جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

جریمه ۲۰۰ میلیون دلاری شرکت های خدمات مخابرات بی سیم

کمیسیون فدرال ارتباطات
فهرست مطالب

به نقل از اناردونی، کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC)، در جریان تحقیقات بر روی اتهامات شرکت‌های خدمات مخابراتی تلفن همراه به جمع‌آوری و فروش اطلاعات مکانی مشتریانش، به دنبال درخواست غرامت سنگین از شرکت‌های Verizon ،AT&T ،Sprint و T-Mobile است.

خبرگزاری رویترز در روز پنجشنبه مقاله‌ای در این مورد منتشر کرد. طبق گفته این مقاله، FFC در نظر دارد در روز جمعه، مقدار غرامت ۲۰۰ میلیون دلاری را درخواست کند. این کمپانی‌ها این فرصت را دارند تا قبل از صدور حکم نهایی، برای رد این اتهامات اقدام کنند.

جریمه کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC)
کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC)

به گفته مجله خبری انارمگ ، اعلامیه مورد نظر در حدود یک ماه بعد از این که رئیس هیئت مدیره FCC (آجیت پای) اعلام کرد که یک یا تعداد بیشتری از این کمپانی‌ها ممکن است به خاطر فعالیت‌های غیرقانونی با پرداخت غرامت رو به رو بشوند، منتشر شد. یک تحقیق که توسط دفترخانه اجرایی FCC صورت گرفت، مشخص کرد که تعدادی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی بی‌سیم “ظاهرا” قوانین فدرال را نقض کرده‌اند و ممکن است به خاطر جمع‌آوری و فروش اطلاعات مکانی کاربران، با پرداخت جریمه رو به رو بشوند.

آغاز ماجرا

گزارشاتی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، خشم زیادی را متوجه شرکت‌های مخابراتی مانند AT&T ،T-Mobile ،Sprint و Verizon کرد. این کمپانی‌ها دست به فعالیت‌های غیرقانونی مانند فروش اطلاعات مشتریان زدند. خریداران این اطلاعات، آژانس‌های اجرا احکام، bounty hunter (کسانی که افراد تحت تعقیب را دستگیر می‌کنند و پول دریافت می‌کنند)، وسایل ردیاب و مزاحمان بودند.

اقدامات شرکت‌ها

در نتیجه اعتراضات مردمی و چندین دعوی حقوقی، این کمپانی‌ها قول به پایان برنامه بحث برانگیز اشتراک‌گذاری اطلاعات دادند. شرکت Verizon اولین شرکتی بود که در سال ۲۰۱۸ دست به چنین اقداماتی زد. شرکت‌های AT&T ،T-Mobile و Sprint نیز در سال ۲۰۱۹ این اقدامات را انجام دادند. با چند استثنا جزئی تا ماه می سال گذشته این شرکت‌ها از فروش اطلاعات به اشخاص ثالث دست کشیدند.

هر کدام از این چهار شرکت سعی بر این داشتند که هر گونه ارتباط خود را با سرویس‌های Location Based یا همان LBS رد کنند. برخی ادعا کردند که این اقدامات برای منفعت دادن به مشتریان بوده است.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *