جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

قیمت گذاری اپ استور اپل دستخوش تغییرات اساسی شده است

قیمت گذاری اپ استور اپل دستخوش تغییرات اساسی شده است
فهرست مطالب

به تازگی اپل سندی را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد که نشان می‌دهد قیمت‌گذاری اپ استور اپل دچار تغییرات شده است. این تغییر چند ماه پیش برای اپلیکیشن‌های دارای اشتراک شروع شد و حالا برای همه‌ی برنامه‌‌ها اعمال خواهد شد. توسعه‌دهندگان می‌توانند قیمت محصولات خود را از بین ۹۰۰ گزینه موجود انتخاب کنند. برخلاف گذشته اعدادی مانند ۱ دلار نیز در این میان دیده می‌شود.

اپل یک تغییر قیمت برنامه‌ریزی شده را اجرا کرده و تعداد گزینه‌های قیمت موجود برای توسعه‌دهندگان را ۱۰ برابر کرده است. این یک تغییر بزرگ نسبت به سیاست قبلی اپل با قیمت‌ ۰.۹۹ دلار و عدم وجود مقادیر رند و کلی مانند ۱ دلار است.

با توجه به افزایش نرخ تورم در دنیا، اپل و توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که در قیمت‌های اپل استور تغییراتی را اعمال کنند و بر همین اساس شاهد انعطاف‌پذیری بیشتری در این زمینه خواهیم بود. بر طبق اسناد جدید توسعه‌دهنده، قیمت‌های اپ استور اپل و خریدهای درون برنامه‌ای می‌توانند از مقادیر جدیدی استفاده کنند که شامل بازه ۰.۱۰ دلار تا ۱۰ دلار و ۰.۵۰ دلار تا ۵۰ دلار می‌باشد.

ایجاد تغییرات در قیمت های اپ استور
ایجاد تغییرات در قیمت های اپ استور

به این معنی که مشتریان پس از این، به جای قیمت‌های کلاسیک ۰.۹۹ دلار، برنامه‌ها را با قیمت ۱ دلار مشاهده می‌کنند و همجنین خریدهای درون برنامه‌ای می‌توانند تا ۰.۲۹ دلار کاهش قیمت داشته باشند. بالاترین مبلغی که یک توسعه‌دهنده می‌تواند برای چیزی تعیین کند ۱۰.۰۰۰ دلار است. البته چنین قیمت‌هایی به مجوز خاص اپل نیاز دارند.

در کنار این افزایش قیمت ابزارهای بیشتری برای کنترل قیمت‌گذاری جهانی وجود دارد. بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند قیمت‌ها را بر اساس ارز محلی یا قراردادهای قیمت‌گذاری تعیین کنند. به این معنی که آن‌ها با محلی کردن دسترسی به برنامه‌ها و خریدهای درون‌برنامه‌ای، می‌توانند سرویس‌های سفارشی را به کاربران هر منطقه ارائه دهند.

زمان ایجاد تغییرات در قیمت‌های اپ استور اپل

توسعه‌دهندگان فرصت دارند تا تاریخ ۹ می ۲۰۲۳ قیمت‌های پایه منطقه‌ای را در اپ استور اپل تعیین کنند. از آن تاریخ به بعد اپل قیمت‌گذاری جدید را در ۱۷۵ فروشگاه App Store فعال خواهد کرد.

اگر تا آن زمان، توسعه‌دهندگان اقدامی نکنند اپل قیمت‌ها را بر اساس قیمت فعلی در ایالات متحده آپدیت می‌کند. در این حالت تغییرات بر اساس ارزش پایه دلار امریکا محاسبه خواهد شد. علاوه بر این توسعه‌دهندگان این امکان را دارند که به جای قیمت‌های ثابت، با توجه به شرایط اقتصادی و کارمزدهایی که اپل تعیین می‌کند، هر زمان که بخواهند قیمت‌ها را تغییر دهند. به نظر می‌رسد این کار به افزایش فروش اپلیکیشن‌ها در بازارهای مختلف کمک شایانی خواهد کرد.

در خبری دیگر نیز می‌توانید از جزئیات حذف تیک تاک از اپ استور مطلع شوید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *