آموزش بهترین نکات و ترفندهای برنامه تیک تاک TikTOk(قسمت اول)

اگر تا به حال با برنامه تیک تاک (TikTok) کار کرده باشید باید متوجه جذابیت و اعتیاد آور بودن این برنامه مشابه اینستاگرام شده باشید!برنامه تیک‌ تاک به کاربران اجازه می‌ دهد که موزیک‌ ویدئوهای بسیار کوتاه ۳ الی ۱۵ ثانیه‌ای بسازند. با استفاده از موزیک و جلوه های ویژه، فیلم های عالی خود را با گرفتن لحظات خنده دار و خاطره انگیز برای به اشتراک گذاشتن با دنیا استفاده کنید که متاسفانه برنامه تیک تاک در کشور ما محدودیت های خاصی دارد. اما شما می توانید نسخه کرک شده آن را از اناردونی دانلود کنید


اگر از بازدید قسمت For you و لایک کردن ویدیو های تصادفی خسته شده اید و می خواهید خودتان ویدیو درست کنید و به صورت عمومی یا خصوصی پخش کنید،یا اصلا هیچ شناختی با این برنامه و قسمت های مختلف آن ندارید،مقاله درستی را انتخاب کرده اید! در این مقاله آموزشی از انـــــــــارمگقسمت های مختلف برنامه تیک تاک به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد.قبل از خواندن،توجه داشته باشد که این مقاله از دیدگاه کاربر آیفون نوشته شده.اما اکثر نکات باید با اندروید یکسان باشد.

دانلود برنامه تیک تاک برای آیفون – کلیک کنید

آموزش گشت و گذار در برنامه تیک تاک

در ابتدا قصد داریم نکات ساده برای استفاده از این نرم افزار را آموزش بدهیم. وقتی برنامه TikTok را باز کنید. با یک نوار منو در پایین صفحه مواجه می شوید. که برای پنج قسمت زیر،میانبر دارد!

آموزش گشت و گذار در برنامه تیک تاک

خانه (Home)

این قسمت دو فید مختلف را برای شما نمایش می دهد. دنبال کردن و برای شما ( Following and For you). که می توانید بین این دو گزینه جا به جا شوید.۱.ویدیوی افرادی که دنبال می کنید نشان داده می شود.۲.صفحه For you ویدیو های پرطرفدار را نشان می دهد. که برنامه TikTok معتقد است شما این ویدیو ها را بیشتر دوست دارید.

قسمت Discover

Discover به شما ویدیو هایی را نشان می دهد که دارای هشتگ های پرطرفدار هستند ، اما در این قسمت شما می توانید موارد مختلفی را جست و جو و پیدا کنید مانند کاربران،ویدیو ها،آهنگ ها و هشتگ ها. همچینین در این قسمت،گزینه ای به نام Scan وجود دارد. که با آن می توانید TikCode یک نفر را ضبط کنید. درست همانند یک بارکد خوان به سادگی با آن کد می توانید کاربران دیگر را پیدا کنید.

ساخت ویدیو(Create Video)

با انتخاب زبانه Create Video،وارد قسمت ضبط و تدوین ویدیو می شوید! در آنجا می توانید سرعت ویدیو را تغییر دهید یا افکت های ویژه به آن اضافه کنید. حتی می توانید چندین ویدیوی مختلف را برای تدوین و اشتراک گذاری، در این قسمت بارگذاری کنید!

صندوق ورودی(Inbox)

صندوق ورودی،تمام فعالیت های مربوط به ویدیو های شما را نشان می دهد. ویدیو هایی که به صورت عمومی به اشتراک گذاشته اید و شما می توانید اعلان های مربوط به این قسمت را فیلتر کنید.
همانند نظرات و منشن ها که اگر صفحه را سمت پایین بکشید و آیکون پاکت در گوشه صفحه را لمس کنید. تا تمام پیام های خصوصی که با دوستان خود داشتید،پیدا کنید.

خرید گیفت کارت ارزان آیتیونز اپل آمریکا – کلیک کنید

من(Me)

این قسمت،پروفایل کاربری شما در برنامه TikTok است که کاربران دیگر این برنامه می توانند اطلاعات شما را در این قسمت ببینند. می توانید لایک های خود را از این قسمت مخفی کنید و در غیر این صورت باقی افراد می توانند ویدیو هایی که شما لایک کرده اید را ببینند.
در قسمت Me اطلاعات دیگری نیز وجود دارد ، مانند تعداد افرادی که دنبال کرده اید و افرادی که شما را دنبال می کنند. تعداد بازید و لایک ویدیو های شما و لینک حساب کاربری شما در دیگر برنامه ها مانند اینستاگرام!

آموزش جستجوی ویدیو در برنامه تیک تاک

حال که اصول اولیه کار با این برنامه را می دانید. بیایید تا با ویژگی های دیگر آن و ترفند های مهم آن در رابطه با جستو جوی ویدیو ها نیز آشنا شویم! ممکن است شما در اینستاگرام، یک ویدیوی تیک تاکی ببینید و از تیک تاکر آن خوشتان بیاید. گاهی وقت ها، پیدا کردن یک ویدیوی به خصوص؛در تیک تاک کار دشواری است که به همین دلیل می خواهیم ترفندهای مختلف پیدا کردن ویدیو در این برنامه را به شما آموزش دهیم!

آموزش جست و جوی ویدیو در برنامه تیک تاک

نحوه جستجوی ویدیو در برنامه تیک تاک

سه راه ساده برای جست و جوی ویدیو وجود دارد ، اولین راه جست و جوی ویدیو،صفحه اصلی این برنامه است. ابتدا باید به قسمت Home در نوار منو بروید و گزینه Following را انتخاب کنید تا ویدیو های حساب هایی که آنها را دنبال می کنید ببینید یا اینکه گزینه For you را انتخاب کنید و ویدیو های محبوب را تماشا کنید.
در راه دوم می توانید به قسمت Discover بروید یکی از ویدیو های دارای هشتگ پرطرفدار را انتخاب کنید یا از قسمت بالای صفحه برای جست و جوی ویدیو استفاده کنید.
راه سوم،تماشای ویدیو هایی است که قبلا لایک کرده اید. برای این کار باید به قسمت Me بروید و آیکون Bookmark را لمس کنید تا ویدوئو هایی که از قبل ذخیره یا لایک کرده اید را ببینید.

بعد از یافتن ویدیو، می توانید آن را لایک کنید و درباره آن نظر بدهید یا آن را ذخیره و دانلود کنید.بعضی از کاربران حتی اجازه می دهند به ویدیوی آنها واکنش نشان دهید . شما حتی می توانید GIF درست کنید! که با استفاد از آهنگ و هشتگ می توانید ویدیو های بیشتری را پیدا کنید.

جستجوی ویدیو از طریق آهنگ

ویدیویی پیدا کرده و تماشا کنید رکورد چرخان در قسمت راست ویدیو یا لینک صدای ویدیو را که در قسمت پایینی آن است انتخاب کنید ، سپس صفحه ای باز می شود که در آن صفحه می توانید،آهنگ ویدیو را به موارد دلخواه خود اضافه کنید و آن را به اشتراک بگذارید تا تمام ویدیو هایی را که از آن آهنگ استفاده می کنند،پیدا کنید. همچنین می توانید آهنگ ها را در قسمت جستجوی Discover،پیدا کنید این روش از روش های محبوب جست و جوی ویدیو محسوب می شود!

جستجوی ویدیو از طریق افکت یا جلوه های ویژه

در قسمت های قبل توضیح دادیم که افراد،در قسمت تدوین ویدیو ها می توانند از افکت های مختلف استفاده کنند. حال اگر یک افکت خاص را دوست دارید،می توانید ویدیو های مرتبط با آن را پیدا کنید که ابتدا باید یک ویدیوی افکت دار پیدا کنید و نام افکت که در بالای صفحه ظاهر می شود را انتخاب کنید. با این کار صفحه ای پر از افکت های مختلف بازی می شود همانند قسمت قبلی می توانید افکت مورد نظر را ذخیره کنید و سپس تمام ویدیو هایی که در آنها از آن افکت استفاده شده را پیدا کنید

جستجوی ویدیو از طریق هشتگ

ممکن است شما بخواهید ویدئوهایی مرتبط با یک هشتگ خاص را تماشا کنید که برای این کار،ابتدا باید ویدیویی با آن هشتگ پیدا کرده و بر روی هشتگ کلیک کنید. هشتگ ها در قسمت توضیحات ویدیو هستند مانند قسمت های قبلی، صفحه ای مرتبط با هشتگ ها برای شما باز می شود که از آنجا شما می توانید ویدیو های مرتبط با هشتگ موردنظرتان را ببینید ، مثلا در روز های خاص مانند Halloween. هشتگ های پرطرفدار خاصی درست می شوند و شما با استفاده از این هشتگ ها می توانید ویدیو های مربوط به Halloween را تماشا کنید.

آموزش پیدا کردن کاربران در برنامه تیک تاک

برای پیدا کردن کاربران در TikTok،دو روش بسیار ساده وجود داردبه این صورت که:
اولین روش از طریق تماشای ویدیو ها است! تصویر پروفایل سازنده ویدیو،در قسمت بالا سمت چپ آن ویدیو وجود دارد که با زدن بر روی آن می توانید پروفایل آنها را مشاهده کنید.
راه دوم اما استفاده از قسمت Discover است که می توانید از منو به قسمت Discover بروید تا از آنجا نام کاربر موردنظر خود را جست و جو کنید! پیدا کردن کاربران در برنامه TikTok از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه شما می توانید با افراد دیگر ارتباط پیدا کنید. حتی چند دوست جدید پیدا کنید. علاوه بر اینها این کار بر روی ویدیو هایی که در قسمت Home نمایان می شوند نیز تاثیر دارد.

پیدا کردن TikCode

در قسمت های قبلی توضیحات مختصری درباره TikCode ارائه کردیم که افراد مختلف می توانند با اسکن کردن این کد،حساب شما را در برنامه TikTok پیدا کند. برای پیدا کردن TikCode، دو راه مختلف وجود دارد. در راه اول شما باید به قسمت Me بروید و آیکون مربع شکل کنار را بزنید. TikCod شما همراه با گزینه ذخیره شدن بر روی دستگاه ظاهر می شود.
همچنین می توانید به قسمت Discover بروید.گزینه Scan را انتخاب کنید و سپس  My TikCode را بزنید که با این دو روش می توانید TikCode خود را پیدا کرده و ذخیره کنید.

آموزش اسکن کردن TikCode در برنامه تیک تاک

حال فرض کنید می خواهید با استفاده از Tikcode یک کاربر دیگر را پیدا کنید. همانند قسمت قبل،برای این کار دو روش متفاوت وجود دارد که در راه اول شما باید به قسمت Me بروید و آیکون مربع شکل کنار بزنید. سپس کد را اسکن کنید ، همچنین می توانید به قسمت Discover بروید و گزینه Scan را انتخاب کنید سپس TikCod مورد نظر را اسکن کنید.

آموزش دنبال کردن و ارتباط با کاربران در برنامه تیک تاک

همان طور که در قسمت های قبلی توضیح دادیم در برنامه TikTok شما می توانید با بقیه کاربران ارتباط برقرار کنید و آنها را دنبال کنید. خب برای این کارها ترفندها و کنش های مختلفی وجود دارد مانند لایک کردن،نظر دادن،واکنش نشان دادن و پیام دادن در دایرکت!

تیک تاک ایرانی بدون محدودیت برای آیفون و آیپد – برای دانلود کلیک کنید

 

لایک کردن ویدیو ها در TikTok

لایک کردن ویدیو ها در برنامه تیک تاک بسیار ساده است! اما تاثیر فراوانی بر استفاده شما از این برنامه دارد. اگر دقت کنید، در قسمت راست ویدیو های برنامه تیک تاک،عکس یک قلب وجود دارد که با زدن بر روی آن قلب، شما ویدیو ها را لایک می کنید. اگر دوبار بر روی همان قلب بزنید می توانید لایک خود را پس بگیرید
توجه داشته باشید که دیگران می توانند ویدیو هایی که شما لایک می کنید را ببینند. پس حواستان باشد چه ویدیو هایی را تماشا و لایک می کنید! همچنین لایک کردن ویدیوی یک کاربر ممکن است باعث شود،شما با آن کاربر ارتباط برقرار کنید.

واکنش نشان دادن به ویدیوها

واکنش نسبت به ویدیو ها یا همان React یکی از امکانات جذاب این برنامه است ، برای این که بتوانید نسبت به یک ویدیو واکنش نشان دهید سازنده آن ویدیو باید این اجازه را به شما بدهد. برای این کار،ابتدا باید یک ویدیو را تماشا کنید و بر روی گزینه Share در سمت راست ویدیو بزنید ، React را انتخاب کنید ویدیویی از خودتان ضبط کنید ویدیو را با استفاده از ابزار های موجود تدوین کنید و سپس باید گزینه Next را انتخاب کنید از دو گزینه انتشار عمومی یا خصوصی یکی را انتخاب کنید و واکنش خود را منتشر کنید.

نظر دادن درباره ویدیو ها

برای ارتباط بیشتر با دیگر کاربران شما می توانید نظرات خود را راجب ویدیو های مختلف بنویسید و با بقیه به اشتراک بگذارید. برای این کار ابتدا باید یک ویدیو را پیدا کرده و تماشا کنید در قسمت راست صفحه بر روی گزینه Comment بزنید یا گزینه add comment را از پایین صفحه انتخاب کنید. پس از این کار،صفحه نظرات آن ویدیو برای شما ظاهر می شود که در آنجا می توانید نظرات کاربران دیگر را نیز بخوانید. شما می توانید کاربران دیگر را در نظر خود تگ کنید همچنین می توانید از اموجی های مختلف استفاده کنید.

دوئت یا دو نفره کردن ویدیو ها

دوئت، یک حرکت محبوب در برنامه تیک تاک است. به این صورت که شما به نوعی یک ویدیوی دو نفره درست می کنید. نصف صفحه،تصویر تیک تاک شما است و نصف دیگر تصویر یک ویدیوی دیگر از خودتان یا یک تیک تاکر دیگه. برای دوئت،باید از صاحب ویدیوی موردنظر اجازه بگیرید که برای این کار،ابتدا باید یک ویدیو را تماشا کنید و بر روی گزینه Share در سمت راست ویدیو بزنید. گزینه Dute را انتخاب کنید یک ویدیو از خودتان ضبط کنید و ویدیو را با استفاده از ابزار های موجود تدوین کنید سپس با انتخاب گزینه Next می توانید از دو گزینه انتشار عمومی یا خصوصی یکی را نتخاب کرده و دوئت خود را منتشر کنید.

پیام دادن در دایرکت

در تیک تاک همانند دیگر برنامه ها، می توانید به بقیه کاربران در دایرکت پیام بدهید این کار یکی از بهترین روش های برقراری ارتباط با دیگران است مثلا شاید بخواهید با ویدیوی یکی از کاربران،دوئت درست کنید. می توانید با پیام دادن در دایرکت از آنها اجازه این کار را بگیرید که برای این کار باید به قسمت Inbox بروید و بر روی آیکون پاکت بزنید. گزینه + را انتخاب کرده و نام کاربر موردنظرتان را جست و جو کنید. سپس برای آنها پیام بفرستید!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هفت =