جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

احتمالا اپل تا دو سال آینده از ناچ در بالای آیفون ها استفاده خواهد کرد

احتمالا اپل تا دو سال آینده از ناچ در بالای آیفون ها استفاده خواهد کرد
فهرست مطالب

اگر همه چیز طبق روال پیش برود٬ هفته پیش رو اپل از گوشی‌های خانواده iPhone 12 رونمایی خواهد کرد. طی ماه‌های اخیر اخبار زیادی از این گوشی‌ها به بیرون درز کرده و شاهد انتشار شایعات زیادی در ارتباط با آن‌ها بوده‌ایم. ظاهراً اپل تصمیم دارد امسال این خانواده را در ۴ عضو مختلف روانه‌ی بازار کند؛ گرچه یک افشاگر ادعا می‌کند که حداقل تا ۲ سال آینده نباید شاهد تغییراتی گسترده در آیفون‌های اپل باشیم. پس تکلیف ناچ در بالای آیفون چه می‌شود؟

این افشاگر در حساب توییتری خودش عنوان کرده که نباید تا ۲ سال آینده انتظار حذف ناچ در بالای آیفون را داشته باشیم٬ بلکه اپل فقط آن را باریک‌تر خواهد کرد. اپل از آیفون ایکس به بعد تصمیم گرفت برای ارائه نسبت ابعاد صفحه به بدنه‌ی بیشتر از بریدگی در بالای نمایشگر موسوم به ناچ٬ به جای طراحی‌های کلاسیک استفاده کند. این ناچ می‌تواند از دوربین سلفی٬ بلندگو و سایر حسگرهای گوشی میزبانی کند. بدین ترتیب آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ نیز با بهره‌گیری از همین ناچ عرضه خواهند شد.

ناچ بالای آیفون ها
ناچ بالای آیفون ها

هر چند هنوز سری گوشی‌های آیفون ۱۲ رسماً معرفی نشده‌اند و فاصله‌ی یک ساله‌ای تا رونمایی از گوشی‌های سری آیفون ۱۳ داریم٬ اما نگاهی به تاریخچه عرضه آیفون‌های اپل این قضیه را ثابت می‌کند که این کمپانی همچنان از ناچ در نسل بعدی گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد. در حالی که سایر شرکت‌ها در حال کنار گذاشتن ناچ و استفاده از طراحی‌های دیگری مانند حفره روی نمایشگر یا یک ناچ آبشاری هستند٬ اپل همچنان روی استفاده از این نوع بریدگی کلاسیک تأکید دارد.

ناچ بالای آیفون ها
ناچ بالای آیفون ها

ما باید منتظر باشیم ببینیم غول کوپرتینویی چه تصمیمی برای طراحی گوشی‌های سری آیفون ۱۴ خود خواهد گرفت. با توجه به این که هم اکنون برخی شرکت‌ها در حال تجاری‌سازی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر هستند٬ این احتمال می‌تواند وجود داشته باشد که اپل تصمیم گرفته مستقیماُ از این سبک طراحی برای آیفون سال‌های بعد خود استفاده کند.

 
برچسب‌ها: / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *