معرفی و بررسی برنامه Find My Kids: بهترین برنامه ردیابی کودکان برای آیفون

کار والدین در دنیای امروزی کمی دشوار شده و مانند راه رفتن روی یک لبه باریک می‌ماند. همان‌قدر که می‌خواهید فضای شخصی را به کودکان خود هدیه بدهید، به همان اندازه می‌خواهید از آن‌ها را در برابر افراد مزاحم، سایت‌ها و موارد مخرب در اینترنت و فضای مجازی مراقبت کنید. در این راستا برنامه‌هایی هستند که در تلفن همراه به کمک والدین می‌آیند، اما هیچ‌کدام مانند Find My Kids در آیفون خوب عمل نمی‌کنند. در ادامه‌ی این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا به بررسی برنامه ردیابی کودکان برای آیفون بپردازیم.

برنامه‌ی Find My Kids به شما این امکان را می‌دهد تا به‌صورت متوسط کودکان‌تان را زیر نظر داشته باشید. همچنین در ویژگی‌های ورزشی و جاسوسی که برای زیر نظر گرفتن کودکتان احتیاج دارید، زیاده‌روی نمی‌کند.

Find My Kids: برنامه‌ای برای محافظت از فرزندان شما

همه‌ی ما می‌خواهیم که باحال‌ترین و بهترین والدین دنیا باشیم، اما مسئولیت‌ها و دغدغه‌هایی در سر راه ما قرار می‌گیرند. از یک طرف می‌خواهیم که به فرزندان‌مان اجازه دهیم تا کارها را بصورت مستقل انجام دهند و تجربه کسب کنند، به مدرسه بروند، دوستان جدید پیدا کنند و نقاط قوت خود را شناسایی کنند.

اما از طرفی نگران امنیت آن‌ها هستیم. خب برنامه‌ی Find My Kids می‌تواند شما را در مدیریت هر دو روی سکه کمک کند. با این برنامه می‌توانید به راحتی آن‌ها را کنترل کنید بدون این که یک پدر یا مادر سختگیر و فضول به نظر برسید.

نحوه کار برنامه‌ی Find My Kids

برنامه ردیابی کودکان برای آیفون
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون

مانند سایر برنامه‌های والدین شخص ثالث باید برنامه‌ی Find My Kids و یک برنامه ردیاب ساده مانند Pingo را در آیفون خود و کودکتان، اپل واچ و یا ساعت هوشمند اندرویدی او نصب کنید.

البته این موارد در تلفن همراه والدین و کودکان پنهان یا مبدل نمی‌شود. بنابراین شما و فرزندتان در یک صفحه هستید. آن‌ها به خوبی درباره‌ی برنامه و این که شما در حال کنترل آنها هستید، باخبرند.

علاوه بر این ها به لطف برخی از ویژگی‌های هوشمند این برنامه به‌صورت معکوس نیز عمل می‌کند. نه این که کودکان بتوانند والدین را کنترل کنند، بلکه می‌توانند به‌طور متقابل در برنامه با آن‌ها در ارتباط باشند و در صورت لزوم با آن‌ها تماس بگیرند و درخواست کمک کنند.

Find My Kids ترکیب خوبی از ویژگی‌های برنامه‌های ردیابی کودکان

ارزش یک برنامه به قابلیت های مفید آن است. تنها مشکلی که اغلب این برنامه‌ها دارند این است که زیادی مزاحم اند. اما در مقابل قابلیت‌های خوبی مانند نظارت بر GPS، حصار جفرافیایی (ژئوفنس) و سایر ویژگی‌های این‌چنینی و مزایای مختلف را به دنبال دارد. در کل ترکیبی از ویژگی‌های محرمانه (حریم خصوصی کودکان) و مفید را به همراه دارد.

ویژگی های برنامه Find My Kids

۱-ردیابی تاریخچه مکانی

برنامه ردیابی کودکان برای آیفون
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون

آیا کودک شما در مدرسه است و برای بازگشت به خانه از مسیر همیشه می‌آید یا مسیر دیگری نیز وجود دارد که شما از آن اطلاع ندارید؟ برنامه‌ی Find My Kids مکان فعلی فرزندتان و مسیرهایی که در طول روز طی کرده است را به شما خواهد گفت.

همچنین می‌توانید مسیرهای نشان داده شده را با پای پیاده، وسیله‌ی نقلیه و حداکثر سرعت بررسی کنید و انتخاب کنید که می‌خواهید پیشرفت‌ها را در Google Maps یا Apple Maps ببینید.

۲-تعیین محدوده مکانی و جغرافیایی
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون

شما به راحتی می‌توانید مناطق ایمن را مانند مدرسه، خانه، زمین بازی و خانه دوستان و مواردی این‌چنینی را مشخص کنید. علاوه بر این می‌توانید مختصات و شعاع جغرافیایی را با دقت بالا حتی برای مکان‌هایی که در دسترس GPS نیستند مشخص کنید. اکنون با ورود و یا خروج کودک به یکی از مناطق مشخص شده پیامی برای تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. این به معنای این است که آن‌ها به راحتی و با امنیت کامل وارد محل مورد نظر شده‌اند و مخفیانه از آن بیرون نمی‌روند.

البته پین کردن یک مکان دور کمی دشوار است. بهتر بود بجای این که خودمان مکانی را پین کنیم، اپلیکیشن از ما آدرس آن‌جا را می‌خواست.

۳-همیشه با فرزندان خود در تماس باشید
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون

همچنین برنامه‌ی Find My Kids مانند یک پیام‌رسان با یادداشت های صوتی و چند برچسب جالب کار می‌کند. برچسب‌هایی مانند: “تکالیف خود را انجام داده‌اید” و یا “تلفن خود را شارژ کرده‌اید”. همچنین می‌توانید شارژ تلفن همراه فرزندتان را بررسی کنید و از طریق پیام از او بخواهید که تلفنش را شارژ کند. یا زمانی که تلفن خود را پیدا نمی‌کند آن‌را ردیابی کنید. به نوعی این برنامه ویژگی‌های مانند Find My را نیز دارد.

۴-هر زمان که لازم است به کمک‌شان بروید
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون
برنامه ردیابی کودکان برای آیفون

سیگنال SOS چگونه به دست شما خواهد رسید؟ اگر فرزند شما در خطر باشد و فرصت تماس را نداشته باشد، می‌توانید سیگنال کمک اضطراری را از طریق برنامه فعال کنید. موقعیت مکانی دقیق آن‌ها برای شما ارسال خواهد شد و سپس دستگاه به‌صورت خودکار شروع به ضبط محیط اطراف شما می‌کند.

اگر فرزندتان از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کند چند مزیت دیگر دریافت خواهید کرد:

  • Live listen: آیا از این که فرزندتان مورد آزار و اذیت قرار بگیرد و یا از رفتار نادرست معلم و یا اعضای خانواده می‌ترسید؟ می‌توانید این تنظیم را فعال کرده و به آن‌چه در اطراف فرزندتان روی می‌دهد گوش دهید. حتی می‌توانید آن را برای اثبات و یا هر هدف دیگر ضبط کنید.

شاید این ویژگی نقص حریم خصوصی باشد اما اگر فرزندتان بداند این ویژگی چقدر می‌تواند مفید باشد، دیگر جای نگرانی نیست. وقتی که فرزندتان می‌داند شما به صدایش گوش می‌دهد با اعتماد به نفس خوبی می‌تواند در برابر قلدربازی دیگران بایستد.

  • آمار استفاده از برنامه‌: با استفاده از برنامه‌هایی مانند Screen Time در آیفون می‌توانید میزان استفاده از هر برنامه را در تلفن فرزندتان بررسی کنید.

اپلیکیشن Find My Kids به شما کمک می‌کند که فرزند خردسال یا برادر و خواهر کوچک‌ترتان را از راه دور ردیابی کنید؛ چه ردیابی موقعیت فیزیکی و چه فعالیت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مشغول انجام دادن آن‌هاست.

نکته خوب در مورد Find My Kids این‌جاست که امکاناتش لزوما برای مراقبت از فرزندان خردسال نیستند. اگر پدر و مادر پیری دارید که نگران رفت و آمدهایشان هستید هم می‌توانید از مزایای این اپلیکیشن استفاده کنید. در این صورت دیگر بابت دور بودن آن‌ها استرس نخواهید داشت و Find My Kids مایه دلگرمی‌تان خواهد بود که عزیزان شما در کمال صحت و سلامت قرار دارند.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − نه =