جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

تفاوت اشتراک ویس پلن، فمیلی و ایندیویجوال اپل موزیک

تفاوت پلن اپل موزیک وویس و فمیلی
فهرست مطالب

با راه‌اندازی غیرمنتظره‌ی پلن وویس برای اپل موزیک، اکنون سه سطح مختلف برای اشتراک اپل موزیک وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی تفاوت های پلن اپل موزیک وویس و فمیلی بپردازیم.

اپل پلن Voice اپل موزیک را در ماه اکتبر معرفی کرد و حالا اپل قرار است قیمت آن را ۴.۹۹ دلار در ماه تعیین کند. سطح اشتراکِ ارزان‌تر دسترسی به مجموعه‌ی کامل اپل موزیک را برای همه فراهم می‌کند. البته این نکته را بدانید که دسترسی به کل آلبوم تنها از طریق دستورات صوتی سیری امکان‌پذیر است.

تفاوت پلن اپل موزیک وویس و فمیلی
تفاوت پلن اپل موزیک وویس و فمیلی

تفاوت بین پلن‌های اپل موزیک وویس، ایندیویژوال و فمیلی

Family Plan Individual Plan Voice Plan  
بله بله بله کاتالوگ Apple Music
بله بله خیر Dolby Atmos/Spatial Audio
بله بله خیر Lossless audio
بله بله خیر پشتیبانی از پلتفرم های شخص ثالث
بله خیر خیر Family Sharing
Full UI Full UI Stripped-down UI In-App UI
۱۴.۹۹دلار ۹.۹۹ دلار ۴.۹۹ دلار قیمت

اساسا پلن Voice یک نسخه‌ی کاهش یافته از اپل موزیک است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق دستورات صوتی با پلتفرم استریم ارتباط برقرار کنند.

در پلن وویس، به طیف گسترده‌ای از اپل موزیک از جمله ۹۰ میلیون آهنگ، ۳۰۰۰۰ لیست پخش از قبل پر شده، دسته‌ی سبک‌های مختلف موسیقی و رادیو اپل موزیک دسترسی خواهید داشت. نکته‌‌ی مهم این است که شما نمی‌توانید با هیچ یک از روش‌های کاربری سنتی به آهنگ‌ها ارتباط و دسترسی داشته باشید. به عبارتی تنها می‌توانید از سیری بخواهید که آهنگی – یا برای مثال لیست آهنگ‌ها یا فهرست‌های پخش – را پخش کند اما نمی‌توانید آهنگ خاصی را از طریق برنامه Music آیفون یا مک جستجو یا پخش کنید.

در پلن وویس شما یک رابط کاربری کامل نخواهید داشت. اگر برنامه‌ی اپل موزیک را باز کنید، می‌بینید که با پیشنهادهای فرمان صوتی و لیست آهنگ‌های اخیرا پخش شده مواجه خواهید شد. بخشی نیز وجود دارد که به شما آموزش می‌دهد چگونه سیری را با اپل موزیک بهینه کنید.

پلن فردی یا Individual تجربه‌ی سنتی استفاده از اپل موزیک را ارائه می‌دهد. همچنین شامل ویژگی‌های premium مانند lossless audio و Dolby Atmos است.

تفاوت میان پلن Individual و Family در این است که در اشتراک Family می‌توانید با پرداخت ۱۴.۹۹ دلار در ماه، خدمات اپل موزیک را با ۵ نفر (حداکثر) از اعضای خانواده‌تان به اشتراک بگذارید.

تفاوت پلن اپل موزیک وویس و فمیلی
تفاوت پلن اپل موزیک وویس و فمیلی

چه دستگاه‌هایی می‌توانند از پلن وویس اپل موزیک استفاده کنند؟

شما می‌توانید با هر دستگاهی که سیری داشته باشد مثل iPhone ،Homepod mini ،Apple Watch ،MacBook Pro یا Apple TV از پلن وویس اپل موزیک استفاده کنید. 

اگر یک جفت ایرپاد دارید می‌توانید از دستورات صوتی سیری برای کنترل پخش در دستگاه متصل استفاده کنید.

با این‌حال نمی‌توانید از پلن صوتی با ادغام اپل موزیک با موارد شخص ثالث مانند Amazon Echo و یا Samsung Smart TV استفاده کنید.

چه ویژگی‌هایی در پلن وویس اپل موزیک وجود دارد؟

همان‌طور که در بالا گفتیم می‌توانید هر آهنگ، آلبوم یا لیست پخش را در پلن وویس پخش کنید. هیچ پرش و محدودیتی نیز وجود ندارد.

علاوه بر این اپل تعداد لیست‌های پخش موجود در اپل موزیک را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. این بدین معنا است که می‌توانید از سیری لیست پخش برای پیاده‌روی، مهمانی یا استراحت قبل از خواب بخواهید.

اپل می‌گوید که کاربران می‌توانند لیست پخش‌های اصلی، کنسرت‌ها و موارد انحصاری را نیز در پلن Apple Music Voice دریافت کنند. اما در حال حاضر مشخص نیست که چگونه بدون رابط کاربری کار خواهد کرد.

چه ویژگی‌هایی در پلن وویس اپل موزیک در دسترس نیست؟

ویژگی هایی مانند صدای فضایی Dolby Atmos ،Lossless streaming، موزیک ویدئوها و اشعار در برنامه وویس اپل موزیک قابل دسترسی نیستند. همچنین شما نمی‌توانید از داخل یک برنامه به ژانرها، هنرمندان و لیست‌های پخش دسترسی داشته باشید. کنترل اپل موزیک در پلن وویس تنها از طریق دستورات صوتی قابل اجرا است.

همچنین کاربران نمی‌توانند آهنگ‌ها را د رکتابخانه‌ی شخصی خود در پلن وویس دانلود کنند. تنها پخش جریانی امکان‌پذیر است و باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

برچسب‌ها: / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *