جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

ساخت اپلیکیشن ویندوز با Swift ممکن شد

ساخت اپلیکیشن iOS و مک در ویندوز ممکن شد
فهرست مطالب

بر اساس جدیدترین گزارش‌ها٬ کمپانی اپل قصد دارد زبان برنامه‌نویسی سوئیفت (Swift) خود را به زمین رقیب برده و دسترسی به آن از طریق سیستم عامل ویندوز را ممکن کند. همچنین٬ در حال حاضر توسعه دهندگان قادر خواهند بود ابزارهای مرتبط با این زبان برنامه‌نویسی را از طریق پروژه‌هایی متن باز دریافت کنند.

جزئیات منتشر شده در سایت رسمی سوئیفت نشان می‌دهد که کاربران قادر خواهند بود با استفاده از نسخه ویندوز زبان برنامه‌نویسی سوئیفت٬ از طریق سیستم عامل ویندوز مایکروسافت به کدنویسی پرداخته٬ کدهای آن‌ها را اجرا کنند و باگ‌های مربوطه را نیز رفع کنند. ابزارهای انتشار پیدا کرده برای Swift عبارت از کتابخانه‌های اصلی٬ کتابخانه‌های استاندارد٬ کامپایلر و همچنین دیگر ابزارهایی هستند که توسعه دهندگان برای ساخت اپلیکیشن iOS و مک به آن‌ها نیاز دارند.

ساخت اپلیکیشن iOS و مک در ویندوز

یکی از اعضای تیم توسعه دهنده این زبان برنامه نویسی و همچنین مهندس نرم افزار در Google Brain به نام سلیم عبدالرسول (Saleem Abdulrasool) در این باره می‌گوید:

شما قادر خواهید بود با بهره‌گیری از کتابخانه‌های اصلی و ویژگی‌های زبان برنامه‌نویسی سوئیفت به همراه زبان برنامه‌نویسی ٬C اپلیکیشن‌های خود را در سیستم عامل ویندوز توسعه ببخشید. توسعه دهندگان در هنگام توسعه‌ی اپلیکیشن‌های خود قادر خواهند بود از مزایای کتابخانه‌هایی که در این سیستم عامل وجود دارند٬ بهره ببرند.

در حال حاضر یک اپلیکیشن ماشین حساب با استفاده از زبان برنامه‌نویسی سوئیفت و  Visual Studio 2019 مایکروسافت توسعه پیدا کرده که می‌تواند ویژگی‌های این زبان برنامه‌نویسی در توسعه اپلیکیشن‌ها را به رخ بکشد. این اپلیکیشن با استفاده از CMake ساخته شده است.

ساخت اپلیکیشن iOS و مک در ویندوز ممکن شد
ساخت اپلیکیشن iOS و مک در ویندوز ممکن شد

هر روز به تعداد توسعه دهندگانی که از زبان برنامه‌نویسی Swift روی ویندوز استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. ریدل (Readdle)  که سابقه‌ی درخشانی در توسعه اپلیکیشن‌های iOS و مک دارد و از سال ۲۰۱۹ در حال توسعه‌ی نسخه‌ی کراس پلتفرم اپلیکیشن ایمیل Spark است نیز یکی از این توسعه دهندگان است. اگر شما هم یک توسعه دهنده هستید و علاقه‌مند به استفاده از زبان برنامه‌نویسی سوئیفت در سیستم عامل ویندوز هستید٬ می‌توانید جهت دانلود و انتشار گزارش باگ‌هایتان به این آدرس مراجعه کنید.

 
برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *