداد WWDC ارائه خواهد شد؟

WWDC معمولا رویدادی نرم افزار محور است که به معرفی نسخه‌های بعدی و جدید همه‌ی سیستم عامل‌ها می‌پردازد. در ادامه به بررسی هر آنچه در این رویداد انتظارش را دارید، می‌پردازیم.

IOS 15

IOS 15 در روبداد WWDC 21

IOS 15 در روبداد WWDC 21

معرفی IOS 15 احتمالا بزرگ‌ترین اعلانیه رویداد WWDC 2021 خواهد بود. گرچه درباره‌ی آن شنیده‌ایم، که برای دریافت این بروزرسانی به آیفون ۷ و بالاتر از آن نیاز داریم.

انتظار می روند که اپل در IOS 15 به بروزرسانی و بهبود و ارتقا برنامه‌ها و خدمات اصلی خود مانند Siri و Maps بپردازد. پیش بینی مواردی فراتر از این ها امکان پذیر نیست. با IOS 14 شاهد برخی قابلیت‌های جدید مانند کتابخانه‌ی برنامه‌ها و ویجت‌های هوم اسکرین بودیم. اما آیا IOS 15 با تغییرات اساسی و قابلیت‌های جدید همراه است یا بیشتر به بهبود آنچه در حال حاضر دارد متمرکز خواهد شد.

گرچه IOS 15 قطعا در رویداد WWDC اعلام خواهد شد اما در واقع تا ماه سپتامبر راه‌اندازی نخواهد شد. با این اوصاف نسخه‌ی بتا توسعه‌دهنده همراه با ارائه در دسترس خواهد بود و نسخه‌ی بتا عمومی نیز مدتی بعد از آن ارائه خواهد شد.

IPadOS 15

IPADOS 15 در روبداد WWDC 21

IPADOS 15 در روبداد WWDC 21

در کنار IOS 15 انتظار می‌رود اپل از IPadOS 15 نیز رونمایی کند. تا کنون خبر دقیقی از این مورد نشنیده‌ایم اما بر طبق روان گذشته، انتظار بسیاری از قابلیت‌ها و پیشرفت‌های مشابه IOS 15 را داریم، البته ممکن است برخی بروزرسانی و بهبود قابلیت‌های متمرکز بر دستگاه تبلت را شاهد باشیم.

همانند IOS 15 انتظار داریم که نسخه ی بتاتوسعه‌دهنده پس از ارائه شروع بکار کند، بتا عمومی مدتی بعد از آن و در سپتامبر نیز بطور کامل راه‌اندازی شود.

WatchOS 8

Watch OS 8 در روبداد WWDC 21

Watch OS 8 در روبداد WWDC 21

انتظار می‌رود که علاوه بر تلفن‌های همراه و تبلت‌های اپل، برای پوشیدنی‌هایی مانند Apple Watch نیز نرم افزار جدید معرفی شود. هنوز اطلاعات زیادی درباره WatchOS 8 وجود ندارد. اما این قطعی است که هر مدل از اپل واچ که WatchOS 7 ( بمعنای مدل اپل واچ ۳ و بالاتر از آن ) دارد، از WatchOS 8 نیز پشتیبانی کند.

در WatchOS 8 واچ فیس‌های جدید را خواهیم دید و احتمال زیادی وجود دارد که برنامه ی Health از طریق IOS راه‌اندازی شود. البته این‌ها در حد حدس و گمانه‌زنی است.

tvOS 15

TVOS در روبداد WWDC 21

TVOS در روبداد WWDC 21

طبق روال گذشته tvOS 15 نیز احتمالا در WWDC 2021 ظاهر خواهد شد. خصوصا که در اطلاعیه‌ای که تاریخ WWDC 2021 اعلام شد به بررسی tvOS پرداخته شد. طبق گفته‌ای The Verifier، این بروزرسانی ممکن است شامل طراحی جدید، همراه با حالت کاملا ویژه کودکان تحت کنترل والدین و ابزارهای مدیرت زمان صفحه باشد.

MacOS 12

به احتمال زیاد اپل از نسخه‌ی جدید MacOS 12 نیز در کنفرانس WWDC 2021 رونمایی خواهد کرد. اطلاعات زیادی درباره‌ی جزئیات آن در دست نیست اما همانند سایر نرم‌افزارهایی که رونمایی می‌شوند، شکل نهایی آن تا پایان سال عرضه خواهد شد.

MAC OS 12 در روبداد WWDC 21

MAC OS 12 در روبداد WWDC 21

دستگاه و سخت‌افزارهای جدید

در حالی‌که WWDC رویدادی پیرامون نرم‌افزار است، اما گاهی شاهد معرفی سخت‌افزارهای جدید اپل هستیم. هیچ خبر دقیقی درباره دستگاه جدیدی که معرفی شود وجود ندارد، اما برخی از گمانه‌زنی‌ها پیرامون یک iPad pro جدید، مدل جدید Mac و یا شاید یک چیپست جدید Mac به گوش رسیده است.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *