جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

ویژگی‌ها و تغییرات ‌هوم اسکرین آیفون در iOS 14

تغییرات هوم اسکرین آیفون در IOS 14
فهرست مطالب

هنگاهی که سیستم عامل جدید اپل در پاییز امسال ارائه شود شما می‌توانید از ویژگی‌های جدید آن، از جمله تغییرات هوم اسکرین در iOS 14 استفاده کنید. در این مطلب مروری بر ویژگی‌ها و تغییرات هوم اسکرین در iOS 14 خواهیم داشت…

اضافه شدن ویجت‌ها به نسخه‌ی iOS 14

در گذشته اپل تمایلی برای اضافه کردن ویجت‌ها به صفحه اصلی iOS نداشت. اما ظاهرا درخواست‌های کاربران سرانجام پاسخ داد و این غول تکنولوژی از موضع خود پایین آمده است. در نتیجه، شاهد اضافه شدن ویجت‌ها به هوم اسکرین نسخه‌ی iOS 14 هستیم. ویجت‌ها در هر دو صفحه‌ی Today View و هوم اسکرین قابل استفاده هستند.

تغییرات هوم اسکرین آیفون در IOS 14
تغییرات هوم اسکرین آیفون در iOS 14

اپل ویجت‌ها را در سه سایز ارائه داده است: کوچک، متوسط و بزرگ. با ویجت‌ کوچک می‌توانید چهار آیکون اپلیکیشن را در فضایی مربع شکل قرار دهیم. متاسفانه شما نمیتوانید ویجت‌ها را هرجا که می‌خواهید قرار دهید. دسته ‌ی برنامه‌ها از گوشه‌ی سمت راست بالای هوم اسکرین شروع می‌شود.

این به این معنی است که شما نمی‌توانید ویجتی را در پایین صفحه قرار دهید قبل از اینکه بالای صفحه با ویجت‌ها و آیکون‌ها پر شود. همچنین نمی‌توانید آن‌را در وسط صفحه قرار دهید فقط باید در گوشه‌ی سمت راست یا چپ بگذارید.

چه ویجت‌هایی را در iOS 14 خواهیم داشت؟

در نسخه‌ی iOS 14 ویجت‌هایی برای دسته بندی برنامه‌های تخصصی ایجاد شده است. می‌توانید دسته بندی‌های آب و هوا، ساعت، یادداشت‌ها ،نقشها، ورزش و بدنسازی، تصاویر، یادآوری‌ها و… را داشته باشید.

تغییرات هوم اسکرین آیفون در IOS 14
تغییرات هوم اسکرین آیفون در iOS 14

شما می‌توانید برنامه ها را با توجه به میزان استفاده‌ای که از آنها دارید دسته‌بندی کنید. با این کار هم می‌توانید سریعتر به اپلیکیشن‌های مورد نظر دسترسی داشته باشید، همچنین هنگام حذف برنامه‌های اضافی مشاهده کنید که کدام برنامه کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.

می‌توانید از پیشنهادات siri برای چینش اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. Siri با توجه به زمان و دفعات استفاده از یک برنامه به شما پیشنهاداتی را ارائه می‌کند. بعنوان مثال وقتی در محل کارتان حضور دارید اپلیکیشن‌های پیام رسان را در اولویت قرار می‌دهد و هنگامی که در منزل هستید برنامه‌هایی مثل اینستاگرام و یوتیوپ را در الویت قرار می‌دهد.

دسته‌بندی ویجت‌ها و smart stacks در هوم اسکرین iOS 14

تغییرات هوم اسکرین آیفون در IOS 14
تغییرات هوم اسکرین آیفون در iOS 14

Smart stack ها ویجت‌های جدیدی هستند که بطور تصادفی و خودکار پر کاربردترین ویجت‌هایی را که در طول روز از آنها استفاده می‌کنید را به شما نشان می‌دهند. البته با لمس این ویجت می‌توانید به صورت دستی ویجت‌های مورد علاقه‌ی خود را مرور کنید.

بعنوان مثال اگر شما همیشه صبح‌ها هنگام صبحانه اخبا را مرور می‌کنید، smart stack ویجت خبرها را صبح‌ها به شما نشان می‌دهد. اگر عادت دارید در پایان روز کاری reminders خود را چک کنید، smart stack ویجت reminders را ۵ عصر به شما نشان می‌دهد.

در app library همه برنامه‌های آیفون خود راخواهید دید

ویژگی دیگری که اپل در نسخه جدید iOS در نظر گرفته صفحه‌ی app library است. تصور کنید ۵ صفحه‌ی هوم اسکرین دارید، شما می‌توانید همه‌ی برنامه‌هایی را که در صفحه‌ی دوم، سوم، چهارم و پنچم قرار دارد را انتخاب و به صورت خودکار و بر اساس کاربردشان در یک گروه قرار دهید. این گروه‌ها درنهایت در صفحه‌ی App library نشان داده می‌شوند.

صفحه ای از همه‌ی برنامه های آیفون شما که به صورت خودکار دسته بندی شده‌اند. در قسمت بالایی App library یک نوار جستجو وجود دارد که شما می‌توانید از آن برای پیدا کردن یک برنامه‌ی خاص استفاده کنید. یا اینکه هر برنامه‌ را در لیست الفایی مشاهده کنید.

تغییرات هوم اسکرین آیفون در IOS 14
تغییرات هوم اسکرین آیفون در iOS 14

اما در زیر نوار جستجو یک سری پوشه های بزرگ را خواهید دید که دسته بندی برنامه‌های آیفون شما را نشان می‌دهند. آیفون شما بصورت خودکار این گروه‌ها را سازماندهی می‌کند. این گروه‌ها می‌تواند به دسته‌های پیشنهادی، برنامه‌های جدید، اجتماعی، کاربردی، سرگرمی و موارد بیشتر سازماندهی شود. یک ویژگی مهم این فولدرها، باز کردن یک برنامه تنها بایک تب از داخل آن است.

هر فولدر فضای چهار آیکون برنامه را اشغال می‌کند. درداخل فولدرها شما سه آیکون برنامه را بزرگ‌تر می بینید، بقیه آیکونها بصورت ریزتر درفضای چهارم دیده می‌شود. با ضربه بروی هر کدام از آیکونهای بزرگتر به راحتی وارد آن برنامه می شوید. این برنامه‌ها بیشتر برنامه‌های مورد علاقه وپر کاربرد شما هستند. همچنین برای‌ باز کردن پوشه آیکون‌های کوچک‌ترو دیدن محتویاتش روی آن ضربه بزنید.

چگونه صفحات هوم اسکرین را مخفی کنیم

اکنون شما می‌توانید به آسانی هراپلیکیشنی را که می‌خواهید در App library پیدا کنید. اپل در iOS 14 امکان پنهان کردن home screen را برای مواقعی که به آن نیاز ندارید قرار داده است. حتی اگر هوم اسکرین را مخفی کنید باز هم می‌توانید از طریق App library به برنامه‌های موردنظرتان دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این هر زمان که حالت مخفی صفحه اصلی هوم اسکرین را غیر فعال کنید، برنامه‌ها را با همان شکل و ترکیب قبلی مشاهده خواهید کرد.

 ویژگی‌های دیگر iOS 14

ویجت‌های هوم اسکرین، App library و قابلیت مخفی کردن هوم اسکرین از ویژگی‌های iOS 14 هستند که آیفون شما را ارتقا می‌بخشند. اینها تنها بخش کوچکی ازویژگی‌های نسخه iOS جدید می‌باشند که د رآینده خواهید دید.

تغییرات هوم اسکرین آیفون در IOS 14
تغییرات هوم اسکرین آیفون در iOS 14

پخش ویدئو بصورت تصویر در تصویر، برنامه translate و ترجمه به ۱۱ زبان مختلف دنیا، تغییرات در برنامه‌ی massages، دانلود والپیپرهای third party، ارتقا و بهبود نرم افزار  apple map و app clipe که بدون دانلود یک برنامه می‌توان با قسمتی از آن کار کرد از ویژگی‌های دیگر iOS 14 که در پاییز امسال شاهد آن خواهیم بود.

برچسب‌ها: / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *