جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

بررسی و مقایسه هوم پاد جدید با هوم پاد ۲۰۱۸

بررسی و مقایسه هوم پاد جدید با هوم پاد 2018
فهرست مطالب

اپل در رویداد ژانویه ۲۰۲۳ از هوم پاد جدید خود رونمایی کرد. این HomePod گران‌قیمت در مقایسه با هوم پاد ۲۰۱۸ از فناوری‌های جدید برخوردار بوده و طبق ادعای اپل صدای باورنکردنی دارد، اما هنوز هیچ گزارشی مبنی بر این‌که آیا نسبت به نسخه اصلی بهتر است یا نه منتشر نشده است. هوم پاد جدید اپل در ۳ فوریه برای مشتریان عرضه خواهد شد. بنابراین تا آن زمان نمی‌توانیم کیفیت صدای آن را بررسی کنید. اگر در فکر خرید یک هوم پاد برای افزودن به اسمارت هوم خود هستید، در ادامه این مطلب از انارمگ همراه ما باشید تا به مقایسه هوم پاد ۲۰۲۳ و هوم پاد ۲۰۱۸ اپل بپردازیم.

مقایسه هوم پاد جدید ۲۰۲۳ با هوم پاد ۲۰۱۸

 مقایسه مشخصات فنی هوم پاد 2023 و هوم پاد 2018
مقایسه مشخصات فنی هوم پاد ۲۰۲۳ و هوم پاد ۲۰۱۸

مشخصات فنی

بعد از بررسی جدول بالا، جدای از تغییر جرئی که در اندازه ارتفاع و تغییر رنگ از خاکستری فضایی به نسخه مشکی رنگ Midnight شاهد هستیم، تغییرات ظاهری کمی را بین این دو نسل هوم پاد مشاهده می‌کنیم. در مقابل ترتیب بلندگوهای داخلی و سنسورها و چیپست‌ها همگی به روز شده‌اند.

طراحی

مقایسه طراحی هوم پاد 2023 با 2018
مقایسه طراحی هوم پاد ۲۰۲۳ با ۲۰۱۸

از نظر طراحی، HomePod 2023 کمی سبک‌تر از نمونه اورجینال است. همچنین ارتفاع آن نیز ۰.۲ اینچ کوتاهتر شده است. این تغییرات کاهش قد و وزن احتمالا به دلیل کاهش توئیترها و میکروفون‌های آن باشد.

پارچه روکش از مواد ۱۰۰ درصد بازیافتی ساخته شده است. طراحی هر دو نسل تقریبا مشابه بوده و تنها سطح لمسی بالایی کمی پهن‌تر شده و به لبه‌‌ها می‌رسد. اپل رنگ هوم پاد تیره را از خاکستری فضایی به Midnight تغییر داده است. به این معنی که باید در انتظار یک هوم پاد آبی تیره در رنگ بندی‌ها باشیم.

برخلاف هوم پاد ۲۰۱۸، کابل AC هوم پاد جدید قابلیت جدا شدن از بدنه را دارد که نسبت به مدل قبلی یک پیشرفت به حساب می‌آید.

در HomePod mini شاهد یک کابل بودیم که امکان جدا شدن از هوم پاد را نداشت و به یک USB-C ختم می‌شد و از یک آداپتور ۱۸W USB-C تغذیه می‌کرد.

کیفیت و بلندی صدا

مقایسه کیفیت صدا هوم پاد 2023 و 2018
مقایسه کیفیت صدا هوم پاد ۲۰۲۳ و ۲۰۱۸

توضیحات اپل در مورد سیستم بلندگوی جدید هوم پاد ۲۰۲۳ اطلاعات زیادی را برای مقایسه با نسل قبلی ارائه نمی‌دهد. آنچه می‌دانیم این است که هوم پاد جدید دارای ۴ میکروفون داخلی است که در مقایسه با هوم پاد اصلی با ۶ میکروفون، شاهد کاهش دو میکروفون در آن خواهیم بود.

 حتی اگر کاربران در اطراف اتاق و دور از هوم پاد باشند، می‌توانند با صدای یکسان به موسیقی گوش داده و از طریق میکروفون‌های هوم پاد سیری را فراخوانی کرده و آن را کنترل کنند. صدا بر اساس محل قرارگیری این بلندگو به طور هوشمند در اتاق تنظیم می‌شود.

تعداد توئیترها در هوم پاد جدید نسبت به نسل قبلی از ۷ به ۵ کاهش یافته است. توئیترهایی که در اطراف پایه این اسپیکر هوشمند قرار دارند با بهینه‌سازی فرکانس‌های بالا، صدای دقیق و با وضوحی خیره‌کننده را تولید کرده و به عملکرد صوتی هوم پاد کمک می‌کنند. کاهش تعداد توئیتر‌ها و میکروفون‌ها احتمالا اقدام اپل جهت کاهش هزینه‌ها‌ بوده است. در حال حاضر نمی‌دانیم که این امر منجر به کاهش قابل توجه عملکرد صوتی می‌شود یا خیر. لازم به ذکر است که کیفیت صدا بر اساس کیفیت بلندگوها و پردازش بهتر اطلاعات تعیین می‌شود. از آنجایی که چیپست‌ها در هوم پاد جدید ارتقاء یافته‌اند شاهد جهش بزرگی در کیفیت صدا در نسل جدید بلندگوهای هوشمند خواهیم بود.

فناوری

مقایسه فناوری های کاربردی در هوم پاد 2023 و 2018
مقایسه فناوری های کاربردی در هوم پاد ۲۰۲۳ و ۲۰۱۸

 HomePod از یک سیستم پیچیده از بلندگوها، میکروفون‌ها، حسگرها و یک پردازنده مرکزی تشکیل شده است که همه با استفاده از یک الگوریتم پیشرفته یادگیری ماشینی به یکدیگر متصل شده‌اند.

در هوم پاد جدید از تراشه S7 که در سال ۲۰۲۱ در اپل واچ سری ۷ به کار رفته بود، استفاده شده است. این تراشه دو نسل جدیدتر از S5 هوم پاد مینی و یک دهه پیشرفته‌تر از A8 هوم پاد اورجینال ۲۰۱۸ است.

پیش‌بینی می‌شود که این جهش در نسل پردازنده، بر تولید صدا تاثیر بسزایی خواهد داشت. بنابراین حتی با یک ووفر مشابه و تعداد توئیترهای کمتر انتظار می‌رود که هوم پاد جدید صدای بسیار بهتری داشته باشد.

این تغییرات در تقویت صدای استریو تأثیر بیشتری دارد. الگوریتم‌هایی که صدای فراگیر فضایی Spatial Audio تولید می‌کنند با پردازنده جدید بهتر عمل می‌کنند.

اپل همچنین از حسگرهای دما و رطوبت به عنوان فناوری‌های جداگانه در هوم پاد جدید نام می‌برد که هوم پاد اورجینال فاقد آن است. به نظر می‌رسد که اپل حسگرهای جدیدی را در سیستم هوم پاد ۲۰۲۳ جای داده است، اما جزئیات آن تا پیش از آزمایش واقعی مشخص نخواهد بود.

هوم پاد جدید از ۸۰۲.۱۱n Wi-Fi استفاده می‌کند. نسخه اورجینال دارای ۸۰۲.۱۱ac Wi-Fi بود.

خانه هوشمند و سیری

خانه هوشمند و سیری در هوم پاد جدید
خانه هوشمند و سیری در هوم پاد جدید

HomePod همیشه به عنوان دستیاری برای Siri و Homekit شناخته می‌شد. کاربران از طریق این بلندگوی هوشمند می‌توانند به اکثر عملکردهای سیری دسترسی داشته باشند و حتی از دستگاه‌های گم شده درخواست پینگ کنند. به طور کلی کارکرد اصلی آن در اتصال به سیری و خانه هوشمند در نسل‌های مختلف تغییر نخواهد کرد و تنها تغییراتی در خدمات جدیدی که دستگاه ارائه می‌دهد، از نظر سنسور و فناوری وجود دارد.

هوم پاد جدید دارای سنسور رطوبت و دما است که در برنامه Home قابل بررسی می‌باشد. کاربران می‌توانند دمای اتاق را از سیری بپرسند یا بر اساس داده‌های هوم پاد، اتوماسیون اتاق را تنظیم کنند. به عنوان مثال هوم پاد می‌تواند سیستم خنک کننده یا گرمایشی خانه را تنظیم کرده یا پرده‌های هوشمند را باز و بسته کند. همچنان به لطف سیری می‌توانید با استفاده از فیدبک صوتی هوم پاد، سایر ابزارهای هوشمند خانه را کنترل کنید.

هوم پاد جدید از Thread پشتیبانی می‌کند که یک اتصال استاندارد برای اسمارت هوم است و به دستگاه‌های Thread اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه‌ای کم‌مصرف با هم در ارتباط باشند. هوم پاد ۲۰۱۸ فاقد پشتیبانی از Thread بود و تنها هوم پاد مینی این سازگاری را داشت.

حسگرهای جدید این اسپیکر هوشمند می‌توانند صدای آلارم دود و مونو اکسید کربن را شنیده و هشداری را به گوشی شما ارسال کنند تا از بیرون خانه متوجه خطر شوید. البته این ویژگی از ابتدا در دسترس نمی‌باشد و از اوایل بهار با یک بروزرسانی به هوم پاد اپل اضافه می‌شود.

قیمت و تاریخ عرضه

قیمت و تاریخ عرضه هوم پاد 2023
قیمت و تاریخ عرضه هوم پاد ۲۰۲۳

علی‌رغم اینکه بسیاری از تحلیل‌گران به قیمت هوم پاد اصلی به عنوان یکی از معایب آن اشاره می‌کنند، اپل همچنان قیمت آن‌را ثابت نگه داشته است. نسل جدید هوم پاد اپل نیز از تاریخ ۳ فوریه (۱۴بهمن) با قیمت ۳۰۰ دلار در چندین کشور عرضه می‌شود. هوم پاد جدید با وجود قابلیت‌های پیشرفته ۵۰ دلار از نسل قبل ارزان‌تر خواهد بود.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *