جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

اپل کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

اپل کارت چیست و چه کاربردی دارد؟
فهرست مطالب

اپل در آگوست ۲۰۱۹ محصول جدیدی بنام  Apple Card را ارائه داد که یک کارت اعتباری است که به Apple Pay متصل بوده و از طریق برنامه‌ی Wallet فعال می‌شود. اپل کارت به بانکی بنام Goldman Sachs متصل است و می‌توانید در همه‌ی پرداخت‌های Apple Pay از آن استفاده کنید. علاوه بر این مانند یک کارت اعتباری برای معاملات قابل استفاده است.

این کارت اعتباری هزینه اضافی برای نگهداری و تهیه ندارد و کارمزدی هم از آن کم نمی شود و در حالی ارائه شده که به ادعای شرکت اپل در امریکا تقریبا ۷۰ درصد و در استرالیا ۹۹ درصد از امکان Apple Pay در واقع پرداخت با گوشی آیفون (چیزی مانند قابلیت NFC برای گوشی های اندرویدی) استفاده می شود. این نوع پرداخت و فراوانی آن باعث شد تا شرکت اپل کارتی متصل به آن هم ارائه دهد.

اگر می‌خواهید درباره‌ی اپل کارت و نحوه‌ی ثبت نام جزئیات مربوط به آن بیشتر بدانید، در ادامه‌ی این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید.

چگونه اپل کارت را دریافت کنیم؟

برای این کار کافیست برنامه‌ی Wallet را در گوشی آیفونتان باز کرده و روی رابط اپل کارت تب کرده و مراحل  و اطلاعات را طبق آنچه خواسته دنبال کرده و کامل کنید. بسیاری از اطلاعات شما از طریق Apple ID گرفته می‌شود و این نشان می‌دهد که ثبت نام اپل کارت چند دقیقه بیشتر وقت شما را نخواهد گرفت. مراحل را به ترتیب زیر برایتان آورده‌ایم.

  1. برنامه‌ی Wallet را در آیفون خود باز کنید.
  2. روی دکمه‌ی + بالا سمت راست تب کنید.
  3. گزینه‌ی Apple Card را انتخاب کنید.
  4. اطلاعات خود را وارد کنید. ( نام، تاریخ تولد، ایمیل و شماره تلفن )
  5. صفحه‌ای به شما حد اعتبار و نرخ بهره (چیزی بین ۱۳ تا ۲۴ درصد) را نشان می‌دهد. گزینه‌‌ی Accept را تب کنید.
اپل کارت چیست؟
نحوه دریافت Apple Card

اطلاعات مورد نیازی که از شما می‌خواهد شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور و آدرس محل زندگی و تابعیت، شماره تماس، سطح درآمد ماهانه و چهار رقم آخر شماره‌ی شناسایی می باشد. این اطلاعات مستقیما به بانک Goldman Sachs ارسال و پس از بررسی و تایید اقدام به صدور اپل کارت خواهد کرد.

البته شما مانند سایر کارت‌های اعتباری، باید واجد شرایط دریافت کارت باشید.

چه کسی واجد شرایط گرفتن اپل کارت است؟

برای داشتن Apple Card باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین یک گوشی آیفون با IOS12.4 و یا بالاتر داشته باشید. احراز هویت دو مرحله‌ای باید فعال بوده و با آیفونتان به Apple ID و iCloud وارد شده باشید.

استفاده از اپل کارت با Apple Pay

می‌توانید ازطریق برنامه‌ی Wallet با اپل کارت، مانند بقیه کارت‌های اعتباری برای پرداخت‌های Apple Pay استفاده کنید. می‌توانید آن‌را بعنوان کارت پیش فرض تنظیم کرده و در خرید از فروشگاههای اپل و خریدهای آنلاین آیفون، اپل واچ ، آیپد و مک استفاده کنید.

اپل کارت چیست؟
پرداخت از طریق apple pay با Apple Card

از اپل کارت برای خریدهای غیر اپلی استفاده کنید

اگر خریدی دارید که با Apple Pay قابل پرداخت نیست، می‌توانید از کارت فیزیکی اپل کارت که بعد از ثبت نام برایتان ارسال می شود استفاده کنید. علاوه بر Goldman Sachs اپل با Mastercard نیز همکاری می‌کند. بنا براین هرجایی که Mastercard فعال است می‌توانید از کارت فیزیکی اپل استفاده کنید.

وقتی که کارت فیزیکی اپل به دستتان می‌رسد فعال‌سازی آن آسان است. در مدل‌های Iphone XS, XS Max, XR تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آیفون خود را نزدیک پاکت مورد نظر برای اسکن کد NFC بگیرید و پس از باز کردن پاکت نیز روی دکمه‌ی Activate در آیفونتان ضربه بزنید. در مدل‌های بالاتر نیز باید برنامه‌ی Wallet را باز کرده و روی دکمه‌ی Activate در این برنامه تب کنید. سپس آیفون خود را در نزدیکی بسته بندی Apple Card نگه دارید. به همین سادگی کارت شما فعال می‌شود و بر خلاف کارت‌های سنتی نیازی به تماس تلفنی نخواهید داشت.

اپل کارت چیست؟
پرداخت های غیر اپلی با Apple Card

ماهیت Apple Card

این کارت بی‌نظیر از جنس تیتانیوم ساخته شده که تنها نام شما روی آن با لیزر حک شده و خبری از شماره‌ی کارت و تاریخ انقضا و CVV نیست. اگر کسی کارت شما را پیدا کند هیچ راهی برای استفاده و خرید آنلاین از طریق آن نخواهد داشت.

در قسمت پشتی کارت نیز یک چیپ وجود دارد و در حالی که شماره‌ی کارت و CVV روی کارت وجود ندارد اما در صورت نیاز می‌توانید اطلاعات آن‌را در برنامه ی Wallet پیدا کنید.

اپل کارت فیزیکی از پرداخت‌های بدون تماس پشتیبانی نمی‌کند و برای پرداخت های Apple Pay نیز باید از آیفون استفاده کنید.

در صورت گم کردن کارت نیز گزینه‌ای در برنامه‌ی والت وجود دارد تا بتوانید کارت خود را غیر فعال و کارت جدید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای سفارش دهید.

اپل کارت چیست؟
ماهیت Apple Card

تنظیم Apple Card در آیپد ، اپل واچ و مک

اپل کارت انعطاف و هم‌خوانی عمیقی با برنامه‌ی Wallet در آیفون دارد. اما می‌توان در اپل واچ، آیپد و مک نیز برای خرید و دیدن اطلاعات مورد استفاده قرار بگیرد.

برای افزودن اپل کارت به آیپد به قسمت Wallet & ‌Apple Pay در قسمت setting برنامه بروید.

برای افزودن Apple Card به اپل واچ به قسمت Wallet & ‌Apple Pay در آیفون خود برنامه‌ی Apple watch را باز کرده و در قسمت My watch گزینه‌ی Wallet & ‌Apple Pay را تب کنید.

در مک نیز کافیست به System Preferences رفته و روی دکمه‌ی “+” کلیک کرده و اپل کارت را اضافه کنید. برای اضافه کردن اپل کارت در مک به touch ID نیاز دارید. در غیر اینصورت می‌توانید قابلیت Allow Payments را فعال کنید تا بتوانید احراز هویت را از طریق آیفون یا اپل واچ برای مک انجام دهید.

وبسایت

اپل در ژوئیه وبسایت Apple Card را راه‌اندازی کرد که از طریق آن می‌توان پرداخت‌ها و مانده حساب و موارد دیگر را بصورت آنلاین مشاهده کرد. با استفاده از سایت دیگر برای دریافت اپل کارت نیاز به آیفون نیست و می‌توانید از آن برای خرید مک استفاده کنید.

این وبسایت با آدرس اینترنتی card.apple.com در دسترس می‌باشد و از طریق Apple ID می‌توانید وارد آن شوید.

مزیت خرید با اپل کارت

با هر خریدی که با Apple Card انجام می‌دهید ۲ درصد از تراکنش انجام شده برای خرید بعدی‌تان در کارت شما ذخیره خواهد شد. در صورتی که مستقیما از اپل خریداری کنید این پاداش به ۳ درصد و در صورت خرید در جاهای دیگر به ۱ درصد کاهش می‌یابد. این پاداش بر اساس تراکنش روزانه محاسبه می‌شود و فعالیت هیچ محدودیتی ندارد.

اپل کارت چیست؟
ثبت نام در daily cash

یکی از مزایای سیستم پاداش اپل کارت Daily Cash است. با ثبت نام در Apple Cash می‌توانید این پاداش‌ها را بصورت روزانه دریافت کنید و برای دریافت آن هفته‌ها منتظر نمانید. برای دریافت پاداش‌ها نیاز به ثبت نام در Apple Cash ندارید، فقط اینکه در صورت ثبت نام پاداش‌ها را بصورت ماهانه در حسابتان دریافت خواهید کرد.

اپل کارت چیست؟
پاداش های خرید با Apple Card

اطلاعات حساب برای بررسی

در برنامه‌ی Wallet تمام معاملات و خریدهایی که توسط اپل کارت انجام می‌دهید قابل مشاهده و بررسی است. تمام این اطلاعات در دسته‌بندی‌های رنگی مانند غذا، خرید و سرگرمی و موارد دیگر ذکر شده است. اپل کارت همچنین خلاصه‌ی هزینه‌های هفتگی، ماهانه و سالانه را در اختیار شما می‌گذارد و دوباره با همان دسته‌بندی رنگی می‌توانید هزینه‌های خود را در یک نگاه ببینید.

علاوه بر طبقه‌بندی‌های مخارج، Wallet خلاصه‌ی مانده حساب کلی‌تان به شما نشان می‌دهد که شامل مانده حساب ماه قبل و نگاهی به هزینه‌های جدید (از جمله معاملاتی که معوق مانده و پرداختها و اعتباراتی که باید انجام دهید) است.

اپل کارت چیست
اطلاعات حساب در Apple Card

اعلان‌ها

همانند بسیاری از کارت‌هایی که به Apple Pay متصل هستند، هنگام خرید با Apple Card اعلان فوری از طریق تلفن همراه برایتان ارسال می‌شود. به این صورت که اگر هزینه‌ای وجود دارد که شما آن را تشخیص نمی‌دهید و یا برنامه‌ای خرید شده که معادل آن در گوشی شما وجود دارد و خرید آن لازم نیست بلافاصله اطلاع می‌دهد.

همچنین می‌توانید اطلاعات مالی و تراکنش‌های حساب Apple Card را برای ارائه مستندات در مسائل مالی دیگر استفاده کنید. برای اینکار باید داده‌ی کافی برای ارائه داشته باشید و حد نصابی برای آن وجود دارد. کافیست طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. در گوشی آیفون برنامه‌ی Wallet را باز کنید.
  2. روی Apple Card تب کنید.
  3. روی Card Balance تب کنید.
  4. گزینه‌ی monthly statement را انتخاب کنید.
  5. حال گزینه‌ی Export Transactions را تب کنید. سپس از گزینه‌ی share برای ذخیره و اشتراک‌گذاری این صفحه در جای دیگر استفاده کنید.
اپل کارت چیست؟
Apple Card چیست

حریم خصوصی و امنیت

اپل مانند بقیه کارت‌های اعتباری متصل به Wallet، برای اپل کارت یک شماره کارت منحصر به فرد در Secure Element ایجاد می‌کند. تمام پرداخت‌ها نیز باFace ID یا ‌Touch ID ‌و همراه با یک کد امنیتی پویا تایید می‌شوند.

مزایای جانبی اپل کارت

از دیگر مزایایی که اپل کارت برای دارندگانش قرار داده می‌توان به محافظت در برابر کلاهبرداری و سرقت از حساب نام برد. همچنین عضویت رایگان در ShopRunner که حمل و نقل رایگان در بسیاری از سایت‌ها را انجام می‌دهد. ارائه‌ی تخفیف‌هایی خرید سفر در رویدادهای ویژه مانند تعطیلات کریسمس، تخفیفات اجاره خانه، تخفیف استفاده از مراکز سرگرمی‌ و مواردی ازین قبیل نیز از دیگر مزایای این کارت برای دارندگانش است.

پرداخت‌ بدون بهره برای خرید آیفون

مشتریان اپل کارت این امکان را دارند که یک آیفون جدید خریداری و هزینه‌ی آن را طی ۲۴ ماه و بدون بهره پرداخت کنند. برای استفاده از این گزینه به قسمت manage payments در برنامه‌ی والت بروید.

اپل همچنین طرح‌هایی برای اقساط بدون بهره برای خرید مک، آیپد، هوم‌پاد و ایر پاد در اختیار دارندگان اپل کارت گذاشت است.

از این طرح‌های اقساطی می‌توانید در هنگام خرید‌های آنلاین استفاده کنید. محصولاتی مانند مک و آیپد برنامه‌های اقساطی بدون بهره ۱۲ ماهه دارند. در حالی که سایر محصولات مانند ایرپاد، اپل TV و هوم پد برنامه‌های اقساطی ۶ ماهه دارند. در حال حاضر هیچ برنامه اقساطی برای اپل واچ و آیپد تاچ  وجود ندارد.

اپل کارت چیست؟
Apple Card مزایای خرید

شماره کارت مجازی برای پرداخت‌های غیر اپلی

از آنجایی که هیچ شماره کارتی روی کارت تیتانیومی وجود ندارد و در مواردی برای خرید نیاز به شماره کارت یا CVV است برنامه والت این اطلاعات را به شما خواهد داد. اپل کارت قادر به صدور شماره کارت مجازی و کد تایید برای این گونه خریدهاست. این شماره نیمه دائمی است و هر زمان بخواهید می‌توانید دوباره آن‌را تولید کنید. از این اطلاعات می‌توان برای خرید‌های غیر Apple Pay، خریدهای تلفنی و مواردی مشابه استفاده کرد.

عدم پذیرش افراد برای دریافت اپل کارت

Apple Card در صفحه‌ی وبسایت خود به طور خلاصه دلایل عدم پذیرش افراد برای دریافت Apple Card و اقدامات انجام شده توسط آن را بیان می‌کند. از دلایل عدم پذیرش می‌توان بدهی‌های سنگین و درآمد کم، ضمانت‌های مالیاتی، ورشکستگی، بازپس گیری املاک، سر رسید بدهی، بسته شدن حساب و دسته چک توسط بانک، بدهی پزشکی معوق و مواردی ازین قبیل را نام برد.

همچنین با طراحی برنامه‌ی Path to Apple Card به افراد این امکان را می‌دهد که اعتبار خود را طی یک دوره چهار ماهه ارتقا بدهد. این برنامه پیشنهاداتی از قبیل حل و فصل مانده بدهی‌های گذشته و پرداخت به موقع اعتبارات و تسویه حساب بدهی های معوق را ارائه می‌دهد.

اپل کارت چیست؟
عدم پذیرش برای دریافت Apple Card
پشتیبانی

اپل پشتیبانی اپل کارت را مستقیما از طریق Business Chat در Messages انجام می‌دهد. به جای تماس با یک سرویس خودکار می‌توانید مستقیما به کاربری که ۲۴ ساعته و هفت روز هفته آماده‌ی پاسخ‌گویی است پیام دهید.

آیا اپل کارت در ایران قابل استفاده هست؟

پاسخ این سوال کاملا واضح هست اما برای کامل بودن این پست آن را ذکر می کنیم. با توجه به تحریم های بانکی علیه ایران و همچنین این نکته که اپل در ایران هیچ گونه نمایندگی رسمی ندارد، اپل کارت در ایران کاربرد و کارآیی ندارد و تا وقتی این دو مورد حل نشوند نخواهد داشت!

 
برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *