انارمگ
۰

خطر باتری ایرتگ اپل برای کودکان؛ هشداری به والدین

باتری ایرتگ اپل

کمیسیون مصرف کنندگان استرالیا به تازگی به والدین هشدار داده است تا ردیاب اپلی خود را دور از دسترس کودکان قرار دهند. این کمیسیون از خطر باتری ایرتگ اپل خبر می دهد زیرا کودکان ممکن است باتری های کوچک را قورت دهند و موجب خفگی شود.

در ماه می ۲۰۲۱ ، بزرگ ترین فروشگاه لوازم اداری در استرالیا به نام Officeworks از فروش این سخت افزار به دلیل خطر باتری ایرتگ اپل، صرف نظر کرد. یکی از سخنگویان Officeworks اعلام کرد که این کمپانی منتظر خواهد ماند تا کمیسیون مصرف کنندگان استرالیا توضیحات و راهنمایی های بیشتری را در مورد این محصول ارائه کند. اما حالا این کمیسیون بیانیه ای منتشر کرده است که در آن به والدین توصیه می کند تا به خاطر باتری های کوچگ ایرتگ، آن را از دسترس کودکان خردسال خود دور کنند.

آموزش استفاده از ایرتگ اپل برای پیدا کردن وسایل گمشده – کلیک کنید

معاون این کمیسیون، دلیا ریکارد در این بیانیه گفت که: به عنوان یک اقدام احتیاطی، ما از والدین تقاضا داریم که ایرتگ ها را در دسترس کودکان خود قرار ندهند. ما می دانیم که کودکان به بازی با کلید ها و یا وسایل کوچک دیگر بسیار علاقه مند هستند؛ در نتیجه این ریسک وجود دارد که آن ها ایرتگ که در اصل برای وصل شدن به دسته کلید طراحی شده است را نیز در اختیار بگیرند.https://mag.anardoni.com/how-to-use-airtag/

این مشکل در مورد باتری کوچک ایرتگ است که به سادگی نیز خارج می شود. بر طبق گزارشات کمیسیون مصرف کنندگان استرالیا، در هر ماه بیش از یک خردسال به دلیل خوردن باتری ها یا قرار دادن آن ها در گوش به صورت جدی آسیب می بیند.

در کنار ساده بودن دسترسی به باتری ها در ایرتگ، این کمیسیون ادعا می کند که محفظه باتری همیشه به صورت کامل بسته نمی شود. آن ها می گویند که ممکن است روکش پشتی ایرتگ بسته شود اما این به معنی نیست که محفظه باتری نیز به صورت کامل بسته شده باشد.

ریکارد ادامه داد: ما همچنین در مورد بسته بندی خارجی این محصول و نبود هشدار در مورد حضور یا خطر باتری های دکمه ای نگران هستیم. البته لازم به ذکر است که اپل به تازگی یک برچسب هشدار به بسته بندی ایرتگ اضافه کرده است؛ اما این موضوع به تنهایی نمی تواند پاسخ گوی نگرانی های اساسی ما در مورد دسترسی ساده کودکان به باتری های دکمه ای در ایرتگ باشد.

کمیسیون مصرف کنندگان استرالیا قبلاً کمپینی را برای هشدار در مورد باتری های دکمه ای و خطرات آن ها راه انداخته بود و آن ها دوباره به دلیل خطر باتری ایرتگ اپل، این کمپپین را راه اندازی کرده اند.

ریکارد گفت: ما در حال ادامه بررسی های مان در مورد تصمیماتی که باید جهت مسائل امنیتی و سلامتی اتخاذ شوند، هستیم. همچنین ما در حال مشورت با همتایان بین المللی مان در مورد بی خطر بودن ایرتگ هستیم و تا به اینجای کار حداقال یک مسئول موضوعات سلامت دیگر در حال بررسی و تحقیق خطرات این محصول است.

اپل هنوز نظری در مورد این هشدار جدید نداده است اما کمیسیون مصرف کنندگان استرالیا قبلاً اعلام کرده بود که ایرتگ ها برای سازگاری با قوانین بین المللی و استاندارد های سلامتی طراحی شده اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =