جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه‌ی باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک

نحوه ی باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک
فهرست مطالب

با شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک یکی از ملزومات زندگی روزمره‌ی مردم سراسر جهان شده است. در این میان کاربران آیفون با ماسک امکان باز کردن فیس آیدی را ندارند. گرچه در شرایط حاضر این یک مشکل جهان اولی به حساب می آید، در هر صورت افراد بسیاری از جمله پرستاران و پزشکان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، در حین انجام کار و پوشیدن ماسک و دیگر وسایل محافظتی مشکل باز کردن Face ID آیفون خود را دارند.

ما به شما خواهیم گفت که چگونه آیفون خود را برای این کار آموزش دهید. در ادامه این مطلب با انارمگ همراه باشید…

آنلاک و باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک
آنلاک و باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک

محققان آزمایشگاه Tencent’s Xuanwu دریافتند که می‌توانید فیس آیدی را آموزش دهید تا هنگاهی که نصف صورتتان با ماسک پوشیده شده است چهره‌ی شما را تشخیص دهد. در این آموزش ذکر شده که ابتدا یک ماسک را تا نصفه بروی صورت بکشید و Face ID را فعال کنید، این آزمایش کار کرد اما نتایج آن زیاد هماهنگ و قطعی نیست. نتیجه بدست آمده این بود که بصورت چندین مرتبه تنظیم اولیه Face ID را انجام داده و بصورت متناوب ماسک را بصورت نصفه بروی صورت قرار دهیم تا بهترین حالت را برای باز کردن قفل گوشی بیابیم.

سخنگوی اپل در وال استریت ژورنال بیان کرده که طراحی فیس آیدی به گونه‌ای است که برای کار کردن باید چشمها، بینی و دهانتان را رویت کند. البته کاربران هنگامی که صورتشان با ماسک پوشیده شده، می‌توانند با استفاده از رمز عبور قفل آیفون خود را باز کنند. در هر صورت اگر استفاده از فیس آیدی برای شما مهم باشد حتی اگر این روش ۱۰۰ % جواب ندهد، می‌توانید مراحل زیر را امتحان کرده و نتیجه را مشاهده کنید و با ما نیز درمیان بگذارید.

نحوه استفاده از فیس آیدی آیفون با ماسک:

قسمت اول:

 • ابتدا به تنظیمات رفته و بعد Face ID و password را وارد کنید.
 • در مرحله اول می‌توانید Alternate Appearance و یا Reset Face ID را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب گزینه‌ی Reset Face ID یا Alternate Appearance، ماسک خود را به حالت نصفه قرار داده و روی صورت خود نگه دارید.
 • اگر آیفون شما پیام “Face Obstructed” را نشان داد به آرامی ماسک را از وسط صورتتان دور کنید تا زمانی که به شما بگوید “Move your head slowly to complete the circle“. سر خود رابه آرامی حرکت دهید تا دایره کامل شود.
 • دو اسکن صورت خود را در همان جهت با ماسک تاشده انجام دهید.
 • در صورت درست اجرا شدن این پیام را باید مشاهده کنید “Face ID is now set up” (فیس آیدی اکنون تنظیم شد).
 • حالا می توانید ماسکتان را کامل بپوشید. اگر قفل آیفون باز شد دوباره این کار را امتحان کنید.
نحوه ی بازکردن فیس آیدی با ماسک - قسمت اول
نحوه ی بازکردن فیس آیدی با ماسک- قسمت اول

قسمت دوم (اختیاری)

 • اگر Face ID بعد از تنظیمات فیس آیدی با ماسک تاشو به صورت مداوم کار نکرد به تنظیمات رفته سپس Face ID و password را وارد کنید.
 • روی گزینه‌ی Set Up Alternate Appearance تپ کنید (اگر گزینه‌ی alternate را در قسمت قبل انتخاب کردید لازم است که فیس آیدی را ریست کرده و دوباره قسمت اول را برای صورت اصلی انجام داده و قسمت دوم را برای صورت جایگزین اجرا کنید) حال ماسک را تا کرده و روی نیمه دیگر صورت قرار دهید. مانند کاری که در قسمت اول انجام دادید.
 • دو اسکن را برای تنظیمات فیس آیدی انجام دهید.
 • ماسک خود را بپوشید و آن را کامل روی صورتتان قرار دهید.
 • اگر کار میکند آنرادوباره امتحان کنید.
 • زمانی که ماسک خود را نپوشیده اید هم باید فیس آیدی کار کند.
نحوه ی باز کردن فیس آیدی با ماسک - قسمت دوم
نحوه ی باز کردن Face ID با ماسک – قسمت دوم

این آزمایش را انجام داده‌ایم و نتایج آن را در اختیار شما گذاشته ایم . اماهنوز موفق نشدیم این کار را با شیلد و یا دیگر وسایل حفاظتی انجام دهیم. شما می‌توانید این کار را امتحان کرده و نتیجه را در زیر این مطلب به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *