جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

فیس آیدی آیفون ۱۳ کاربران را با ماسک و عینک دودی نیز می شناسد!

فیس آیدی ایفون 13
فهرست مطالب

طبق گزارش‌های منتشر شده کمپانی اپل در حال آزمایش سیستمی جدید برای فیس آیدی آیفون ۱۳ می باشد که به کمک آن ایفون کاربران را با ماسک و عینک دودی نیز شناسایی می کند. در این مطلب از بخش اخبار انارمگ، ما به شرح توضیحات و جزئیات بیشتری از این مکانیزم جدید و مفید خواهیم پرداخت. با ما تا انتها همراه باشید.

یکی از بهترین ویژگی های امنیتی آیفون، قفل گشایی به وسیله فیس آیدی و سیستم تشخیص هویت آن می باشد که از قضا یکی از آزاردهنده ترین بخش های آیفون نیز محسوب می شود(!) و اصلی ترین مشکل آن این است که فیس آیدی تنها زمانی کار می کند که بتواند تمام صورت شما را ببیند و این موضوع به یک مشکل مهم برای میلیون ها کاربری که در دوران پاندمی کووید ۱۹ روزانه ماسک بر صورت داشتند، تبدیل شده است. اما اپل به فکر رفع مشکل این موضوع افتاده است و تصمیم گرفته است مکانیزمی جدید در فیس آیدی گوشی هوشمند آیفون ۱۳ به کار ببرد که موجب می شود کاربران با وجود داشتن ماسک و یا عینک دودی بر صورت، باز هم شناسایی شوند.

یادداشت: برای کسانی که با این مشکل در آیفون ۱۲ دسته و پنجه نرم می کنند نیز راه حلی کاربردی وجود دارد. شما هم با استفاده از اپل واچ می توانید قفل صفحه آیفون را باز کنید و هم می توانید فیس آیدی را به نحوی تنظیم کنید که صورت شما را با ماسک شناسایی کند. برای یادگیری این روش ها به مطالب ۷ راهکار برای حل مشکل باز نشدن قفل آیفون با اپل واچ و نحوه‌ی باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک مراجعه کنید.

بر طبق گزارشی از جان پراسر که در وب سایت معتبر frontpagetech.com منتشر شده است، اپل با دستکاری سخت افزار دوربین آیفون ۱۳ و قرار دادن سنسور True Depth دوربین در سمت چپ ناچ به جای مکان فعلی آن در سمت راست، قابلیت جدید را به فیس آیدی اضافه کرده است. تغییر مکان سنسور True Depth به تنهایی معنی خاصی نمی دهد اما پراسر می گوید که این جا به جایی باعث می شود که فیس آیدی کاربران را با ماسک، عینک دودی و حتی شیشه های بخار گرفته عینک که بسیاری از افراد با پوشیدن ماسک به آن دست و پنجه نرم می کنند، شناسایی کند.

بخشی که قسمت هایی از آن نارنجی رنگ است، یک نمونه آزمایشی از بدنه آیفون ۱۳ می باشد و در مقایسه با آیفون ۱۲ (گوشی پایین تصویر) قرار گرفته است. سنسور True Depth که به رنگ آبی آن را مشاهده می کنید، در آیفون ۱۳ احتمالاً در سمت چپ ناچ قرار می گیرد در حالی که در آیفون ۱۲ (پایین) در سمت راست ناچ قرار دارد.

پراسر گزارش می دهد که اپل یک قاب آزمایشی ساخته است که سیستم جدید را در خود جای داده است تا بتواند آن را با کارکنان اپل که از آیفون ۱۲ استفاده می کنند، امتحان کند. گزارش عنوان می کند که این آزمایش در مقیاس بزرگی انجام می شود تا بیشترین داده های ممکن را به دست آورند و از کارکنان اپل خواسته شده است که ماسک و عینک بر صورت بزنند و سخت افزار جدید را آزمایش کنند. برخی از آزمایش ها با ماسک و بدون ماسک و برخی دیگر با زدن عینک به همراه ماسک انجام شده است و گفته می شود که انواع شکل و قالب ماسک و عینک در این آزمایش ها وجود داشتند.

به احتمال بسیار زیاد این آزمایش ها به خاطر بررسی دقت و کیفیت این سیستم قبل از عرضه آیفون ۱۳ می باشد. بر اساس نمونه آزمایشی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این سیستم برای کار کردن به یک سخت افزار جدید نیاز دارد که بر طبق اخبار و شنیده ها، از قبل در ساختار آیفون ۱۳ به کار رفته است. در نتیجه اپل تمام توجه و تمرکز خود را معطوف به سنجش دقت این مکانیزم کرده است تا برای عرضه آماده باشد. اما باید این احتمال را نیز در نظر داشت که شاید این قابلیت کلاً در آیفون ۱۳ به کار نرود و یا با تاخیر به آن اضافه شود.

سال گذشته اپل با انتقادات فراوانی از سوی کاربرانی که متوجه کار نکردن فیس آیدی با ماسک شده بودند، مواجه شد و اپل در پاسخ به آن ها روش هایی موقتی را با اضافه کردن ویژگی های جدید به iOS 14.5 و watchOS 7.4 به کاربران پیشنهاد کرد.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *