معرفی ویژگی های iOS 15.2: ویس پلن اپل موزیک، Digital Legacy و …

نسخه‌ی iOS 15.2 و iPadOS 15.2 که قرار است هفته‌ی بعدی منتشر شوند شامل چند ویژگی و قابلیت جدید اند. از ویژگی های جدید iOS 15.2 می توان به ویس پلن اپل موزیک، قابلیت Digital Legacy و App Privacy Report (گزارش امنیتی اپلیکیشن ها) اشاره کرد. 

اپل در روز سه شنبه، در کنار بروزرسانی های دیگر، نسخه‌ی بتا آپدیت iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را نیز منتشر کرد. در توضیحات نسخه‌ی بتا آمده بود این که این نسخه‌ های جدید قابلیت ها و ویژگی های بسیار کاربردی و جالبی دارند. 

برای مثال iOS 15.2 قرار است قابلیت Digital Legacy را به سیستم عامل آیفون بیاورد. کاربران می توانند مخاطبان خاص خود را به لیست Legacy Contacts اضافه کنند تا آن ها بتوانند، هنگام مرگ صاحب آیفون یا آیپد، به اطلاعات آن ها دسترسی داشته باشند. 

به علاوه این که اشتراک Voice Plan اپل موزیک با قیمت ماهانه ۴.۹۹ دلار برروی iOS 15.2 قرار می گیرد. این اشتراک ارزان اپل موزیک به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از سیری، دستیار هوشمند اپل، موسیقی های Apple Music را پخش کنند. 

گزارش امنیت اپلیکیشن App Privacy Report نیز از دیگر قابلیت های جدید و مهمی بود که در کنفرانس WWDC 2021 معرفی شد. کاربران می توانند ببینند که هر برنامه تا چه حد و چندبار به اطلاعات شخصی آن ها دسترسی پیدا می کند و اپلیکیشن از کدام اجازه های دسترسی مثل موقعیت یا میکروفون استفاده می کند. کاربران با این قابلیت همچنین می توانند مشاهده کنند که وب‌سایت ها و اپلیکیشن ها با چه دامنه هایی Domains در ارتباط اند. 

از دیگر ویژگی های iOS 15.2 می توان به قابلیت اسکن ایرتگ های مزاحم، نسخه‌ی بروزرسانی‌شده‌ی Communication Safety برای کودکان در برنامه Messages و یک دکمه برای فعال‌سازی قابلیت عکاسی ماکرو آیفون ۱۳ به طور دستی اشاره کرد. 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + یازده =