جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

بررسی تفاوت های ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو; کدام هدفون بی سیم بهتر است؟

بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو
فهرست مطالب

 وقت آن رسیده که دو رقیب یعنی ایرپاد جدید و بیتس فیت پرو وارد صحنه‌ی رقابت شوند. تنها یکی از این دو پیروز میدان می‌شود. با عرضه‌ی ایرپاد ۳ در اواخر اکتبر و عرضه‌ی هدفون‌های جدید بیتس فیت پرو در اوایل ماه نوامبر، بازار رقابت هدفون‌های بی‌سیم اپل داغ خواهد شد. هردوی این هدفون‌ها دارای مزایا و معایبی اند، اما در نهایت شما تنها برای یکی از آن ها هزینه خواهید کرد. در ادامه‌ی این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا به بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو بپردازیم.

بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو
بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو

قیمت

اولین و مهمترین موردی که به بررسی آن می‌پردازیم، قیمت است. AirPods جدید با قیمت ۱۷۹ دلار و Beats Fit Pro با قیمت ۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد. این اختلاف قیمت ۲۰ دلار زیاد نیست، اما همان‌طور که خواهید دید تفاوت زیادی در ویژگی‌ها و عملکرد آن ایجاد می‌کند.

البته این به تنهایی برای برتری Beats Fit Pro در این قسمت کافی نیست. پس برنده این قسمت: ایرپاد ۳ است.

ویژگی‌ها و عمر باتری

بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو
بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو

اگر شما آیفون دارید، فرقی نمی کند که ایرپاد ۳ داشته باشید یا بیتس فیت پرو. هر دو بصورت یکپارچه با آیفون جفت می‌شوند. هردو می‌توانند از صدای فضایی با ردیابی سر، اشتراک‌گذاری صدا، سوئیچ خودکار بین دستگاه‌ها، تنظیم صوتی EQ و Find My پشتیبانی کنند. این موارد مجموعه‌ای از ویژگی‌های استانداردی است که در ایرپاد پرو و ایرپاد مکس نیز خواهید یافت.

تنها مزیت ایرپاد در این قیمت یک کیس شارژ است که از شارژ بی‌سیم توسط Qi و MagSafe پشتیبانی می‌کند. کیس بیتس فیت تنها از طریق USB-C قابل شارژ است که بهتر از درگاه لایتنیگ در ایرپاد می باشد. اما در کل شما با بیتس گزینه‌‌های محدودتری برای شارژ خواهید داشت.

حال مزایایی که بیتس فیت دارد را بررسی کنیم؛ قابلیت حذف نویز بیتس فیت عالی است، به‌علاوه سری‌های سیلیکونی گوشی‌ها به خوبی در گوش کیپ می‌شوند و از ورود هر گونه نویزی جلوگیری می‌کنند، حتی زمانی که ANC خاموش باشد.

همه و همیشه خواهان قابلیت حذف نویز نیستند، اما می‌توان آن را غیرفعال کرد و در زمانی که به انجام کاری بدون حواس‌پرتی مشغول هستید، گزینه‌ی بسیار مهمی به شمار می‌آید.

از طرفی ایرپادها هیچ قابلیتی برای جلوگیری از ورود سرو صدا ندارند و تجربه‌ی شنیداری پایین‌تری را به شما می‌دهد.

هم ایرپاد ۳ و هم بیتس فیت پرو از عمر باتری فوق‌العاده‌ای برخوردارند. شما با یک بار شارژ کامل می‌توانید ۶ ساعت کامل از آن‌ها استفاده کنید. با این حال این نکته مهم است که بیتس فیت زمانی که ANC فعال است می‌تواند ۶ ساعت تمام کار کند، در حالی که  ایرپاد چنین قابلیتی را ندارد.

پس نتیجه‌ این است که Beats Fit Pro برنده‌ی این مرحله است.

راحتی

بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو
بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو

ایرپاد ۳ به هیچ وجه گوش را اذیت نمی‌کند. اما فاقد هر گونه موردی برای سفارشی‌سازی در این زمینه است. تنها یک اسپیکر پلاستیکی هست که آن‌ها را درون کانال گوش وارد می‌کنید بدون این که قابلیت تنظیم یا چیزی شبیه به آن داشته باشد. پس ممکن است برای گوش شما راحتی لازم را نداشته باشد.

از آن‌جایی که فاقد نوک یا هر ویژگی قابل تنظیم دیگری است، ممکن است گاهی احساس کنید که دارد از گوشتان خارج می‌شود و از آن پایین می‌افتد. این مورد به اندازه‌ی ایرپادهای قدیمی مشکل‌ساز نیست، اما همچنان وجود دارد.

در مقابل بیتس فیت پرو را، بدون این که واقعا متوجه آن شوید، می‌توانید به راحتی تا ۶ ساعت درون گوش‌تان داشته باشید. بیتس یک نوک کوچک نرم و منحنی شکل دارد که به راحتی درون گوش قرار می‌گیرد. علاوه بر این سه سایز نوک سیلیکونی در اختیار شماست تا یکی از آن ها که مناسب گوشتان است را انتخاب کنید.

در این مرحله Beats Fit Pro برنده است.

کیفیت صدا

بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو
بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو

وقتی که صحبت از خروجی صدای خالص به میان می‌آید، هم ایرپاد و هم بیتس فیت پرو هر دو در رده‌ی بالای هدفون‌های بی سیم زیر ۲۰۰ دلار قرار می‌گیرند. اپل به خوبی می‌داند که چگونه بلندگوهای باکیفیت را در بدنه‌های کوچک قرار دهد.

هر دو هدفون هر ترکیب صوتی را با بهترین کیفیت در اختیار کاربر قرار می‌دهند. عناصر صوتی بالا و پایین را به گونه‌ای عرضه می‌کند که شنونده بتواند ظریف‌ترین ساز‌های بکار رفته در یک آهنگ را تشخیص دهد. این‌طور است که هیچ صدایی از بین نمی رود و یا نادیده گرفته نمی‌شود. با این‌حال بیتس فیت پرو چیزی دارد که ایرپاد ۳ ندارد: بیس فوق‌العاده قوی!

خروجی بیس در ایرپاد جدید متوسط است. مطمئنا ایرپاد بیس دارد اما انقد که می‌خواهید رضایت‌بخش و به هیچ‌وجه برجسته و قابل توجه نیست. این مورد در رابطه با بیتس فیت صدق نمی‌کند. زیرا طوری است که انگار یک ساب ووفر به گوشتان وصل کرده‌اید!

قطعا حذف نویز تاثیر زیادی در کیفیت صدا دارد. ایرپاد کیفیت صدای خوبی دارد اما اگر در محیطی پر سرو صدا قرار بگیرید ممکن است صدای آن‌ را نشنوید.

قابلیت سازگاری با اندروید

بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو
بررسی تفاوت ایرپاد ۳ و بیتس فیت پرو

از آن‌جایی که هردو نوع هدفون محصول کمپانی اپل هستند، تنها راه جفت شدن کامل آن ها، از طریق گوشی آیفون است. همه‌ی ویژگی‌های حذف نویز، صدای فضایی و … را که گفتیم در کار با دستگاه اندرویدی از بین می‌روند. اما یکی از این هدفون‌ها بیشتر از دیگری با دستگاه‌های اندرویدی سازگاری دارد.

یک برنامه به نام Beats Android در PLAY STORE وجود دارد که می‌توانید آن را دانلود و در دستگاه اندرویدی خود راه‌اندازی کنید و در مدیریت دستگاه اندروید با بیتس فیت پرو استفاده کنید. بروزرسانی‌های میان نرم‌افزاری، کنترل‌های ANC، تست تناسب هدفون با گوش، سفارشی‌سازی‌های کنترل لمسی و سایر ویژگی‌های اصلی را می‌توان با این برنامه برای گوشی‌های غیرآیفون بکار برد. شاید تجربه واقعی بیتس فیت پرو را با اندروید نداشته باشید اما تمام نیازهای اولیه و اساسی در آن مهیا است.

این‌مورد درباره‌ ایرپادهای جدید اپل صدق نمی‌کند. شما می‌توانید آن را با هر گوشی اندرویدی دیگری از طریق بلوتوث جفت کنید، اما تنها مانند هر هدفون بلوتوث دیگری کار خواهند کرد و تنها تغییری که مشاهده می‌کنید کیفیت صدای HD است. در حالی‌که کمی ناعادلانه است که از قابلیت‌های پیشرفته‌ی هدفون‌های پرچمدار اپل بگذریم و از آن ها چشم پوشی کنیم.

در هر صورت بیتس فیت پرو اپل یک برنامه رسمی با برخی از ابزارها برای گوشی‌های اندرویدی دارد. پس بیتس فیت پرو پیروز این مرحله است.

نتیجه‌

در حالی‌که ایرپاد نسل جدید در قیمت با اختلاف کمی در برابر بیتس فیت برتری دارند، اما در مقایسه موارد دیگر، بیتس فیت پیروز میدان است. هر دو هدفون دارای کیفیت صدای بالاتر از حد متوسط اند. اما کیفیت صدایی که بیتس فیت ارائه می‌دهد یکی از بهترین‌ها در محدوده‌ی قیمتی خودش است. ایرپادها هم تا حد زیادی عالی به نظر می‌رسند اما بخاطر نبود بیس و قابلیت حذف نویز واقعا به پای بیتس نمی‌رسند.

بطور کلی داشتن قابلیت حذف نویز در ارتقا ویژگی‌های بیتس فیت تاثیر زیادی دارد که باعث برتری آن نسبت به ایرپاد می‌شود. درست است که ایرپاد شارژ بی‌سیم را ارائه می‌دهد و بیتس فیت این کار را نمی‌کند، اما شنیدن صدای واضح و کامل صدا مهترین نکته در هدفون به حساب می‌آید. همه‌ی این‌موارد را با راحتی بیشتر و سازگاری با اندروید ترکیب کنید. واضح است که Beats Fit Pro، ایرپادهای جدید را از میدان به در خواهد کرد.

فقط به خاطر داشته باشید که، در هر صورت اپل برنده است.

برچسب‌ها: / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *