جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

جزئیات حذف تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی

مشکل تیک تاک در آیفون
فهرست مطالب

یکی از کمیسیون‌های FCC از اپل و گوگل خواسته است تا تیک تاک را از فروشگاه‌های برنامه مربوطه خود یعنی اپ استور و گوگل پلی حذف کنند و به شرکت‌ها تا ۸ جولای فرصت داده تا پاسخ دهند. مشخص نیست در صورت عدم رعایت این شرکت ها، کمیسیون ارتباطات فدرال چه اقداماتی در قبال این دو شرکت انجام دهد.

در سال ۲۰۲۰، رئیس جمهور قبلی آمریکا یعنی دوناد ترامپ اعلام کرد که تیک تاک در ایالات متحده ممنوع می شود مگر اینکه به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. ضرب الاجل محدودی ذکر شد، اما این مهلت دو بار تمدید شد و بی سر و صدا نادیده گرفته شد.

دولت دوناد ترامپ این برنامه را به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی توصیف کرد، اما کارشناسان متخصص در این زمینه این بیانیه ترامپ را فقط گمانه زنی خواندند تا اینکه دولت بایدن فرمان اجرایی را لغو کرد، اما دستور بررسی گسترده‌تر اپلیکیشن‌های مرتبط با دشمنان خارجی را صادر کرد.

اما ظاهرا بعد از گذشت چند ماه و تحقیقات کمیسیون ارتباطات فدرال نامه ای سرگشاده دو صفحه به اپل و گوگل ارسال شده که در این نامه از این دو شرکت بزرگ خواسته شده این برنامه را از اپ استور و گوگل پلی حذف کرده چرا که این ظاهرا در این تحقیقات برنامه تیک تاک در آیفون و گوشی‌های اندرویدی به ابزاری برای جمع آوری اطلاعات برای دولت چین متهم شده و فرصت چند روزه به این دو شرکت برای پاسخ داده شده است.

متن نامه کمیسیون FCC به دو شرکت اپل و گوگل

هفته گذشته گزارشی مبنی بر خطر اطلاعاتی استفاده از برنامه تیک تاک به دست ما رسیده است.همانطور که مشخص است تیک تاک برنامه ای است که توسط فروشگاه اپلیکیشن شما ( یعنی اپ استور و گوگل پلی ) در دسترس مسلسون‌ها کاربر قرار میگیرد که حجم وسیعی از اطلاعات شخصی و مهم کاربران در آن جمع‌آوری می شود.این برنامه متعلق به ByteDance مستقر در پکن است که سازمانی وابسته به حذب کمونیست چین و طبق قوانین چین ملزم به رعایت خواسته های نظارتی جمهوری خلق چین است.

گزارش BuzzFeed News هفته گذشته از طریق فایل‌های صوتی فاش شده نشان می‌دهد که مقامات ByteDance در پکن مکرراً به داده‌های حساسی که TikTok از آمریکایی‌ها جمع‌آوری کرده است دسترسی پیدا کرده‌اند و این در حالی اتفاق می‌افتد که کاربران برنامه را از طریق فروشگاه‌های برنامه شما دانلود کردند.

تیک تاک آن چیزی نیست که در ظاهر به نظر می رسد و فقط یک برنامه برای به اشتراک گذاری ویدئو‌ها یا میم های خنده دار نیست ، بلکه گرگی است در لباس گوسفند. این برنامه در هسته خود به عنوان یک ابزار نظارتی پیچیده عمل می کند که مقادیر زیادی از داده های شخصی و حساس را برای دولت چین جمع آوری می کند.

جمهوری خلق چین از تهاجمی‌ترین و فراگیرترین قابلیت‌های نظارتی در جهان برای حفظ کنترل مستبدانه خود توسعه داده است. در واقع تیک تاک همه چیز را از تاریخچه برنامه ، شناسه‌های بیومتریک مثل تشخیص چهره ، فایل های صوتی ، داده‌های مکان و همچنین پیام‌های پیش‌نویس و … را جمع‌آوری می‌کند، حتی این برنامه ، تصاویر و ویدیوهایی را که در کلیپ‌بورد دستگاه ذخیره می‌شوند استفاده می کند.

برای شما هم واضح است که تیک تاک خطر امنیت غیرقابل قبولی را به دلیل جمع آوری گسترده داده ها و دسترسی کنترل نشده پکن به آن داده های حساس به همراه دارد. همچنین الگوی رفتاری تیک تاک و اظهارات نادرست در مورد دسترسی نامحدود افراد در پکن به داده‌های حساس کاربران آن را خارج از انطباق با سیاست‌هایی امنیت اطلاعات قرار می‌دهد. ما از شما درخواست می کنیم برای ابقای این برنامه در فروشگاه اپلیکیشنی شما قوانینی را اعمال کنید و در صورت عدم رعایت این قوانین ، آن را از فروشگاه‌ خود حذف کنید.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *