طراحی لو رفته از آیفون ۲۰۲۱ اپل به همراه مشخصات و قیمت آن

زمان چندان زیادی از عرضه آیفون ۱۲ نگذشته است اما از همین حالا اخبار و شایعات بسیار زیادی در مورد مدل احتمالی آیفون ۱۳ به گوش می رسند. البته ما هنوز به صورت رسمی نام آیفون جدید را نمی دانیم اما ما و بسیاری از دیگر وبسایت ها نام آن را آیفون ۱۳ خطاب می کنیم اما ممکن است نام آیفون جدید ۲۰۲۱ ، آیفون ۱۲s باشد. همان طور که گفتیم اپل هنوز به صورت رسمی آن ها را تایید نکرده است اما اخبار و پیش بینی های بسیاری در مورد ایفون جدید در سال ۲۰۲۱ انجام می شود. ما دراین مطلب از بخش اخبار انارمگ تمامی اخبار و شایعات پیرامون مدل احتمالی آیفون ۱۳ را برای شما بیان خواهیم کرد؛ از جمله قیمت، تاریخ عرضه، ظاهر، ابعاد، دوربین، پردازنده و بسیاری از بخش های دیگر. پس با ما تا انتها همراه باشید.

جدید ترین شایعات پیرامون آیفون ۱۳

یک گزارش جدید از وب سایت معتبر DigiTimes حاکی از آن است که دوربین آیفون ۱۳ دستخوش یک پیشرفت چشمگیر خواهد بود. بر طبق ادعا های این نشریه آیفون به دلیل توسعه سنسور و ویزگی های مربوط به ثبات تصویر در هر چهار مدل ، درخواست برای گوشی های اندرویدی را کاهش خواهد داد.

یک سری مدارک و اخبار جدید نیز منتشر شده اند که نشان می دهند اپل ابعاد حفره ناچ در آیفون ۱۳ را کاهش داده است. DigiTimes ادعا می کند که اپل قادر بوده است که تقریبا اندازه را به نصف برساند و از چیپ های VCSEL استفاده کند که در دوربین True Depth کاربرد دارند و هم از لحاظ ابعاد و هم از لحاظ قیمت به صرفه تر هستند.

وبسایت معتبر MacRumors نیز ادعا می کند که شماتیک های فیزیکی از ایفون ۱۳ را مشاهده کرده است و این شماتیک ها یک برجستگی بزرگ تر و ضخیم تر دوربین نسبت به دوربین آیفون ۱۲ را نشان می دهند و لنز ها کمتر جلو آمده اند. این تفاوت ها بیشتر در مدل های Pro قابل تشخیص هستند.

مدل احتمالی آیفون ۱۳ : ابعاد، طراحی و رنگ ها

آیفون جدید که در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد انتظار می رود که همان اندازه و ابعاد کلی و شکل آیفون ۱۲ از جمله گوشه های صاف را داشته باشد. شایعات حاکی از آن هستند که مدلی که امسال عرضه خواهد شد به نوعی آیفون ۱۲s باشد اما ممکن است نام آن این گونه نباشد. تنها تفوت و تغییر واضح و قابل توجه در بیرون دستگاه را می توان همان افزایش اندازه برجستگی دوربین دانست.

تنوع رنگی ها در حال حاضر ناشناخته است، اما مکس واینبک می گوید که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ مکس یک رنگ مشکی مات جدید خواهند داشت که از رنگ گرافیت که امثال جایگزین اسپیس گری شد، تیره تر خواهد بود.

در حالی که آیفون ۱۲ مینی آن چنان که انتظار می رفت فروش خوبی نداشت، شایعات جدید می گویند که یک مدل ۵.۴ اینچی آیفون ۱۳ مینی نیز تولید خواهد شد. در نتیجه ما انتظار داریم که همانند آیفون ۱۲، آیفون ۱۳ نیز چهار مدل داشته باشد: ایفون ۱۳ مینی ۴.۵ اینچی ، آیفون ۱۳ ۶.۱ اینچی، آیفون ۱۳ پرو ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۳ پرو مکس ۶.۷ اینچی.

یک سایت هندی مدعی شده است که مدل های دو دوربینی ( مدل های غیر پرو ) لنز های شان به جای عمودی به صورت مورب در برجستگی دوربین جای خواهند گرفت.

به خاطر برجستگی بزرگ تر دوربین و این مسئله که به نظر می رسد بدنه مدل احتمالی آیفون ۱۳ کمی باریک تر باشد، به احتمال بسیار زیاد نمی توان از قاب های آیفون ۱۲ برای مدل های جدید استفاده کرد.

آیفون ۱۳ : پیشرفت های دوربین

بر طبق گفته های آنالیزور معروف اخبار اپلی ، مینگ چی کو ، که پیش بینی های دیگری از محصولات دیگر اپل هم داشته است، آیفون ۱۳، ۱۳ مینی و ۱۳ پرو همگی مانند آیفون ۱۲ لنز زاویه عریض f/1.6, 7-element خواهند داشت. مدل آیفون ۱۳ پرو مکس نیز یک لنز ۷ عنصری با f/1.5 کمی قوی تر خواهد داشت. آنالیزور وبسایت wedbush ، دنیل آیوز، ادعا می کند که خط تولید تمامی مدل های آیفون ۱۳ دارای اسکنر LiDAR خواهد بود اما دیگر آنالیزور معتقد است که این اسکنر فقط محدود به مدل های پرو خواهد بود.

انتظار می رود که لنز فوق عریض در تمامی مدل های آیفون ۱۳ از یک لنز ۵-element f/2.4 به یک لنز ۶-element f/1.8 ارتقا پیدا کنند. البته در مورد اعمال شدن این تغییر بر تمامی مدل ها یا فقط مدل های پرو ایفون ۱۳ بین سایت ها و آنالیزور های مختلف، اختلاف است.

ویژگی Sensor-shift stabilization که در حال حاضر فقط در آیفون ۱۲ پرو مکس وجود دارد، به نظر می رسد که در خط تولید همه مدل های ایفون جدید به کار رود. یگ گزارش جدید از DigiTimes این ادعا را تایید کرده است اما هنوز معلوم نیست این ویژگی برای کدام دوربین ها به کار رود. Sensor-shift stabilization که به جای لنز دوربین ، سنسور را برای کاهش بلور تصاویر ثابت نگه می دارد، در حال حاضر تنها در لنز عریض دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس وجود دارد.

آیفون ۱۳ : ناچ کوچک تر

قسمت برش خورده صفحه نمایش یا همان ناچ notch که برای سنسور True Depth و دیگر سنسور ها به کار می رود از زمان عرضه آیفون X تا به الان با ما همراه بوده است اما برای اولین بار ممکن است در مدل احتمالی آیفون ۱۳ اندازه اش تغییر کند. انتظار می رود که اپل اسپیکررا به لبه بالایی صفحه نمایش ببرد تا جا برای نزدیک شدن دوربین و دیگر سنوسر ها به یکدیگر باز شود، که باعث می شود ناچ کوچک تر شود. به تازگی DigiTimes گزارشی منتشر کرده است که اپل قصد دارد ابعاد چیپ های VCSEL که برای سنسور های ۳D face ID به کار می روند را تا ۴۰ یا ۵۰ درصد برای دستگاه های آیفون یا آیپد جدید که در سال ۲۰۲۱ عرضه می شوند، کاهش دهد. این اقدام باعث کاهش هزینه ها و فضای لازم برای جای دادن سنسور True Depth می شود.

ناچ کوچکتر همچنی باعث وجود یک Status bar بزرگتر می شود البته ما هنوز نمی دانیم که اپل آن را چگونه جای خواهد داد. ممکن است مدل احتمالی آیفون ۱۳ یک آیکون نمایش دهنده اضافی در هر سوی ناچ داشته باشد.

آیفون ۱۳ : صفحه نمایش همیشه روشن ProMotion 120Hz

سال ها است که آیپد پرو تنها دستگاه اپلی است که از رفرش ریت بالا تر از ۶۰ هرتز بهره می برد اما ممکن است که بالاخره در آیفون های امسال یک صفحه نمایش ۱۲۰Hz ProMotion داشته باشیم. صفحه نمایش ۱۲۰Hz ProMotion به احتمال زیاد مختص به مدل های آیفون ۱۳ پرو باشد و همچنان یک نمایشگر OLED باشد.

مکس واینبک از کانال یوتیوبی EverythingApplePro گزارش می دهد که آیفون بعدی ممکن است یک صفحه نمایش همیشه روشن داشته باشد. شما همیشه ساعت و میزان باتری را خواهید دید و اعلان ها بر روی صفحه ظاهر می شوند. البته ما هنوز نمی دانیم که چه اطلاعات دیگری نمایش داده خواهند شد. برای ذخیره شارژ باتری اپل ممکن است یک صفحه نمایش LPTO OLED یا پلی کریستالین اکساید با دمای کم مانند انچه در اپل واچ به کار رفته است، استفاده کند.

آیفون ۱۳ : جیپ پردازنده A15 و دیگر مشخصات

همان طور که در سالیان قبل اتفاق افتاده است، ما انتظار داریم که آیفون بعدی، دارای یک پردازنده جدید طراحی شده توسط اپل داشته باشد. این پردازنده جدید به احتمال زیاد A15 نام خواهد داشت و با TSMC روی یک پردازشگر ۵ نانو متری ارتقا یافته تولید شود. باید انتظار یک سری پیشرفت و بهبود های کوچک اما مهم در عملکرد CPU و GPU را داشته باشیم. همراه آن ها یک موتور عصبی سریع تر، پردازنده تصویر، و بازدهی بیشتر انرژی هم وجود خواهد داشت.

چندین آنالیزور و وبسایت گفته اند که این اولین باری خواهد بود که اپل یک ایفون با حافظه ذخیره داخلی یک ترابایتی تولید کند.

تاریخ عرضه و قیمت مدل احتمالی آیفون ۱۳

انتظار می رود که خط تولید مدل احتمالی آیفون ۱۳ در مراسم ماه سپتامبر اپل معرفی شود. پیش سفرش ها هم معمولاً از چند روز پس از مراسم اغاز می شوند و گاهی اوقات چند مدل ایفون حداقال تا دو یا سه هفته بعد مراسم عرضه خواهند شد. ما هنوز هیچ شایعه ای در مورد قمت نشنیده ایم اما به نظر می رسد که با ایفون ۱۲ چندان تفاوتی نداشته باشد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =