جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

برون سپاری یا درون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ؟ کدام یک بهتر است؟

برون سپاری یا درون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ
فهرست مطالب

دیجیتال مارکتینگ خدمتی ارزنده است که تقریبا تمام کسب و کارها برای ارتقای سطح بازاریابی خود به آن نیاز دارند. بسته به شرایط و نیاز هر کسب و کار، امکان درون سپاری یا برون سپاری این خدمت وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از این دو حالت را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

درون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ

درون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ بدین معنا است که شما تیم حرفه ای درون سازمان خود تشکیل می دهید تا به صورت تخصصی به این کار بپردازند. در این صورت شما می توانید مستقیما بر عملکرد تک تک اعضای تیم نظارت داشته باشید و انتظار انجام حجم کار بیشتری داشته باشید. اما توجه داشته باشید که این کار بیشتر برای سازمان های بزرگ مناسب است و به همه کسب و کارها توصیه نمی شود.

در این شرایط، شما باید برای تک تک خدمات مورد نیاز خود متخصص همان حوزه را استخدام کنید و حقوق و مزایای جداگانه برای او در نظر بگیرید. همچنین فرایند استخدام، بررسی نتیجه به دست آمده و نظارت بر نحوه عملکرد اعضای تیم به صرف زمان کافی و برخورداری از دانش و آگاهی دارد که بسیاری از افراد به آن توجه ندارند و به عنوان یک صاحب کسب و کار از اهمیت آن غافلند.

برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ

در صورتی که شما تمام نیازهای کسب و کار خود به خدمات دیجیتال مارکتینگ را از طریق آژانس های تبلیغاتی و یا تیم های دیگری در خارج از سازمان برطرف کنید، اصطلاحا این خدمات را برون سپاری کرده اید و دیگر نیازی به تشکیل تیم تخصصی درون سازمان خود ندارید.

بر خلاف شیوه قبلی، در این شرایط شما هزینه و زمان به مراتب کمتری را صرف امور جاری دیجیتال مارکتینگ می کنید و مسئولیت تمام امور اجرایی مربوط به آن از روی دوش شما برداشته می شود. تنها کافی است که هر چند وقت یک بار و ترجیحا در بازه های زمانی مشخص، نتایج حاصل از عملکرد تیم دیجیتال مارکتینگ خود را بررسی کنید. اگر با شاخص های عملکرد حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ آشنایی ندارید و یا حتی به دنبال مقاله ای جامع هستید که پاسخ کاملی برای سوال «دیجیتال مارکتینگ چیست؟» ارائه داده باشد، توصیه می کنیم این مقاله از ایران وب لایف را بخوانید.

آژانس های دیجیتال مارکتینگ به طور تخصصی و برای فعالان صنایع مختلف، این خدمات را ارائه می دهند و به همین علت دید بازتر و نگاه خلاقانه تری به مسائل تخصصی خود دارند. میزان بازخورد و نتایج حاصل از بازاریابی و تبلیغات هم که به طور مستقیم با خلاقیت در ارتباط است و به طور خلاصه می توان گفت که هرچه تبلیغات شما خلاقانه تر و هوشمندانه تر باشند، بازخورد بهتر و بیشتری به دست خواهید آورد. با توجه به این نکته، می توان گفت که برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ و واگذار کردن انجام آن ها به آژانس های دیجیتال مارکتینگ در دستیابی سریعتر و بهتر شما به اهداف کسب و کار خود کمک می کند.

۶ دلیل برای برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ
خدمات دیجیتال مارکتینگ

۱. عملکرد آژانس ها حرفه ای تر است.

آژانس های تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ در تمام سابقه کاری خود به حوزه مشخصی پرداخته اند و واگذار کردن کار شما به این مجموعه ها، معادل استخدام یک نیروی باتجربه و کارکشته است؛ با این تفاوت که نیازی نیست حقوق تمام وقت برای یک نیروی با سابقه بالا و حرفه ای را پرداخت کنید!

از طرف دیگر، تمام فعالیت و توجه این مراکز حول خدمات دیجیتال مارکتینگ متمرکز شده است و دانش تخصصی و کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن ها منحصر به فرد است.

۲. آژانس ها ابزار و منابع حرفه ای و قدرتمندتری در اختیار دارند.

یکی دیگر از دلایل کسب و کارها برای برون سپاری دیجیتال مارکتینگ این است که اغلب آژانس ها برای مدیریت کمپین ها و سنجش عملکرد از ابزارهای پیشرفته تری استفاده می کنند. پلتفرم های تبلیغاتی پولی، نرم افزارهای مدیریت ایمیل، ابزارهای تحلیل رقبا، ابزارهای سنجش عملکرد خود و … از جمله این ابزارها هستند.

تهیه برخی از این ابزارها به هزینه زیادی نیاز دارد؛ به ویژه برای کسب و کارهای داخل ایران که اغلب باید این هزینه ها را به صورت ارزی پرداخت کنند. همین نکته موجب شده است تا دسترسی به چنین ابزارهایی برای بسیاری از تیم های داخلی امکان پذیر نباشد و یا حتی در صورت تهیه نیز، برای آشنایی با قابلیت ها و یادگیری نحوه کار با آن و تحلیل اطلاعات به دست آمده نیاز به صرف زمان و هزینه داشته باشد.

۳. اجرای کمپین های تبلیغاتی توسط آژانس ها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا کمپین های تبلیغاتی خود را با هزینه به مراتب کمتری اجرا کنید. این شرکت ها منابع و تجربه بیشتری در این زمینه دارند که نه تنها باعث کاهش هزینه ها در اجرای کمپین های مختلف می شود، بلکه سرعت پیشرفت شما را به طرز چشمگیری افزایش داده و روند دستیابی به نتیجه را نیز ساده تر می کند.

۴. دستیابی به نتیجه ساده تر می شود.

تجربه بیشتر آژانس ها، مهم ترین نقطه قوتی است که تا اینجا به آن اشاره کردیم و بیشتر دلایل نیاز کسب و کارها به برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ با آن در ارتباط است. ساده تر شدن دستیابی به نتیجه مطلوب، یکی دیگر از نتایج بهره مندی آژانس ها از تجربه بیشتر است که جا دارد به آن بپردازیم.

انجام امور مربوط به بازاریابی دیجیتال توسط خودتان، بدون این که تخصص و دانش کافی در این زمینه داشته باشید، موجب می شود تا در شرایط جدید ندانید چه پاسخی مناسب تر است و باید دقیقا چگونه با آن مواجه شوید. آژانس ها به واسطه تعدد پروژه های در حال اجرا، دانش لازم برای مواجهه با این مشکلات را دارند و می توانند بهترین پاسخ را در زمان مناسب ارائه دهند.

۵. آژانس ها تیم های بزرگتری در اختیار دارند.

شما هر چقدر هم که تیم درون سازمان خود را از افراد حرفه ای و با تعداد نفرات کافی تشکیل دهید، باز هم به پای تیم های تخصصی بزرگ و حرفه ای آژانس ها نمی رسید. این شرکت ها به واسطه فعالیت تخصصی خود، تیم های بزرگ با تخصص های متنوعی در اختیار دارند که با تیم های درون سازمانی قابل مقایسه نیستند.

۶. آژانس ها زمان بیشتری برای شما صرف می کنند.

حتی اگر دیجیتال مارکتینگ در لیست اولویت های کار شما قرار داشته باشد، باز هم اموری هستند که به همان اندازه اهمیت داشته و در کنار آن جای دارند. به همین علت ممکن است برای برنامه ریزی و رسیدگی به تمام کارهای خود با مشکل رو به رو شوید. این در حالی است که آژانس های تبلیغاتی تمام زمان خود را صرف انجام امور مربوط به دیجیتال مارکتینگ می کنند و با فراغ خاطر، به تدوین استراتژی و انجام امور جاری می پردازند.

نتیجه گیری

در این مقاله ضمن بررسی شرایط درون سپاری و برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ، دلایلی ذکر کردیم که مشخص می کند چرا برون سپاری این خدمات بهتر است. امیدواریم که این راهنما برای شما راهگشا و کمک کننده بوده باشد.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of نمیرانیان
نمیرانیان
از سال 1395 شروع به کار کردم و تو حوزه های مختلف فضای وب سرک کشیدم، از طراحی سایت‌های وردپرسی گرفته تا سئو و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و حتی طراحی گرافیک. بصورت مداوم در حال ارتقای توانایی‌هام هستم و دوره های معتبر مختلفی اعم از سئو و طراحی سایت رو دارم می‌گذرونم و تلاش دارم خودم رو آپدیت نگه دارم. شروع کار من با علاقه به دنیای اپل و محصولاتش بود و همچنان ادامه داره...
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *