جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا
فهرست مطالب

اگر قصد خرید بهترین گوشی هوشمند را دارید، احتمالا آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا در صدر لیست شما قرار دارند. مسلم است که هر دو گوشی دوربین فوق‌العاده‌ای دارند اما دانستن برخی از ویژگی‌های خاص آنها می‌تواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند. پس در ادامه این مطلب از انارمگ با ما همرا باشید تا به بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ بپردازیم و شما را در انتخاب بهترین گوشی هوشمند یاری کنیم.

دوربین استاندارد

دوربین اصلی آیفون ۱۳ پرو مکس دارای یک سنسور ۱۲MP با دیافراگم f/1.5 است. در مقابل اس ۲۲ اولترا دارای سنسور ۱۰۸MP با دیافراگم f/1.8 برای دوربین اصلی است. اگر به تصاویر زیر توجه کنید متوجه یک رنگ سبز در تصویر آیفون ۱۳ خواهید شد.

تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲

علاوه بر این میدان دید S22 Ultra بیشتر از iPhone 13 Pro Max است. سایر جزئیات هردو دوربین خیلی مشابه هستند و این به این علت است که اگر چه دوربین اس ۲۲ اولترا ۱۰۸MP است از تکنولوژی pixel binning استفاده می‌کند با وضوح ۱۲MP فیلم‌برداری می‌کند. فناوری Pixel binning پیکسل‌ها را در یک سنسور ترکیب می‌کند و در سنسورهای بزرگ‌تر مانند ۱۰۸MP در نسبت ۹ به۱ تبدیل می‌کند.

دوربین سلفی

دوربین سلفی هر دوی این گوشی‌ها عالی عمل می‌کند، آیفون ۱۳ پرومکس دارای سنسور ۱۲MP است در حالی‌که اس ۲۲ اولترا سنسور عظیم ۴۰MP دارد. با این حال نمی‌توان بر اساس اعداد درست قضاوت کرد. زیرا که آیفون ۱۳ پرو مکس تصاویر واقعی‌تری از طریق دوربین سلفی می‌گیرد.

تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲

سامسونگ خیلی علاقه دارد که در تصویر پوست را حتی اگر فیلترها خاموش باشد، نرم و صاف کند. دوربین اس ۲۲ اولترا به هیچ وجه بد نیست، فقط اینکه وقتی صحبت از تصاویر سلفی با دقت رنگ می‌شود، آیفون ۱۳ پرومکس عملکرد بهتری دارد.

دوربین Low light

حالت Low light در دوربین‌ها طی چند سال اخیر پیشرفت زیادی کرده است. امروزه این ویژگی بیشتر به پردازش‌های نرم‌افزاری متکی است. بنابراین تصویر نهایی ممکن است برای همه یکسان نباشد. در اینجا چند نمونه از هر دو گوشی آمده است و تفسیر و انتخاب را بعهده خودتان می‌گذاریم. از آنجایی که آیفون ۱۳ پرومکس تمایل به ثبت تصاویر واقعی‌تری دارد، اس ۲۲ اولترا تصاویر را کمی روشن‌تر می‌کند.

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا
تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲

دوربین پرتره

تصاویر پرتره مخصوصا در دوربین‌های گوشی مورد توجه همه قرار گرفته‌اند. یکی از دوربین‌هایی که برای اولین‌بار تصاویر پرتره می‌گرفت آیفون ۷ پلاس بود. تصاویر پرتره از آن زمان تاکنون مسیر طولانی را طی کرده‌اند و به نظر می‌رسد در این قسمت مقایسه توپ برنده در زمین سامسونگ است.

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا
دوربین پرتره

تشخیص لبه تصاویر در اس ۲۲ اولترا فوق العاده است. آیفون ۱۳ پرومکس رنگ‌ها و جزئیات را تا حد زیادی حفظ می‌کند. بطور کلی هر دو دستگاه به یک اندازه خوب عمل می‌کنند. اما تصمیم با خودتان است که تصویر روشن‌تر با چند لبه‌ی از دست رفته و یا تصویرکمی تیره‌تر یا لبه عالی را ترجیح می‌دهید.

قابلیت زوم

زوم اپتیکال به قابلیت بزرگ‌نمایی بدون از دست دادن کیفیت اشاره می‌کند. سامسونگ اس ۲۲ اولترا یک برنده‌ی واضح در مقایسه قابلیت زوم است. و به دلیل این است که آیفون ۱۳ پرومکس از زوم اپتیکال ۳ برابری و اس ۲۲ اولترا از زوم اپتیکال ۱۰ برابری پشتیبانی می‌کند. S22 Ultra دارای دو لنز تله فوتو است در حالی‌که آیفون ۱۳ پرومکس تنها یک لنز تله فوتو دارد و به همین دلیل است که تصاویر زوم شده در اس ۲۲اولترا بهتر ارائه می‌شوند.

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا
زوم اپتیکال
بزرگ‌نمایی فضایی

قابلیت Space Zoom به امکان بزرگ‌نمایی ۱۰۰ برابری در اس ۲۲ اولترا اشاره می‌کند. درست است که این زوم دیجیتال است و نه اپتیکال اما در برابر کاری که انجام می‌دهد ارزشش را دارد. اینکه از فاصله‌ی ۱۰۰ متری می‌توانید ساعت یک برج را زوم کنید و عقربه‌ها را به وضوح ببینید، خیلی متحیرانه است. ممکن است به این فکر کنید که چه زمانی به این قابلیت نیاز خواهید داشت. اما به شما قول می‌دهیم زمانی که از آن در موقعیت مورد نیاز استفاده کنید، قطعا از این گزینه سپاسگزار خواهید بود.

بزرگنمایی فضایی
دقت رنگ

دستیابی به دقت رنگ کار سختی است زیرا که تصاویر پردازش زیادی را پشت سر می‌گذارند. هدف بسیاری از برندها تولید تصاویر واقعی نیست زیرا که کاربران از تصاویر با روشنایی و سطوح اشباع بالا لذت می‌برند. سامسونگ به دلیل افزایش اشباع تصاویر بدنام بود، در حالی‌که آیفون کنتراست را نیز افزایش می‌دهد. با این حال در مقایسه تصاویرگرفته شده شبیه هم هستند. با چند تغییر جزئی که برای چشم عادی آموزش ندیده تشخیص داده نمی‌شود. تصویر سامسونگ روشن‌تر است و تصویر آیفون کنتراست بالاتری را ارائه می‌دهد.

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا
دقت رنگ
دوربین ماکرو

دوربین S22 Ultra برای کلیک و فوکوس روی تصویر سریع‌تر عمل می‌کند. اما آیفون ۱۳ پرومکس جزئیات بیشتر و رنگ‌های بیشتری را ثبت می‌کند. البته این مورد در موقعیت‌های مختلف متفاوت است. در شرایطی ممکن است آیفون ۱۳ پرومکس به سختی روی سوژه فوکوس کند و همین موضوع برای اس ۲۲ اولترا نیز صدق می‌کند.

بررسی تفاوت دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی اس ۲۲ اولترا
دوربین ماکرو

وقتی به کیفیت کلی و ثبات تصاویر ماکرو نگاه می‌کنیم، هیچ برنده‌ای وجود نخواهد داشت زیرا که هر دو دوربین ویژگی‌های خاص خود را دارند.

کیفیت فیلم‌برداری

دستگاه‌های اندرویدی تا به امروز پیشرفت زیادی در کیفیت فیلم‌برداری داشته‌اند، اما آیفون‌ها همیشه بهترین در فیلم‌برداری بوده‌اند. آیفون ۱۳ پرومکس نیز تفاوتی ندارد. صرف نظر از شرایط نوری آیفون ۱۳ پرومکس بهترین عملکرد را دارد.

تا چند سال گذشته هیچ رقابتی بین این دو پرچمدار وجود نداشت و آیفون همیشه در صدر قرار داشت. با گذشت زمان همه چیز تغییر کرده است و S22 Ultra خیلی نزدیک شده است اما نمی‌توان پادشاهی iPhone 13 Pro Max را در فیلم‌برداری انکار کرد. .

کدامیک دوربین بهتری دارد؟

 پس از مقایسه و بررسی دوربین نظر ما این است که S22 Ultra برای عکاسی و iPhone 13 Pro Max برای فیلم‌برداری انتخاب کنید. نه اینکه iPhone 13 Pro Max نمی‌تواند عکس خوبی بگیرد یا S22 Ultra فیلم‌برداری خوبی نداشته باشد. اما وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند این‌ها نقاط قوت این دو دستگاه هستند.

علاوه بر این ما مطرح کردیم که دوربین کدامیک وظایف را بهتر انجام می‌دهد. هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دستگاه عوامل دیگری مانند صفحه نمایش، باتری و غیره را در نظر بگیرید.

 

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *