جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

تنظیمات دستی قابلیت عکاسی ماکرو در بتای دوم iOS 15.2

عکاسی ماکرو در بتای دوم iOS 15.2
فهرست مطالب

حالا بالاخره پس از مدت ها اپل قابلیت تنظیم دستی عکاسی ماکرو را در بتای دوم سیستم iOS 15.2 برای آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس قرار داده است. 

قابلیت عکاسی ماکرو برای اولین بار برای کاربران آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس و با سیستم عامل iOS 15 معرفی شد؛ گرچه عکاسی و فیلم‌برداری ماکرو قابلیت فوق‌العاده کاربردی و جذابی است اما بسیاری معتقد بودند که یک نقص بزرگ دارد. پیش از نسخه‌ی بتا دوم iOS 15.2 ، اگر کاربر دوربین آیفون را به اندازه‌ی کافی به سوژه‌ای نزدیک می کرد، دوربین آیفون خودبه‌خود آن را تشخیص می داد و حالت دوربین به Macro سوییچ می شد. 

اولین مشکلی که ماکرو قدیمی داشت این بود که در تشخیص اشیا نزدیک اشتباه می کرد. دوم این که کاربران در واقع نمی توانستند تشخیص دهند که دوربین درحال حاضر روی ماکرو تنظیم شده است یا روی حالت معمولی. 

اما بعد مشکل سوم پیش آمد که مربوط به فیلم‌برداری ماکرو می شد. زمانی که دوربین آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس از حالت معمولی به حالت ماکرو می رفت، ناگهان فریم تصویر، کمپوزیسیون و حتی نور آن به شدت تغییر می کرد. 

اپل همان زمان اعلام کرد که قرار است دکمه‌ی تنظیم دستی برای عکاسی ماکرو تعبیه کند؛ و حالا می بینیم که این قابلیت به نسخه بتا دوم iOS 15.2 افزوده شده و کمی بعد هم به طور رسمی برای سیستم عامل اصلی عرضه خواهد شد. 

قابلیت عکاسی ماکرو در آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس

آرون زالو، یوتیوبر معروف، گفته که قابلیت جدید را باید خودتان فعال کنید و به طور پیش‌فرض روشن نیست. برای فعال‌سازی عکاسی ماکرو در iOS 15.2 ابتدا باید به Settings و سپس Camera بروید و گزینه Auto Macro را غیرفعال کنید. 

با این حال، این برای فعال‌سازی تنظیم دستی ماکرو کافی نیست. کاربران باید برای فعال‌سازی تنظیم دستی ماکرو سپس به Preserve Settings بروند؛ در این بخش گزینه‌ی دیگری به نام Auto Macro خواهند دید که باید آن را فعال کنند. 

با فعال‌سازی این تنظیمات، هرگاه دوربین خود را به اندازه‌ی کافی به سوژه‌ای نزدیک کنید، macro mode فعال می شود و آیکون (شکل گل) آن در بالای صفحه نمایش داده می شود. کافی است آیکون را با انگشت خود لمس کرده و عکس های ماکرو زیبا ثبت کنید و آن ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 

برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *