جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

هدست AR اپل از تکنولوژی فیس آیدی برای تشخیص حرکات دست استفاده خواهد کرد

هدست AR اپل
فهرست مطالب

مینگ چی کو، تحلیلگر و ژورنالیست معروف حوزه محصولات اپل، به تازگی ادعا کرده است که هدست AR اپل که به زودی عرضه خواهد شد، به کمک تکنولوژی فیس آیدی حرکات دست را تشخیص می دهد تا شما بتوانید با تکان دادن دست های خود به آن دستور بدهید.

تحلیلگر معتبر و معروف اپل مینگ چی کو در گزارش دوم خود در رابطه با هدست AR اپل جزئیات بیشتری را در مورد سنسورهایی که انتظار می رود در این هدست واقعیت افزوده به کار روند، با کاربران به اشتراک گذاشته است.

کو در یادداشتی برای سرمایه گذاران اعلام کرد:« کنترل با حرکات دست و تشخیص اشیاء بخش مهمی از طراحی رابط کاربری هدست MR/AR اپل خواهد بود. هدست واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی اپل دارای ماژول های حسی ۳D بیشتری نسبت به آیفون خواهند بود. ما پیش‌بینی می کنیم که هدست AR اپل دارای ۴ جفت ماژول حسی ۳D باشد که این مقدار در آیفون و دیگر گوشی های هوشمند رده بالا، دو جفت است. ما همچنین پیش‌بینی می کنیم که ساختار نوری هدست اپل به غیر از تغییر در موقعیت دست کاربر و دیگر افراد و یا اشیاء، می تواند نحوه و جزئیات تغییر حالت دست را هم تشخیص دهد».

این “تشخیص نحوه و جزئیات تغییر حالت دست” مشابه عملکرد تکنولوژی فیس آیدی برای تشخیص تغییرات صورت است و مینگ چی کو ادعا می کند که سنجش حرکات دست توسط هدست باعث فراهم شدن یک رابط کاربری بسیار پویا و پیشرفته برای ارتباط بهتر میان دستگاه و انسان می شود.

البته میان فیس آیدی و این سنجش حرکات دست تفاوت مهمی وجود دارد.

کو در گزارش خود ادامه داده است:« ما باور داریم که تشخیص مسافت و فاصله با ساختار نوری هدست AR اپل، ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد سریع تر از تشخیص مسافت با فیس آیدی آیفون باشد. در جهت افزایش میدان دید هدست (FOV) برای تشخیص حرکات دست، ما پیش‌بینی می کنیم که هدست واقعیت مجازی این کمپانی از سه جفت سنسور ToF بهره ببرد تا بتواند مسیر حرکت دست ها را با تاخیر کم بسنجد».

با تمام این ها، کو گزارش قبلی خود را هم تایید کرد. او در گزارش قبلی گفته بود که اپل در نهایت قصد دارد تا هدست های AR را جایگزین آیفون کند. او عنوان کرده است که:«رابط کاربری نوآورانه انسان-ماشین در هدست های AR نیاز به سازگاری با تکنولوژی های متعددی را دارد. به همین دلیل بسیار ضروری است که این هدست ها در ده سال آینده جای تمام محصولات الکترونیکی که صفحه نمایش دارند را بگیرند».

برچسب‌ها: / / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *