با فروکش کردن کرونا در چین، اپل مراکز خود را در این کشور دوباره باز کرد

به گزارش مجله‌ی خبری انارمگ و اناردونی اپ استور ایرانی iOS در پی فروکش کردن ویروس کرونا در چین، اپل از دیروز، دوشنبه، رفته رفته مراکز خدماتی و فروشگاه‌هایش را در این کشور دوباره راه‌اندازی کرده است.

تعطیلی مراکز اپل در پی ویروس کرونا
تعطیلی مراکز اپل در پی شیوع ویروس کرونا

تعطیلی و ساعات فعالیت مراکز اپل

براساس آماری که اپ استور ایرانی اناردونی به مجله‌ی خبری انارمگ از وب سایت اپل در چین نقل کرده است، ۲۹ فروشگاه از مجموع ۴۲ فروشگاه اپل در چین، از روز دوشنبه (دیروز) باز شده است که البته این مراکز تا اواخر این ماه یا اواسط ماه فروردین در ساعات محدودی فعالیت می‌کنند.

برای نمونه فروشگاه هفت‌گنج اپل در شهر کوییبائو، تا اواسط اسفند از ساعت ۱۱ تا ۱۸:۳۰ باز است و بعد از آن به روال عادی خود بر می‌گردد. (۱۰ صبح تا ۱۰ شب)

سیزده مرکز دیگر اپل در چین در شهرهای شانگهای، جینماهوی، سُوژو، هانگ‌ژو، ویِنتیان، تاهوی و… همچنان تعطیل خواهند ماند. همچنین مرکز خرید شیائومی نیز در این شهرها فعلا فعالیت خود را متوقف کرده است.

به گزارش اناردونی به عنوان یک اپ استور ایرانی iOS، علاوه بر تعطیلی فروشگاه‌ها، اپل در بهمن‌ماه همه‌ی فروشگاه‌های خرده‌فروشی، دفاتر شرکت‌ها و مراکز پشتیبانی خود در چین را تعطیل کرده و وعده داد که پس از خوابیدن تب کروناویروس، در اسرع وقت مجدداً آن‌ها را بازگشایی کند. تعطیل شدن این مراکز به دولت چین کمک کرد با خلوت کردن فضاهای عمومی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

تاثیر کرونا بر تجارت اپل

اپل در هفته‌ی گذشته اعلام کرد شیوع ویروس کرونا باعث کاهش سوددهی این شرکت و عدم تحقق هدف سودآوری اپل در سه‌ماهه‌ی جاری شده است. حتی کرونا ویروس در عملکرد یکی از شرکت‌های طرف قرارداد اپل تاثیر کاملاً منفی گذاشته و منجر به محدود شدن عرضه‌ی جهانی آیفون شده است.

تحلیلگران اپ استور ایرانی اناردونی برای iOS موضع نسبتاً مطلوبی نسبت به چشم‌انداز اپل داشته و بر این باورند که اپل این ضرردهی را به راحتی می‌تواند جبران کند. به گفته‌ی تیم تولید محتوای مجله‌ی خبری انارمگ، در حالی‌ که عرضه‌ی محصولات اپل به خاطر کروناویروس در بدترین حالت ممکن قرار گرفته است، نگرانی در مورد تأثیرات طولانی مدت بر تجارت اپل و عرضه یا پشتیبانی محصولات این شرکت وجود ندارد.

این مقاله توسط تیم تولید محتوای مجله‌ی خبری انارمگ وابسته به اپ استور ایرانی اناردونی برای دستگاه‌های iOS تهیه و تولید شده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 8 =