جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

طراحی لو رفته اپل واچ سری ۷ به همراه تاریخ عرضه،مشخصات و قیمت آن

طرح‌ لو رفته اپل واچ 7
فهرست مطالب

انتظارمان از اپل واچ سری ۷ چیست؟

از آن‌جایی که نام آخرین اپل واچ، اپل واچ سری ۶ بود، منطقی است که نام اپل واچ بعدی، اپل واچ سری ۷ باشد. البته این زمانی است که بحث شمارش اعداد در میان باشد وگرنه اپل واچ جدید می تواند دنباله‌ای از اپل واچ SE 2 باشد. 

هنوز اطلاعات دقیقی از اپل واچ سری ۷ در دست نداریم اما به لطف شایعات و اخبار درزشده، حدس‌هایی در باره این دستگاه زده‌ایم. انتظار داریم Apple Watch 7 از سری قبلی خود قدرتمندتر، و دارای قابلیت‌های جدید باشد. 

شاید شماهم شایعات را شنیده باشید. گفته شده که اپل واچ جدید طراحی جدید، قابلیت سنجش مدت زمان شنا و گلوکزسنج خون دارد. در پایین به توضیح کامل شایعات و همچنین قیمت و زمان عرضه اپل واچ ۷ پرداخته‌ایم. 

همچنین بر اساس معایب و مزایای اپل واچ سری قبل و همچنین نوع تقاضای بازار رقابت، لیستی از ویژگی‌هایی که از اپل واچ سری ۷ انتظار داریم تهیه کرده‌ایم. 

تاریخ عرضه و قیمت اپل واچ سری ۷

تنها تاریخ انتشاری که در دستمان ما است از سوی Ming-Chi Kuo (تحلیل‌گر با سابقه محصولات اپل) اعلام شده است. Kuo در وب‌سایت ۹to5Mac گفته اپل واچ جدید کمپانی اپل قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود.

البته این پیشبینی چندان هم دور از انتظار نیست چراکه اپل سال‌ها است اپل واچ‌هایش را در ماه سپتامبر معرفی و به بازار عرضه می کند. با تمام مشکلاتی که پاندمی ویرویس کرونا برای ما در سال ۲۰۲۰ ایجاد کرد همچنان انتظار داریم اپل واچ سری ۷ در ۶ماهه دوم ۲۰۲۱ به علاقه‌مندان معرفی شود؛ معرفی اپل واچ جدید به احتمال زیاد در اواسط ماه سپتامبر خواهد بود.

از نظر قیمت هم، هنوز اطلاعات دقیقی نداریم اما اپل قیمت اپل واچ‌ها را تقریبا ثابت نگه می‌دارد. قیمت اپل واچ سری ۶، ۳۹۹دلار بود. با این که قیمت چند اپل واچ اخیر نوسان داشت اما تقریبا هم‌قیمت بودند. در نتیجه انتظار داریم که قیمت اپل واچ سری ۷ نیز در همین حدود باشد.

اپل واچ سری ۷

اخبار و شایعات اپل واچ سری ۷

هنوز چندان خبر مهمی راجع به اپل واچ ۷ از کمپانی اپل درز نکرده اما از چند نکته مطمئن ایم. اولا ممکن است اپل واچ سری ۷ برخلاف اپل واچ سری ۶ که گوشه‌های گرد داشت، گوشه‌های صاف داشته باشد و طراحی آن به کلی تغییر کند.

طرح‌های پایین بر اساس تصاویر لو رفته از اپل واچ ۷ اند. اپل واچ ۷ به جز گوشه‌های صاف، تفاوت دیگری با سری ۶ ندارد. همان منبع نیز ادعا کرده که رنگ‌های اپل واچ جدید سیاه، نقره‌ای، قرمز، آبی و سبز خواهد بود. 

 

اپل واچ سری 7

خود تیم کوک در پادکست Outside گفت:«جای برای نوآوری زیاد است … ما هنوز در ابتدای کار هستیم … شما به تعداد سنسورهای یک خودرو نگاه کنید. قطعا بدن شما اهمیت بسیار بیشتری از خودروتان دارد.» 

با این که صحبت‌های تیم کوک چندان شفاف نیست اما یک نکته می توان از ان استخراج کرد. کوک به بدن انسان اشاره کرده در نتیجه ممکن است تمرکز اپل بیشتر برروی قابلیت‌های سلامت و تندرستی کاربران اپل واچ‌ها باشد. 

این نکته با پیشبینی‌های Ming-Chi Kuo (که در MacRumors دیدیم) جور در می‌آید. Kuo گفته بود:« محموله جدید اپل واچ سال ۲۰۲۱ شامل بخش جدید مدیریت سلامت و طراحی‌های تازه این فاکتورها است.»

در نتیجه طبق شایعات اپل واچ سری ۷ ، به این مچ‌بند هوشمند قابلیت‌های health اضافه می شود و طراحی آن نیز عوض خواهد شد. همچنین ممکن است که طراحی اپل واچ جدید نیز به کلی تغییر کند. Kuo در مقاله‌ای در وب‌سایت ۹to5Mac گفته:« فرم [اپل واچ جدید] به کلی تغییر می کند و طراحی جدیدی خواهد داشت»

البته Kuo اضافه کرد که احتمالا این تغییرات را در اپل واچ‌های ابتدای نیمه دوم سال ۲۰۲۱ ببینیم. به همین خاطر ممکن است اپل واچ سری ۷ مشمول این تغییرات اساسی در طراحی نشود. 

آیا Kuo داشته به اپل واچی مقاوم و نشکن اشاره می کرده؟ قطعا شاهد چنین اپل واچی خواهیم بود؛ اپل واچی که نسبت به اپل واچ معمولی، مقاومت بیشتری دارد و در شرایط سخت خراب نمی شود. 

گزارشی که از اپل واچ مقاوم خبر داده همچنین به قابلیت tracker شنا نیز اشاره کرده است. البته نوع طراحی این قابلیت و انحصاری بودن یا نبودن آن هنوز مشخص نشده است. 

از قابلیت‌های جدید اپل واچ سری ۷ می توان به گلوکزسنج اشاره کرد که میزان قند خون کاربر را مشخص می کند. گزارشی در این باره منتشر شده که در آن گفته شده اپل واچ سری ۷ یکی از چندین مچ‌بند هوشمند در سال ۲۰۲۱ است که این قابلیت را به آن اضافه می شود. این قابلیت مخصوصا افراد مبتلا به دیابت است؛ آن‌ها می توانند مدام میزان قند خون خود را اندازه بگیرند. اما افراد با شرایط خاص دیگر هم می‌توانند از آن استفاده کنند. 

با این حال، در گزارشی نوشته شده که چنین قابلیتی در واقع در سال ۲۰۲۲ به اپل واچ سری ۸ اضافه می شود. در نتیجه بهتر است روی گلوکزسنج اپل واچ امسال حساب باز نکنید.

گفته شده بند اپل واچ جدید نیز ممکن است تغییر کند. در تصویر پایین می توانید ببینید که باتری های اپل واچ به درون بند آن منتقل شده‌اند و همین باعث می شود که عمر باتری دستگاه افزایش یابد. البته اغلب از چنین ایده‌هایی استفاده نمی‌شود در نتیجه امیدی به چنین طراحی‌ای نداشته باشید.

طراحی Apple Watch 7

همچنین طرحی دیدیم که در آن حسگر تاچ آیدی به اپل واچ جدید اضافه شده بود. در واقع در چندین گزارش به چنین قابلیتی اشاره شده است و حتی در یکی از آن‌ها آمده بود که حسگر انگشت در جای دکمه هوم قرار خواهد گرفت. در دیگر گزارشی از همان منبع آمده که اپل واچ جدید دوربینی مخفی خواهد داشت که تنها در هنگام استفاده قابل مشاهده است. 

علاوه بر آن، گفته شده که اپل ممکن است نوار سیاه مات به گوشی‌های هوشمند و اپل واچ‌های خود اضافه کند. در نتیجه ممکن است سیاه مات نیز یکی از رنگ‌های اپل واچ سری ۷ باشد. 

در دیگر گزارشی آمده که باتری اپل واچ می تواند به عنوان بازخورد لرزشی دستگاه عمل کند. یعنی هرگاه صفحه به طور تصادفی لمس می شود، اپل واچ بلرزد. به عبارتی دیگر ممکن است موتور لرزشی حذف شود، باتری بزرگ‌تر باشد و … شاید عمر باتری افزایش یابد؟ (امیدواریم!)

در گزارش‌های دیگر دیدیم که قابلیت جدیدی ممکن است به اپل واچ اضافه شود. شما می توانید با فوت کردن اپل واچ مثلا تماسی را پاسخ دهید. این قابلیت بسیار کاربردی است به ویژه اگر دست‌تان پر باشد. به علاوه این که به علت سنجش دقیق ضربان قلب، سنسور اپل واچ آینده ممکن است در بالای دستگاه قرار گیرد.

البته خاطرنشان کنیم که نمی‌توان به چنین طرح‌های دور از ذهنی اعتماد تام داشت.

با این حال یکی از طرح‌هایی که قابلیت پیاده‌سازی دارد، حسگر تاچ آیدی است؛ چراکه چندین گزارش به آن اشاره کردند و به علاوه این که تعبیه کردن Touch ID برای اپل کاری ندارد. 

در نهایت باید بگوییم که صحبت‌هایی پیرامون صفحه نمایش اپل واچ شده است؛ گفته شده نمایشگر micro-LED جایگزین OLEDهای اپل خواهد شد. قطعا دور از انتظار نیست که اپل واچ کاندیدای اصلی این تغییر باشد. 

Micro-LED هم می تواند کیفیت تصویر را بالا ببرد و هم عمر باتری را افزایش دهد در نتیجه پیاده‌سازی چنین طرحی بسیار مناسب است. با این همه، در گزارشی که از سوی DigiTimes منتشر شده گفته شده که هنوز چندین سال با این اتفاق فاصله داریم.

لیست انتظارات‌ ما از اپل واچ سری ۷

ما خواهان اعمال چندین تغییر کاربردی و ویژه برروی اپل واچ جدید هستیم. در پایین به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱. عمر طولانی‌تر باتری

باتری اپل واچ

تا به این‌جا باتری چندان با کیفیتی از سری اپل واچ ندیدیم. باتری های اپل واچ خیلی بد نیستند اما تعریفی هم ندارند؛ در بهترین حالت می تواند آن‌ها را متوسط نامید. چنین باتری‌ای برای مچ‌بند باکیفیتی مثل اپل واچ کمپانی اپل عیب بزرگی محسوب می شود به ویژه وقتی که حالت sleep tracking نیز داشته باشد و قرار نباشد شب آن را از دست‌تان بیرون بیاورید و به شارژر متصل‌اش کنید. 

در نتیجه اولین خواسته ما از اپل، باتری بادوام‌تر است. باتری بهتر به این معنا است که در فواصل زمانی کمتری نیاز به شارژ دستگاه داریم و می توانیم روزها – حتی بیشتر – از آن استفاده کنیم.

۲. قابلیتی جدید و مهم

اپل واچ سری ۶ یکی از بهترین ساعت های هوشمند بود اما یک مشکل داشت. مشکل آن این بود که نسبت به سری‌های قبلی خود ویژگی‌ چشمگیری نداشت. در نتیجه انتظار داریم تا اپل واچ سری ۷ قابلیتی ویژه نسبت به نسخه‌های قبلی خود داشته باشد.

البته نمی‌دانیم دقیقا از آن چه می‌خواهیم! اما عیبی ندارد چون قرار است سوپرایز شویم! ما به ایده‌های نوآورنه اپل اعتماد داریم و مطمئنیم که قابلیت جدید، فوق‌العاده خواهد بود.

۳. بهبود sleep tracking

ساعت هوشمند اپل 7

Sleep tracking اپل واچ ۶ از آن‌چه فکر می کنید بسیار ساده‌تر و ابتدایی‌تر است. برنامه پیشفرض Sleep tracking (برخلاف برنامه های third-party) نه به شما مدت زمان انواع خواب‌ (سنگین، سبک، چرت!) را می گوید؛ نه تاثیر خواب بر میزان استرس‌تان (و بلعکس) را به شما می‌گوید؛ و نه تاثیر ساعت خواب بر کیفیت خواب‌تان را به شما نشان می دهد.

البته که می توان چنین مشکلاتی را با آپدیت نرم‌افزاری یا حتی تعبیه سخت‌افزار مختلف حل کرد اما ما انتظار بیشتری از سری ۷ داریم؛ زیرا اپل هنوز نتوانسته در Sleep tracking با دیگر ساعت‌های هوشمند رقابت کند. 

۴. fitness trackingهای بیشتر

اپل واچ سری ۶ ردیاب فوق‌العاده‌ای برای ردیابی فیتنس است اما ممکن است چندان برای ورزشکاران حرفه‌ای کاربردی نباشد. مثلا شما نمی‌توانید فواصل زمانی مختلف برای ورزش‌تان تعیین کنید. همچنین در بررسی‌هایمان متوجه شدیم که GPS دستگاه به اندازه دیگر دستگاه‌های مشابه به ویژه در فواصل طولانی قدرتمند نیست. 

۵. صفحه نمایش دایره‌ای

این گزینه از حیث واقعیت‌ها نیست اما دل‌مان می خواهد که نمایشگر اپل واچ سری ۷ در دو طرح مربعی و دایره‌ای به بازار عرضه شود. 

با این که طراحی اپل واچ بسیار زیبا است اما اکثر افراد صفحه نمایش دایره‌ای شکل را ترجیح می دهند. رقیبانی مثل سامسونگ گلکسی واچ ۳ نشان دادند که صفحه نمایش دایره‌ای چقدر می تواند جذاب و درعین حال کاربردی باشد.

اپل اکثر دستگاه‌های خود را در رنگ‌های مختلف عرضه می کند پس چرا نباید اپل واچ در دو طرح مختلف عرضه شود؟ 

 

 

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *