جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

 برطرف شدن مشکل تعویض ال سی دی آیفون ۱۳ اپل در آپدیت iOS 15.2

تعویض ال سی دی آیفون ۱۳ اپل
فهرست مطالب

اپل در آپدیت iOS 15.2 مشکل صفحه نمایش را برطرف کرد. مشکل در صورت تعویض صفحه نمایش آیفون ۱۳ توسط تعمیرکاران شخص ثالث، صورت بروز می‌کرد و منجر به غیرفعال شدن Face ID می‌شد. کسانی که این بروزرسانی را دریافت کنند دیگر بعد از تعویض ال سی دی آیفون ۱۳ اپل مشکلی نخواهند داشت.

در آیفون‌های ۱۳ در صورتی که صفحه نمایش توسط مراکز غیررسمی اپل تعمیر و یا تعویض شود، Face ID غیرفعال می‌شود. اما به گفته‌ی متخصصان تعمیر در iFixit، بروزرسانی iOS 15.2 این مشکل را برطرف کرده است. این مشکل مدتی بعد از انتشار آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو ظاهر شد. تحقیقات بیشتر نشان داده یک تراشه‌ی کوچک که صفحه نمایش را به آیفون جفت می‌کند، دلیل اصلی بروز این مشکل است و تعویض صفحه نمایش توسط تعمیرکاران شخص ثالث را در دستگاه‌های جدید غیرممکن می‌کند.

اگر چه اپل تصدیق نکرده است که این مشکل یک باگ بوده و یا یک تصمیم عمدی، اما اعلام کرده است که این مشکل را در بروزرسانی نرم‌‌افزاری در آینده رفع خواهد کرد. به نظر می رسد که اپل در مرحله‌‌ی بتا آموزشی iOS 15.2 به این وعده عمل کرده است.

تعویض ال سی دی آیفون ۱۳ اپل
تعویض ال سی دی آیفون ۱۳ اپل

همچنین iFixit نیز بصورت مستقل اعلام کرده است که طی آزمایش‌ها، تعویض صفحه نمایش توسط مراکز شخص ثالث دوباره برای مدل‌های iPhone 13 ،iPhone 13 Pro که سیستم عامل iOS 15.2 بروی آن‌ها نصب است امکان‌پذیر شده است. با این حال به نظر می‌رسد که در صورت تعویض صفحه نمایش در یک پیام با “پیام مهم نمایشگر” “important display message” به آن‌ها هشدار داده می‌شود که، آیفون آن‌ها نمی‌تواند اصل بودن صفحه نمایش را تایید کند.

علاوه بر این‌ها به نظر می‌رسد که اپل قابلیتی با نام تاریخچه تعمیرات و تعویض قطعات “Parts and Service History” را اضافه کرده است که جزئیات مربوط به اجزای غیرقابل تایید در آیفون را توضیح می‌دهد. اپل همچنین در حال جمع‌آوری داده‌های مربوط به قطعات غیراصلی برای نیازهای خدماتی، تجزیه و تحلیل‌های ایمن و بهبود ویژگی‌های LVproducts در آینده است.

در سند پشتیبانی اپل آمده است: ” اطلاعات مربوط به قطعات و تاریخچه‌ی خدمات توسط اپل جمع‌آوری شده است و به عنوان بخشی از اطلاعات دستگاه نگهداری و در آیفون ذخیره خواهد شد.” از این اطلاعات برای نیازهای خدماتی، تجزیه و تحلیل‌های ایمنی و بهبود ویژگی‌های آینده استفاده خواهد شد.

بعد از تعویض صفحه نمایش توسط تعمیرکاران شخص ثالث برخی ویژگی‌های نمایشگر مانند قابلیت True Tone نیز غیرفعال خواهد شد.

برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *