جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

حذف دکمه‌ های فیزیکی صدا و پاور از آیفون ۱۵ پرو

حذف دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور از آیفون 15 پرو
فهرست مطالب

اگر اخبار مربوط به تغییرات آیفون ۱۵ پرو و حذف دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور را دنبال می‌کنید، در این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا از جزئیات آن بیشتر بدانید.

مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل اظهار کرده است که شرکت اپل قصد دارد در آیفون ۱۵ پرو خود از دکمه‌های لمسی و جامد به جای دکمه‌های فیزیکی Power و Volume کنونی استفاده کند. اگر کاربران آیفون ۱۵ پرو از این تغییر مهم به خوبی استقبال کنند، به احتمال زیاد اپل این ویژگی را در دستگاه‌های مدل بالاتر خود اعمال خواهد کرد.

حذف کلید فیزیکی پاور و صدا یکی از تغییرات آیفون 15 پرو
حذف کلید فیزیکی پاور و صدا یکی از تغییرات آیفون ۱۵ پرو

پیش‌بینی طراحی دکمه حالت جامد در تغییرات آیفون ۱۵ پرو

کو اولین بار در ماه اکتبر در مورد حذف دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور به عنوان تغییرات آیفون ۱۵ پرو، پیش‌بینی‌هایی کرده بود و اکنون در روز چهارشنبه گذشته، از افزایش احتمال این تغییرات، سخنانی به میان آورد:

بر طبق آخرین نظرسنجی‌های من از زنجیره تأمین اپل، مدل‌های بالای آیفون ۱۵ مانند پرو و پرومکس، از دکمه‌های جامد با موتور Taptic مازاد برخوردارند تا بتوانند نقش دکمه‌های فیزیکی را شبیه سازی کنند.

شرکت Cirrus Logic که یک تأمین کننده آمریکایی است در حذف دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور و بالطبع ایجاد دکمه‌های حالت جامد برای آیفون ۱۵ پرو و بالاتر در سال ۲۰۲۳، تلاش خواهد کرد.

در واقع سود زیادی از تولید آی سی کنترلر Taptic Engine مختص به دکمه‌های حالت جامد آیفون، نصیب شرکت آمریکایی مذکور می‌شود. این تغییر زمانی بیشتر مورد توجه این شرکت قرار می‌گیرد که در صورت رضایت و استقبال کاربران از تغییرات آیفون ۱۵ پرو، در مدل‌های آینده محصولات اپل نیز از طراحی حالت جامد استفاده شود.

واقعیتی که با حذف دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور در آیفون ۱۵ پرو ایجاد می‌شود، تبدیل دکمه فیزیکی موجود به دکمه‌های مسطح حالت جامد است که با لمس آن، عملکردی مانند کلیک بر روی دکمه‌های فیزیکی انجام می‌شود و اپل برای انجام این فرآیند از موتور Taptic استفاده می‌کند.

اپل پیش از این از طراحی حالت جامد در iPhone 7 به بعد (دکمه Home) و همچنین در مک بوک‌های اخیر (حالت جامد با ترک پد) استفاده کرده است.

نمایی از موتور Taptic
نمایی از موتور Taptic

کلام آخر

از سخنان و پیش‌بینی‌های مینگ چی کو می‌توان برداشت کرد که در صورت رضایت کاربران از تغییرات آیفون ۱۵ پرو و از طراحی دکمه حالت جامد، به احتمال زیاد، اپل در آینده و در آیپد پرو و اپل واچ‌های نسل‌های بعدی از این طراحی استفاده خواهد کرد.

بسیاری از شایعات در گذشته اظهار داشتند که شرکت اپل قصد دارد در Apple Watch خود دکمه‌های فیزیکی را حذف کند و به جای آن از طراحی حالت جامد استفاده کند که هنوز این شایعات به واقعیت تبدیل نشده‌اند. این تغییر جدید در آیفون ۱۵ پرو می‌تواند مقدمه‌ای برای تبدیل شایعات مذکور به حقیقت باشد.

Kuo به طور واضح از دلایل این تغییر، سخنی نگفته است، اما احتمال می‌رود که اپل این کار را به خاطر دوام بیشتر آیفون‌ها انجام می‌دهد زیرا دکمه‌های فیزیکی خرابی بیشتری را تجربه می‌کنند و بنابراین با تبدیل آن‌ها به حالت جامد از استهلاک آن‌ها کاسته خواهد شد. البته دکمه Mute در آیفون به همان شکل فیزیکی باقی خواهد ماند.

با توجه به تغییرات آیفون ۱۵ پرو، طبیعتاً قاب‌های آیفون مذکور نیز دستخوش تغییراتی خواهند شد. برای اطلاع از جزئیات این محصولات و تغییرات جدید باید منتظر رونمایی اپل از آیفون ۱۵ باشیم.

برای اطلاع از تمامی شایعات مطرح شده در مورد آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو تا به امروز به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *