جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

ویژگی های جدیدی که به بتا سوم iOS 14.6

بتا سوم iOS 14.6
فهرست مطالب

به نظر می رسد که نسخه بعدی سیستم عامل iOS که منتشر شود، با خود پشتیبانی از محصولات و سرویس های جدیدی که در مراسم Spring Loaded اپل معرفی شده اند را به ارمغان بیاورد. ما در این مطلب اطلاعاتی که تا به حال از بتا سوم iOS 14.6 به دست آورده ایم را با شما به اشتراک می گذاریم.

یادداشت: در مراسم Spring Loaded اپل ، محصولات جدیدی مثل اپل ایرتگ ، ایپد پرو ۲۰۲۱ و آی مک ۲۰۲۱ و اپل تی وی نسل ششم معرفی شدند.

اپل آزمایش سیستم عامل iOS 14.6 را حتی پیش از انتشار عمومی بزرگ و مهم نسخه ۱۴.۵ شروع کرده بود. با انتظار این که آزمایش نسخه iOS 15 از کنفرانس اپل در ماه ژوئن امسال شروع شود، بسیاری از کاربران فکر می کردند که iOS 14.5 اخرین اپدیت در سری iOS 14 باشد؛ اما این طور به نظر می رسد که کار اپل هنوز با این سری تمام نشده است و بتا سوم iOS 14.6 نیز منتشر خواهد شد.

به تازگی نسخه های بتا سوم iOS 14.6 و iPadOS 14.6 و دیگر قابلیت های آن ها در اختیار سازندگان قرار گرفته است. مرحله آزمایش بتا عمومی معمولا یک روز بعد از بتا سازندگان آغاز می شود.

چه چیز جدیدی در iOS 14.6 وجود دارد؟

هنوز هیچ اطلاعات رسمی برای تغییرات به وجود آمده در iOS 14.6 منتشر نشده است. البته یک تغییر کوچک وجود دارد که به کسانی که نسخه بتا را آزمایش می کنند اجازه می دهد تا با انتشار نسخه نهایی دیگر لازم نباشد تا پروفایل خود را دوباره دانلود کنند و می توانند به سادگی به نسخه بتا بعدی بروند و یا در همان نسخه بمانند اما به نظر می رسد هیچ تغییر بزرگی که به چشم کاربران بیاید و تاثیر مهمی در عملکرد کاربر داشته باشد، در بتا سوم ۱۴.۶ وجود ندارد. این ممکن است که این نسخه و دیگر نسخه هایی سیستم عامل اپل که در آینده نزدیک عرضه شوند، بیشتر به دنبال فراهم کردن پشتیبانی از سخت افزار های جدید که قرار است در اواخر ماه می عرضه شوند و سرویس های تازه مثل عضویت پادکست و Apple Card Family شروع به کار کنند، باشند.

هر قابلیت جدید که معرفی شود ما برای شما آن را پوشش خواهیم داد.

چگونه بتا سوم iOS 14.6 را دریافت کنیم؟

اگر تمایل دارید به امتحان کردن این نسخه دارید، می توانید قبل ار انتشار عمومی ، بتا سوم سیستم عامل iOS 14.6 را دریافت کنید. اپل پیشنهاد می کند که این بتا را روی هیچ دستگاه حیاتی اجرا نکنید و ما نیز پیشنهاد می کنیم که این کار را انجام ندهید زیرا هیچ گاه نمی توان پیش بینی کرد که چه اشکالاتی به وجود خواهد آمد.

سازندگانی که تمایل به دریافت این نسخه دارند می توانند با همان دستگاهی که قصد اجرا بتا را دارند به آدرس developer.apple.com/download بروند و پروفایل بتا سازندگان را دانلود کنند. کسانی نیز که سازنده نیستند می توانند به برنامه بتا عمومی بپیوندند و با همان دستگاهی که تمایل دارند بتا عمومی را اجرا کنند به آدرس beta.apple.com بروند ، ثبت نام را انجام دهند و پروفایل بتا را دانلود کنند.

هنگامی که پروفایل را دانلود کردید باید ان را فعال کنید. برای این کار از مسیر Settings > General > Profile استفاده کنید. دستگاه شما ریست خواهد شد تا پروفایل را فعال کند. بعد از این که با پروفایل فعال ریست شد، به مسیر Settings > General > Software Updates بروید و اخرین نسخه بتا را دانلود کنید.

اگر که از قبل نسخه iOS 14.5 را داشته باشید، شما شما در قسمت Software update و زیر بخشی به نام Also Available نسخه آپدیت جدید iOS 14.6 را مشاهده خواهید کرد. این موضوع به شما اجازه می دهد که یا با نسخه فعلی ادامه دهید و یا از نسخه بتا جدید استفاده کنید.

iOS 14.6 چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

اپل به تازگی آزمایش سیستم عامل iOS 14.6 را شروع کرده است و هنوز خیلی زود است که بتوانیم تاریخ انتشار آن را پیش بینی کنیم. آخرین باری که اپل تاریخ انتشار یک نسخه اصلی سیستم عامل را اعلام کرده است مربوط به iOS 13 و تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۲۰ بود. ( iOS 13.7 سپتامبر سال پیش منتشر شد و یک مورد خاص بود که ویژگی contact tracing کووید ۱۹ را اضافه کرد). نسخه هایی که در اواخر یا نیمه دوم سال میلادی منتشر می شوند معمولاً مربوط به حل باگ های جزئی هستند و شماره سری سیستم عامل را تغییر نمی دهند. به عنوان مثال iOS 14.5.1؛ این برای دومین بار است که اپل در این زمان یک نسخه سیستم عامل با پسوند .۶ منتشر می کند.

برچسب‌ها: / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *