جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

تعویق قابلیت اسپاتیفای های فای تا سال ۲۰۲۲

اسپاتیفای های فای
فهرست مطالب

تقریباً یک سال از معرفی ویژگی جدید اسپاتیفای های فای (Hi-Fi) گذشته است و در ابتدا قرار بود این قابلیت در سال ۲۰۲۱ شروع به کار کند. اما تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی فقط یک هفته باقی مانده است و به احتمال زیاد اسپایتفای نمی تواند ویژگی جدید خود را در موعد مقرر عرضه کند. در همین حال، کاربران سرویس اپل موزیک از ماه ژوئن از قابلیت صدای بدون افت کیفیت های فای بدون پرداخت هیچ هزینه اضافه‌ای بهره می برند.

در اوایل سال ۲۰۲۱ و ماه فوریه، اسپاتیفای در رویداد “Stream On” ویژگی HiFi خود را به عنوان یک ضمیمه برای حساب Premium کاربران معرفی کرد. این کمپانی حتی خوانندگان مشهور، بیلی آیلیش و فینیاس را هم دعوت کرده بود تا از این ویژگی تعریف و تمجید کنند و اعلام شد که صدای HiFi درخواست بسیاری از کاربران بوده است.

اسپاتیفای هیچ گاه اعلام نکرد که این ویژگی ضمیمه چه مقدار هزینه بیشتری را برای کاربران premium خواهد داشت اما اعلام کرد که تا آخر سال ۲۰۲۱ عرضه می شود.

مشاهده قیمت و خرید اشتراک اسپاتیفای – کلیک کنید
مشاهده قیمت و خرید اشتراک اپل موزیک – کلیک کنید

تا ماه مه از اسپاتیفای های فای خبری نبود اما برخی از کاربران خبر از مشاهده یک اختلال با آیکون HiFi در اپ اسپاتیفای دادند و همین باعث شد که این طور به نظر برسد که در این پروژه پیشرفت های خوبی حاصل شده است. اما در انتها معلوم شد که هیچ خبری نبوده است.

اما در ماه مه، اپل از اضافه شدن قابلیت های صدای بدون افت کیفیت HiFi به همراه صدای فضایی Dolby Atmos به سرویس اپل موزیک خبر داد و خیلی سریع در کنفرانس WWDC 2021 اپل در ماه ژوئن، این دو قابلیت به اپ اضافه شدند.

در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، هیچ خبری از این ویژگی اسپاتیفای منتشر نشد و سکوت مطبوعاتی کامل برقرار بود. 

کریس ولچ از وب‌سایت معتبر The Verge گزارش داد که با پیروز شدن اپل موزیک در برابر اسپاتیفای در عرضه قابلیت HiFi و همچنین ارائه آن به صورت مجانی به کاربران اپل موزیک، احتمالاً اسپاتیفای برنامه خود برای دریافت هزینه اضافی از کاربران را تغییر داده است و با نبود انگیزه اقتصادی، احتمالاً این ویژگی در اولویت پایین‌تری برای اسپاتیفای قرار گرفته است. 

برچسب‌ها: / / / / / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *