انارمگ
۰

عینک اپل قادر است که سرعت تکنولوژی AR را افزایش دهد!

Apple Glass

تجزیه و تحلیل آنچه کاربران در حال مشاهده آن هستند، ممکن است به عینک اپل یا یک هدست AR کمک کند تا عملکرد خود را در پردازش ویدئو بهبود بخشد! در واقع این فرآیند با استفاده از نگاه برای تعیین اولویت عناصر یک خوراک دوربین برای تجزیه و تحلیل امکان پذیر است. امروز با مجله تخصصی انارمگ همراه باشید تا این خبر را از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار دهیم!

سیستم‌های واقعیت افزوده و عینک اپل

سیستم‌های واقعیت افزوده برای ارائه بهتر تصویر ترکیبی (AR) به کاربر و جمع آوری داده‌های مربوط به محیط متکی هستند. برای اکثر افراد، این امر عمدتا به گرفتن تصویر دوربین زنده از نزدیک چشم کاربر، دستکاری دیجیتالی آن و سپس نشان دادن آن به کاربر در حالت تغییر یافته آن منجر می‌شود!  اگرچه این می‌تواند انواع دیگر داده‌ها مانند نقشه برداری از عمق را نیز شامل شود.

با وجود بسیاری از سیستم‌های VR و AR که از یک هدست به یک رایانه میزبان متصل می‌شوند، این موضوع نیاز به ورود اطلاعات مربوط به محیط زیست هم دارد، اما کار چندان ساده و آسانی نیست چرا که داده‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید همزمان از طریق آن اتصال اینترنت را متوقف کنید. پیشرفت‌های دوربین‌ها در طول سال‌ها از جمله وضوح تصویر بالاتر و نرخ فریم قوی تراین امکان را ارائه می‌کنند که حتی داده‌های بیشتری برای تجزیه و تحلیل و پردازش وجود خواهد داشت.

خرید گیفت کارت ارزان اپل – کلیک کنید

همچنین منابع پردازشی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند چرا که هرچه اطلاعات بیشتر باشند، پردازش بیشتری نیز ممکن است برای ایجاد تصویر AR مورد نیاز باشد.

حق ثبت اختراع اپل و اجازه ثبت تصاویر محیط

در پتنتی که روز سه شنبه توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده با عنوان “پیش فیلتر کردن تطبیقی داده‌های ویدئویی مبتنی بر جهت نگاه” صادر شد، شرکت اپل قصد دارد با محدود کردن داده‌های ویدئویی از آن‌ها برای بهبود عینک اپل استفاده کند.

به طور خلاصه ، این حق ثبت اختراع نشان می‌دهد که این هدست می‌تواند از محیط تصویر گرفته و برخی از فیلترها را در صحنه اعمال کند! این فیلترها ، تعیین کننده داده‌هایی هستند که برای پردازش به میزبان منتقل می‌شوند. این داده‌ها بر اساس نگاه کاربر و همچنین نقاط داده AR و VR مانند موقعیت و حرکت سر قرار می‌گیرند.

منطق موجود در این مورد این است که برای پردازش آنچه کاربر واقعاً می‌بیند، همه داده‌هایی که توسط دوربین جمع آوری می‌شوند ضرورتاً لازم نیست. در حالی که ممکن است کاربر رو به یک جهت باشد، ممکن است چشم‌هایش به یک طرف معطوف شود  و در نتیجه ارائه مطالب در سمت دیگر دیدگاه وی عملاً بی معنی باشد!

عینک اپل مستلزم تشخیص نگاه و سپس استفاده از آن نقطه داده روی قاب داده‌های تصویر است. چندین زیر مجموعه داده می‌توانند اشکال و اندازه‌های مختلفی از تصویر را که می‌توان اولویت بندی کرد تعریف کنند.

هنگام ارائه تصویر نهایی برای کاربر، داده‌ها می‌توانند فیلترهای بیشتری را اعمال کنند تا به طور موثر آنها را به بهترین شکل ممکن و بدون سر و صدایی به هم متصل کند. در واقع، سیستم خطوط بین زیرمجموعه اولیه با کیفیت بالا و زیر مجموعه پیرامون با کیفیت پایین را محو می‌کند و بقیه قسمتهای تغذیه دوربین در برنامه AR با هم تداخل پیدا می‌کنند.

با سیستم کاری و فرآیند پردازش اطلاعات اپل گلس بیشتر آشنا شوید!

با سیستم کاری و فرآیند پردازش اطلاعات Apple Glass

شناسایی زیر مجموعه لزوماً نباید یکجا ایجاد شود. اپل احتمال ایجاد زیرمجموعه اولیه پس از تولید اولین قاب داده‌های تصویری توسط دوربین‌ها را پیشنهاد می‌کند، اما مناطق زیرمجموعه ثانویه را می‌توان در هنگام ایجاد قاب دوم تعیین کرد. علاوه بر این ، داده‌های تشخیص نگاه مرتبط با فریم دوم می‌تواند مناطق فرعی ثانویه را در فریم اول برای پردازش آگاه کند. این برای مواردی که چشم کاربر در حال حرکت است، مفید خواهد بود چرا که این امر می‌تواند اثرات ناخواسته تغییر دیدگاه را برای کاربر و سیستم در زمینه دید او ایجاد کند.

این حق ثبت اختراعات دراصل در تاریخ ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۸ ثبت شده‌است. اپل برنامه‌های ثبت اختراع بی شماری را به صورت هفتگی ثبت می‌کند، اما اگرچه وجود یک پرونده تشکیل دهنده زمینه‌های مورد علاقه برای تحقیق و توسعه اپل را نشان می‌دهد، اما آنها استفاده از آنها را در یک محصول یا خدمات آینده تضمین نمی‌کنند.

چند سالی است که شایعه شده‌است که اپل در حال کار بر روی نوعی هدفون AR یا VR است  و بیشترین گمانه زنی‌های اخیر در مورد آنچه که به عنوان “Apple Glass” شناخته می‌شود، شکل گرفته‌است. تصور می‌شود که به طور بالقوه به شکل یک هدست AR باشد و احتمالاً بعداً به شکل یک عینک هوشمند، ارتقا پیدا خواهد کرد. شایعات حاکی از آن است که عینک اپل می‌تواند به شکل عینکی باشد که از نظر اندازه شبیه عینک‌های معمولی هستند.

جمع بندی

به طور طبیعی ، اپل بسیاری از برنامه‌های ثبت اختراع مربوط به این زمینه را ثبت کرده‌است، اما یکی که از نظر مفهوم بسیار شبیه است ، “Foveated Display” از ژوئن ۲۰۱۹ است. در این برنامه، اپل پیشنهاد کرد راهی برای بهبود پردازش و ارائه عملکرد نمایشگر هدست با محدود کردن مقدار داده در حال پردازش پیدا کرده‌است که شرکت‌ها باید از آن برای بهبود وضعیت فعلی استفاده کنند.

با استفاده از تشخیص نگاه ، سیستم فقط تصاویر با وضوح بالا را در جایی که کاربر به دنبال آن است قرار می‌دهد و به دنبال آن داده‌های با وضوح پایین برای مناطق اطراف است را حذف می‌کند. با این کار، نمایشگر اطلاعات کمتری دارد که هنگام به روزرسانی هر برنامه  باید با آنها سر و کار داشته باشد.

نظر شما در مورد Apple Glass  چیست؟ آیا این محصول می‌تواند به عنوان یک محصول انقلابی در سال آینده به حساب آید؟ نظرات خود در این زمینه را با ما و دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =