دوربین جدید آیفون ۱۳ ؛ مشخصات لنز اولترا واید و اتوفوکوس آیفون جدید

بر اساس آخرین اخبار اپل منتشر شده مینگ چی کو، تحلیل‌گر محصولات اپل، ادعا کرده که دوربین آیفون ۱۳ پرو جدید، لنز اولترا واید جدید خواهد داشت. قابلیت اتوفوکوس (فوکوس خودکار) باعث می شود تصاویر گرفته شده با این دوربین جزییات بیشتری داشته باشند. 

مینگ چی کو در گزارشی گفته بود که آیفون ۱۳ قابلیت های شگفت‌انگیزی خواهد داشت؛ به همین خاطر هم فرصتی فراهم شد تا جزییات این ویژگی های پیشرفته و جدید را با ما در میان بگذارد. کو درمورد تامین کننده جدید، G-Shank، گفته “این تازه‌ترین بخش در صنعت ما است”

Kuo در نامه‌ای به سردبیران AppleInsider می نویسد «G-Shank یک کمپانی باسابقه و باکیفیت در زمینه قالب‌زنی فلزات و ابزارآلات است». G-Shank تامین‌کننده انحصاری VCMهای آیفون از سوی Largan است. 

پیش‌تر گزارش شده بود که اپل لنزهای دقیق دوربین جدید خود آیفون ۱۳ را به Largan سفارش می دهد. این سفارش شامل VCMها است که در واقع اجزای اصلی دوربین اند و به فوکوس و زوم لنز کمک می کنند. 

Kuo در بخشی دیگر اضافه می کند که «پیشبینی ما این است که دوربین اولترا واید ۴ مدل جدید آیفون‌های ۲H22 از AF پشتیبانی خواهند کرد. از بین آیفون های ۲H21، دو مدل آیفون پرو فوق‌العاده قابلیت AF برروی لنز اولترا واید خود خواهند داشت.»

«البته طبق الگوی ارتقا دوربین های مدل قبلی آیفون، انتظار داریم که هر چهار مدل آیفون ۲H22 لنز اولترا واید با اتوفوکوس (AF) داشته باشند.»

علاوه بر این ها، اخیرا Kuo پیشبینی کرده که دوربین سری آیفون‌های ۱۴ که در سال ۲۰۲۲ معرفی می شوند، ۴۸MP خواهد بود. همچنین افزود که به احتمال زیاد شاهد مدل آیفون ۱۴ مینی در سری ۲۰۲۲ نخواهیم بود. به همین علت، گزارش های زیادی مبنی بر این که مدل کوچک آیفون از سری ساخت خارج می شود در وب‌سایت های خبری مختلف منتشر شده است. با این حال، طبق تصاویر لو رفته می بینیم که آیفون ۱۳ مینی قرار است تولید و معرفی شود. 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + یازده =