جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

تکنولوژی جدید فیس ایدی آیفون های جدید با حذف ناچ و تاچ آیدی روی صفحه

فیس ایدی ایفون
فهرست مطالب

بر اساس آخرین اخبار اپل منتشر شده از کمپانی اپل ، این شرکت درحال حاضر به دنبال راهی است که سنسورهای تاچ ایدی و فیس ایدی را درون صفحه نمایش کار بگذارد. این تکنولوژی جدید باعث خواهد شد که بلوک notch از گوشی‌ها حذف شود. 

اپل در بسیاری از دسترسی‌ها و حق ثبت‌های برنامه‌های اخیر گفته که این اپلیکیشن های آیفون باید حتی الامکان از اجزای اصلی گوشی استفاده کنند. به عنوان مثال، باتری گوشی‌های جدید باید نقش موتور ویبره (لرزاننده) داشته باشند و آنتن‌های Wi-Fi باید در صفحه نمایش کار گذاشته شوند. حال می‌بینیم اپل سعی دارد تا جایی که ممکن است، دیگر تکنولوژی‌ها را در خودِ صفحه‌ نمایش‌های آیفون و اپل واچ قرار دهد.

به عنوان نمونه اپل در مورد صفحه نمایش‌های TFT گفته “جایِ Photodetectorها (سنسورهای عکس) را ترانزیستورهای Thin-Film پشت‌صفحه‌ای گرفته‌اند”. صفحه‌ها در کنار نمایش تصاویر همچنین می‌توانند شامل سنسورهایی درون خود باشند که محیط اطراف توسط آن‌ها بررسی و آنالیز شود. 

در حق ثبت آمده است:« مجموعه‌ای از photodetector می‌توانند به عنوان مثال جای سنسور بیومتریک، سنسور دوربین یا سنسور عمق‌سنج را بگیرند. صفحه نمایش در بعضی مواقع نیز می‌تواند تصویری (۲D)، نقشه برجسته (تصویر ۳D) و ویدیو کلیپ (ترکیبی از تصویر دوبعدی و سه‌بعدی) تولید کند.»

قابلیت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم تمام ویژگی‌های درحال حاضرِ صفحه نمایش‌ها است. با این حال، اپل سعی دارد تا با طرح‌های جدید، از این سنسورها استفاده‌ی حداکثری کند. طراحی‌های تازه قیمت و همچنین ضخامت کم‌تری خواهند داشت. 

اپل می‌گوید:«با توجه به این که سنسورها قابلیت‌های زیادی دارند، هر بهبود و پیشرفتی در طراحی و کارایی سنسورها در سیستم‌های مختلف بسیار کاربردی خواهد بود.»

این کمپانی توضیحات را این‌گونه ادامه می‌دهد:« منظور از بهبود در طراحی و کارایی، آن دسته از ارتقاهایی برای دستگاه‌ها هستند که بتوانند هزینه را کاهش دهند، اندازه دستگاه را کوچک کنند، از پیچیدگی و هزینه واسطه‌گری و زمان تولید سنسور بکاهند. یا این که سرعت سنسور یا کارایی سیستماتیک آن را افزایش دهند.»

پیشنهاد اپل این است که تکنولوژی جدید فیس ایدی و photodetectorها یا درون صفحه‌ نمایش و یا در کنار آن تعبیه شود. می‌توان این سنسورها را “در زیر صفحه نمایش” قرار داد یا “به خودِ صفحه نمایش” چسباند.

خرید گیفت کارت ارزان اپل – کلیک کنید

با این حال، طبق حق دسترسی‌های اپل، این شرکت ترجیح می‌دهد که سنسورها درون صفحه نمایش قرار گیرند. detectorها می‌توانند “به یکی از ساختارهای لایه‌های صفحه نمایش” بچسبند یا “به طور پیشرفض، در خود تراشه‌ی سنسور عکس” داشته باشند. 

نهایت امر این است که هنگامی که شما به صفحه نمایش نگاه می‌کنید، صفحه نمایش نیز به شما نگاه می‌کند و شما را آنالیز می‌کند. نکته جالب این است که این تکنولوژی نه ضخامت صفحه و نه ضخامت خودِ دستگاه، هیچکدام را افزایش نمی‌دهد. 

Photodetectorها قابلیت دریافت نور را دارند؛ در نتیجه – طبق حق ثبت‌ها – می‌شود نتیجه‌گیری کرد که این سنسورها در خود یک دوربین واقعی دارند. اگر دقیق‌تر بخواهیم بگوییم، در خود دوربین فیس ایدی دارند. 

اپل همچنین گفته:« سنسورهای عکس‌ … می‌توانند جایگزین دوربین جلو، سنسور قفل گشا یا سنسور تشخیص چهره شوند. این کار ممکن است با یک یا چندین سنسور صورت گیرد.»

در نتیجه چنین صفحه نمایش نسبتا پیچیده‌ای که در خود چندین سنسور دارد و تکنولوژی جدید اپل محسوب می‌شود، می‌تواند جای فیس ایدی یا تاچ ایدی (در صفحه) را بگیرد. 

حق اختراع و دسترسی جدید به ۶ نوآور داده شده است. یکی از آن‌ها، Jiun-Jye Chang است که پیش‌تر برروی صفحه تاچ Photodetectorها کار می‌کرد. 

 

 

برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *