جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه استفاده از دکمه Action در اپل واچ اولترا

نحوه استفاده از دکمه Action در اپل واچ اولترا
فهرست مطالب

سرانجام اپل بعد از شایعات و اطلاعات فاش شده بسیار، مدل جدید ساعت هوشمند خود را با نام اپل واچ اولترا معرفی کرد. Apple Watch Ultra یک ساعت هوشمند قوی برای فعالیت‌های شدید و مخصوص ورزشکاران حرفه‌ای، کاشفان و ماجراجویان است. یکی از ویژگی‌های جدید این ساعت گرانقیمت، اضافه شدن یک کلید اضافی بنام اکشن است. دکمه‌ی اکشن یک کنترلر اضافی برای اپل واچ است، اما اگر بدانید چگونه آن‌را تنظیم کنید مزایای بسیاری برای شما به ارمغان می‌آورد.

دکمه‌ی Action به رنگ نارنجی بین المللی، در قسمت چپ بدنه تیتانیومی اپل واچ اولترا و بین بلندگوهای دوگانه قرار دارد.

این دکمه‌ی بزرگ، نارنجی و قدرتمند به غواصان و ورزشکارانی که فعالیت‌های جدی انجام می‌دهند، امکان راه‌اندازی ویژگی‌های خاص را در شرایط خاص می‌دهد. یکی دیگر از گزینه‌های استفاده از آن، راه‌اندازی میانبرها است. به این معنی که یک فشار می‌تواند همه‌ی عملکردهای جدید و یا هر کاری را که ساعت می‌تواند انجام دهد را ستاپ کند.

سه راه برای تنظیم راه‌اندازی اولیه دکمه اکشن وجود دارد:

  • در هنگام ستاپ ساعت، دستورات را دنبال کنید.
  • پس از راه‌اندازی در فرصتی دیگر به Settings رفته روی Action Button ضربه بزنید.
  • به برنامه اپل واچ در آیفون خود و سپس به Settings بروید و Action Button را انتخاب کنید.

در هر مورد فهرستی از اقدامات را دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای انتخاب، روی یکی ضربه بزنید. اقدامات زیر را می‌توانید با دکمه‌ی اکشن انجام دهید:

فعال کردن صدای آژیر

در شرایط سختی مانند گیر افتادن در زیر بهمن، سقوط از ارتفاع و گم شدن در جنگل و مواردی از این قبیل، با فشار دادن دکمه‌ی اکشن، صدای آژیری معادل ۸۶ دسی بل از داخل اپل واچ اولترا فعال می‌شود که تا فاصله ۱۸۰ متری به گوش می رسد و در مواقع اضطراری برای جذب کمک استفاده می‌شود.

اقدامات سفارشی

نحوه استفاده از دکمه Action در اپل واچ اولترا
نحوه استفاده از دکمه Action در اپل واچ اولترا

دکمه‌ی اکشن، قابلیت سفارشی ‌سازی را دارد. به این صورت که هر عملکردی را که تنظیم کنید، اجرا می‌کند.

بعنوان مثال می‌توانید برای شروع Backtrack (با استفاده از داده‌های GPS مسیر طی شده را مشخص می کند)، شروع تمرین و شروع شیرجه از آن استفاده کنید.

دکمه‌ی اکشن را می‌توانید به عملکردهای سیستم مانند روشن و خاموش کردن چراغ قوه، علامت‌گذاری نقطه راه قطب نما یا راه اندازی کورنومتر اختصاص دهید. بعلاوه با فشار دادن همزمان دکمه Action و Side می‌توانید عملکرد فعلی را غیرفعال کنید.

 رفتن به میانبرها

کاربران اپل واچ اولترا می‌توانند میانبرهایی را به دکمه اکشن اختصاص دهند. این ویژگی پتانسیل‌های زیادی از جمله توانایی کنترل لوازم خانگی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *