جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

قابلیت جدید ویدئو اینستاگرام: اضافه‌شدن زیرنویس خودکار به فیلم ها

زیرنویس خودکار ویدئو اینستاگرام
فهرست مطالب

فیسبوک همانند رقیب خود یعنی تیک تاک (که سال گذشته این قابلیت را معرفی کرده بود) حالا زیرنویس خودکار را به ویدئو اینستاگرام اضافه کرده است. طبق گزارش engadget، این قابلیت به طور خودکار برای افرادی که ویدئو را بارگذاری می‌کنند فعال می‌شود و دیگر نیازی نیست به طور دستی زیرنویسی روی ویدئوی خود قرار دهند. زیرنویس خودکار در حال حاضر تنها از برخی از زبان‌ها پشتیبانی می‌کند، اما Instagram تصمیم دارد تا زبان‌ها و کشورهای بیشتری را از این قابلیت بهره‌مند کند. در این بخش از انارمگ به بررسی این ویژگی می‌پردازیم.

قرار دادن زیرنویس خودکار توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود، در نتیجه نباید انتظار متنی بی‌نقص و کامل را داشت. این غول شبکه‌های اجتماعی انتظار دارد تا همین‌طور با جلو رفتن زمان، یادگیری AI نیز بیشتر شود و بتواند زیرنویس دقیق‌تری به کاربران ارائه دهد.

قابلیت جدید زیرنویس ویدئو اینستاگرام
قابلیت جدید زیرنویس ویدئو اینستاگرام

کاربرد زیرنویس خودکار در ویدئو اینستاگرام

این قدم بزرگی در راستای مناسب‌سازی شبکه‌های اجتماعی برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا است چرا که حالا می‌توانند ویدئو اینستاگرام را با زیرنویس تماشا کنند و نیازی به صدای آن نخواهند داشت. افرادی که ویدئو درست می‌کنند نه تنها با زیرنویس خودکار در وقت صرفه‌جویی می‌کنند بلکه می‌توانند تعداد مخاطبان خود را نیز به اندازه‌ قابل توجهی افزایش دهند.

همچنین افرادی که می‌خواهند ویدئو را بدون صدا ببینند نیز می‌توانند از این قابلیت جدید بهره‌مند شوند. طبق تحقیقاتی که شرکت بازاریابی ویدئویی invideo’s در سال ۲۰۲۲ انجام داد، ۹۲% از کاربران‌ آن‌ها، ویدئوها را بدون صدا نگاه می‌کردند. نیازی نیست با صدای بلند اطرافیان‌ را اذیت و یا ویدئو را ذخیره کنید تا بعداً به تماشای آن بپردازید؛ تنها کافی است از زیرنویس خودکار اینستاگرام استفاده کنید.

بی‌صبرانه متنظریم تا تأثیر زیرنویس خودکار را روی آمار و ارقام میزانِ بازدیدهای ویدئوهای اینستاگرام ببینیم. شاید زیرنویس خودکار قابلیت جدیدی باشد، اما به افرادی که ویدئو اینستاگرام تولید می‌کنند کمک می‌کند تا مجموعه مخاطبان خود را خلق کنند و بعضی عادات آن‌ها را تغییر دهند.

نظر شما در رابطه با قابلیت جدید اینستاگرام چیست؟ به نظر شما امکان دارد قابلیت زیرنویس خودکار فارسی نیز به این اپلیکیشن اضافه شود؟ خوشحال می‌شویم اگر دیدگاه خود را در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها: / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *