انارمگ
۰

آموزش بهترین نکات و ترفندهای برنامه تیک تاک TikTOk (قسمت اول)

اگر تاکنون با برنامه تیک تاک TikTok کار کرده باشید باید متوجه جذابیت و اعتیاد آور بودن این برنامه مشابه اینستاگرام شده باشید! برنامه تیک‌ تاک به کاربران اجازه می‌‌دهد که موزیک‌ ویدئوهای بسیار کوتاه ۳ الی ۱۵ ثانیه‌ای بسازند. با استفاده از موزیک و جلوه‌های ویژه، فیلم‌های عالی خود را با ثبت لحظات خنده‌دار و خاطره انگیز برای به اشتراک گذاشتن با دنیا استفاده کنید.

متاسفانه برنامه تیک تاک در کشور ما محدودیت‌های خاصی دارد، اما شما می‌توانید برای دسترسی به تیک تاک بدون تحریم در آیفون، نسخه کرک شده آن را از اناردونی دانلود کنید.

اگر از بازدید قسمت For you و لایک کردن ویدئو‌های تصادفی خسته شده‌اید و می‌خواهید خودتان ویدئو درست کنید و به صورت عمومی یا خصوصی پخش کنید، یا اصلا هیچ شناختی با این برنامه و قسمت‌های مختلف آن ندارید، مقاله درستی را انتخاب کرده‌اید! در این مقاله آموزشی از انارمگ قسمت‌های مختلف برنامه تیک تاک به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. قبل از خواندن، توجه داشته باشد که این مقاله از دیدگاه یک کاربر آیفون نوشته شده، اما اکثر نکات باید با اندروید یکسان باشد.

دانلود برنامه تیک تاک برای آیفون – کلیک کنید

آموزش گشت و گذار در برنامه تیک تاک

در ابتدا قصد داریم نکات ساده برای استفاده از این نرم افزار را آموزش بدهیم. وقتی برنامه TikTok را باز کنید با یک نوار منو در پایین صفحه مواجه می‌شوید که برای پنج قسمت زیر، میانبر دارد!

آموزش گشت و گذار در برنامه تیک تاک

خانه (Home)

این قسمت دو فید مختلف را به شما نمایش می‌دهد. دنبال کردن و برای شما (Following و For you)؛ که می‌توانید بین این دو گزینه جا به جا شوید.

  1. Following که ویدئوی افرادی که دنبال می‌کنید را نشان داده می‌شود.
  2. صفحه For you ویدئو‌های پرطرفدار را نشان می‌دهد که برنامه TikTok معتقد است شما این ویدئو‌ها را بیشتر دوست دارید.

قسمت Discover

Discover به شما ویدئو‌هایی را نشان می‌دهد که دارای هشتگ‌های پرطرفدار هستند، اما در این قسمت شما می‌توانید موارد مختلفی را جست و جو و پیدا کنید؛ مانند کاربران، ویدئوها، آهنگ‌ها و هشتگ‌ها. همچینین در این قسمت، گزینه ای به نام Scan وجود دارد که با آن می‌توانید TikCode یک نفر را ضبط کنید و درست همانند یک بارکد خوان به سادگی با آن کد می‌توانید کاربران دیگر را پیدا کنید.

ساخت ویدئو (Create Video)

با انتخاب زبانه Create Video، وارد قسمت ضبط و تدوین ویدئو می‌شوید! در آن‌جا می‌توانید سرعت ویدئو را تغییر دهید یا افکت‌های ویژه به آن اضافه کنید. حتی می‌توانید چندین ویدئوی مختلف را برای تدوین و اشتراک گذاری در این قسمت بارگذاری کنید!

صندوق ورودی (Inbox)

صندوق ورودی تمام فعالیت‌های مربوط به ویدئو‌های شما را نشان می‌دهد. ویدئو‌هایی که به صورت عمومی به اشتراک گذاشته‌اید و شما می‌توانید نوتیفیکیشن‌های مربوط به این قسمت را فیلتر کنید.

همانند نظرات و منشن‌ها، صفحه را به سمت پایین بکشید و آیکن پاکت در گوشه صفحه را لمس کنید تا تمام پیام‌های خصوصی که با دوستان خود داشتید را پیدا کنید.

من(Me)

این قسمت، پروفایل کاربری شما در برنامه TikTok است که کاربران دیگر این برنامه، اطلاعات شما را در این قسمت می‌بینند. می‌توانید لایک‌های خود را از این قسمت مخفی کنید و در غیر این صورت باقی افراد می‌توانند ویدئو‌هایی که شما لایک کرده‌اید را ببینند.

در قسمت Me اطلاعات دیگری نیز وجود دارد، مانند تعداد افرادی که دنبال کرده‌اید و افرادی که شما را دنبال می‌کنند. تعداد بازید و لایک ویدئو‌های شما و لینک حساب کاربری شما در دیگر برنامه‌ها مانند اینستاگرام!

آموزش جستجوی ویدئو در برنامه تیک تاک

حال که اصول اولیه کار با این برنامه را می‌دانید، بیایید تا با ویژگی‌های دیگر و ترفند‌های مهم آن در رابطه با جستجوی ویدئو‌ها نیز آشنا شویم! ممکن است شما در Instagram، یک ویدئوی تیک تاکی ببینید و از سازنده آن خوشتان بیاید. گاهی وقت‌ها، پیدا کردن یک ویدئوی به خصوص در TikTok کار دشواری است که به همین دلیل می‌خواهیم ترفندهای مختلف پیدا کردن ویدئو در این برنامه را به شما آموزش دهیم!

آموزش جست و جوی ویدیو در برنامه تیک تاک

سه راه ساده برای سرچ ویدئو وجود دارد، اولین راه جست و جوی ویدئو، صفحه اصلی این برنامه است. ابتدا باید به قسمت Home در نوار منو بروید و گزینه Following را انتخاب کنید تا ویدئو‌های حساب‌هایی که آن‌ها را دنبال می‌کنید را ببینید و یا اینکه گزینه For you را انتخاب کنید و ویدئو‌های محبوب را تماشا کنید.

در راه دوم می‌توانید به قسمت Discover بروید. سپس یکی از ویدئو‌های دارای هشتگ پرطرفدار را انتخاب کنید یا از قسمت بالای صفحه برای جست و جوی ویدئو استفاده کنید.

راه سوم، تماشای ویدئو‌هایی است که قبلا لایک کرده‌اید. برای این کار باید به قسمت Me بروید و آیکن Bookmark را لمس کنید تا ویدوئو‌هایی که از قبل ذخیره یا لایک کرده‌اید را ببینید.

بعد از یافتن ویدئو، می‌توانید آن را لایک کرده و درباره آن نظر بدهید یا آن را ذخیره و دانلود کنید. بعضی از کاربران حتی اجازه می‌دهند به ویدئوی آن‌ها واکنش نشان دهید. شما حتی می‌توانید GIF درست کنید! که با استفاده از آهنگ و هشتگ می‌توانید ویدئو‌های بیشتری را پیدا کنید.

جستجوی ویدئو از طریق آهنگ

ویدئویی پیدا کرده و تماشا کنید رکورد چرخان در قسمت راست ویدئو یا لینک صدای ویدئو که در قسمت پایینی آن است را انتخاب کنید، سپس صفحه ای باز می‌شود که در آن صفحه می‌توانید آهنگ ویدئو را به موارد دلخواه خود اضافه کنید و آن را به اشتراک بگذارید تا تمام ویدئو‌هایی را که از آن آهنگ استفاده می‌کنند را پیدا کنید. همچنین می‌توانید آهنگ‌ها را در قسمت جستجوی Discover، پیدا کنید. لازم به ذکر است که این روش از روش‌های محبوب جست و جوی ویدئو محسوب می‌شود!

جستجوی ویدئو از طریق افکت یا جلوه‌های ویژه

در قسمت‌های قبل توضیح دادیم که افراد در قسمت تدوین ویدئو‌ها می‌توانند از افکت‌های مختلف استفاده کنند. حال اگر یک افکت خاص را دوست دارید، می‌توانید ویدئو‌های مرتبط با آن را پیدا کنید که ابتدا باید یک ویدئوی افکت‌دار پیدا کنید و نام افکت که در بالای صفحه ظاهر می‌شود را انتخاب کنید. با این کار صفحه‌ای پر از افکت‌های مختلف باز می‌شود. همانند قسمت قبلی می‌توانید افکت مورد نظر را ذخیره کنید و سپس تمام ویدئو‌هایی که در آن‌ها از آن افکت استفاده شده را پیدا کنید.

جستجوی ویدئو از طریق هشتگ

ممکن است شما بخواهید ویدئوهایی مرتبط با یک هشتگ خاص را تماشا کنید که برای این کار ابتدا باید ویدئویی با آن هشتگ پیدا کرده و بر روی هشتگ کلیک کنید. هشتگ‌ها در قسمت توضیحات ویدئو هستند مانند قسمت‌های قبلی، صفحه‌ای مرتبط با هشتگ‌ها برای شما باز می‌شود که از آن‌جا شما می‌توانید ویدئو‌های مرتبط با هشتگ موردنظرتان را ببینید، مثلا در روز‌های خاص مانند Halloween؛ هشتگ‌های پرطرفدار خاصی درست می‌شوند و شما با استفاده از این هشتگ‌ها می‌توانید ویدئو‌های مربوط به Halloween را تماشا کنید.

آموزش پیدا کردن کاربران در برنامه تیک تاک

برای پیدا کردن کاربران در TikTok، دو روش بسیار ساده وجود دارد به این صورت که:

اولین روش از طریق تماشای ویدئو‌ها است! تصویر پروفایل سازنده ویدئو، در قسمت بالا سمت چپ آن ویدئو وجود دارد که با زدن بر روی آن می‌توانید پروفایل آن‌ها را مشاهده کنید.

راه دوم استفاده از قسمت Discover است که می‌توانید از منو به قسمت Discover بروید تا از آن‌جا نام کاربر موردنظر خود را جست و جو کنید! پیدا کردن کاربران در برنامه TikTok از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که شما می‌توانید با افراد دیگر ارتباط پیدا کنید. حتی چند دوست جدید پیدا کنید. همچنین، این کار بر روی ویدئو‌هایی که در قسمت Home نمایان می‌شوند نیز تاثیر دارد.

پیدا کردن TikCode

در قسمت‌های قبلی توضیحات مختصری درباره TikCode ارائه کردیم که افراد مختلف می‌توانند با اسکن کردن این کد، حساب شما را در برنامه TikTok پیدا کند. برای پیدا کردن TikCode، دو راه مختلف وجود دارد. در راه اول شما باید به قسمت Me بروید و آیکن مربع شکل کناری را بزنید. TikCod شما همراه با گزینه ذخیره شدن بر روی دستگاه ظاهر می‌شود.

همچنین می‌توانید به قسمت Discover بروید. گزینه Scan را انتخاب کنید و سپس My TikCode را بزنید که با این دو روش می‌توانید TikCode خود را پیدا کرده و ذخیره کنید.

آموزش اسکن کردن TikCode در برنامه تیک تاک

حال فرض کنید می‌خواهید با استفاده از Tikcode یک کاربر دیگر را پیدا کنید. همانند قسمت قبل، برای این کار دو روش متفاوت وجود دارد که در راه اول شما باید به قسمت Me بروید و آیکن مربع شکل کنار بزنید. سپس کد را اسکن کنید، همچنین می‌توانید به قسمت Discover بروید و گزینه Scan را انتخاب کنید سپس TikCod مورد نظر را اسکن کنید.

آموزش دنبال کردن و ارتباط با کاربران در برنامه تیک تاک

همان طور که در قسمت‌های قبلی توضیح دادیم در برنامه TikTok شما می‌توانید با بقیه کاربران ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را دنبال کنید. خب برای این کارها ترفندها و کنش‌های مختلفی وجود دارد مانند لایک کردن، نظر دادن، واکنش نشان دادن و پیام دادن در دایرکت!

تیک تاک ایرانی بدون محدودیت برای آیفون و آیپد – برای دانلود کلیک کنید

لایک کردن ویدئو‌ها در TikTok

لایک کردن ویدئو‌ها در برنامه تیک تاک بسیار ساده است! اما تاثیر فراوانی بر استفاده شما از این برنامه دارد. اگر دقت کنید، در قسمت راست ویدئو‌های برنامه تیک تاک، عکس یک قلب وجود دارد که با زدن بر روی آن قلب، شما ویدئو‌ها را لایک می‌کنید. اگر دوبار بر روی همان قلب بزنید می‌توانید لایک خود را پس بگیرید.

توجه داشته باشید که دیگران می‌توانند ویدئو‌هایی که شما لایک می‌کنید را ببینند. پس حواستان باشد چه ویدئو‌هایی را تماشا و لایک می‌کنید! همچنین لایک کردن ویدئوی یک کاربر ممکن است باعث شود شما با آن کاربر ارتباط برقرار کنید.

واکنش نشان دادن به ویدئوها

واکنش نسبت به ویدئو‌ها یا همان React یکی از امکانات جذاب این برنامه است، برای این که بتوانید نسبت به یک ویدئو واکنش نشان دهید سازنده آن ویدئو باید این اجازه را به شما بدهد. برای این کار، ابتدا باید یک ویدئو را تماشا کنید و بر روی گزینه Share در سمت راست ویدئو بزنید، React را انتخاب کنید، سپس ویدئویی از خودتان ضبط کنید. حال ویدئو را با استفاده از ابزار‌های موجود تدوین کنید و سپس باید گزینه Next را انتخاب کنید. از دو گزینه انتشار عمومی یا خصوصی یکی را انتخاب کنید و واکنش خود را منتشر کنید.

نظر دادن درباره ویدئو‌ها

برای ارتباط بیشتر با دیگر کاربران، شما می‌توانید نظرات خود را راجع به ویدئو‌های مختلف بنویسید و با بقیه به اشتراک بگذارید. برای این کار ابتدا باید یک ویدئو را پیدا کرده و تماشا کنید. در قسمت راست صفحه بر روی گزینه Comment بزنید یا گزینه Add Comment را از پایین صفحه انتخاب کنید. پس از این کار، صفحه نظرات آن ویدئو برای شما ظاهر می‌شود که در آن‌جا می‌توانید نظرات کاربران دیگر را نیز بخوانید. شما می‌توانید کاربران دیگر را در نظر خود تگ کنید همچنین می‌توانید از ایموجی‌های مختلف استفاده کنید.

دوئت یا دو نفره کردن ویدئو‌ها

دوئت، یک حرکت محبوب در برنامه تیک تاک است. به این صورت که شما به نوعی یک ویدئوی دو نفره درست می‌کنید. نصف صفحه، تصویر TikTok شما است و نصف دیگر تصویر یک ویدئوی دیگر از خودتان یا یک تیک تاکر دیگه. برای دوئت، باید از صاحب ویدئوی موردنظر اجازه بگیرید که برای این کار، ابتدا باید یک ویدئو را تماشا کنید و بر روی گزینه Share در سمت راست ویدئو بزنید. گزینه Dute را انتخاب کنید. یک ویدئو از خودتان ضبط کنید و ویدئو را با استفاده از ابزارهای موجود تدوین کنید. سپس با انتخاب گزینه Next می‌توانید از دو گزینه انتشار عمومی یا خصوصی یکی را انتخاب کرده و دوئت خود را منتشر کنید.

پیام دادن در دایرکت

در TikTok همانند دیگر برنامه‌ها، می‌توانید به بقیه کاربران در دایرکت پیام بدهید. این کار یکی از بهترین روش‌های برقراری ارتباط با دیگران است؛ مثلا شاید بخواهید با ویدئوی یکی از کاربران، دوئت درست کنید. می‌توانید با پیام دادن در دایرکت از آن‌ها اجازه این کار را بگیرید که برای این کار باید به قسمت Inbox بروید و بر روی آیکن پاکت بزنید. گزینه + را انتخاب کرده و نام کاربر موردنظرتان را جست و جو کنید. سپس برای آن‌ها پیام بفرستید!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *