جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آموزش پایه: نحوه ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
فهرست مطالب

شاید تا کنون برای شما اتفاق افتاده باشد که رمز اپل آیدی تان را فراموش یا گم کرده باشید. اما جای نگرانی نیست چون می‌توانید به راحتی در چند دقیقه رمز Apple ID خود را از طریق آیفون یا آیپد ریست کنید. در ادامه با انارمگ برای ریست کردن پسورد اپل آیدی همراه باشید…

کاربرد Apple ID چیست

اگر از کاربران محصولات اپل هستید حتما به یک Apple ID نیاز دارید. چرا که برای استفاده از بسیاری از سرویس‌ها و خدمات اپل مانند iCloud ،Apple Music ،iTunes ،app store iMessage و مواردی دیگر باید یک حساب اپل داشته باشید. بنابراین استفاده از یک رمز ایمن و حتی گاهی تغییر آن رمز برای امنیت حساب شما بسیار ضروریست. در عین حال ممکن است گاهی رمز ورود به Apple ID را فراموش کنید. در غیر این صورت امکان دسترسی به حساب اپل خود را نخواهید داشت.

حال اگر چنانچه رمز Apple ID خود را فراموش کرده‌ یا قصد تغییر رمز اپل آیدیتان را دارید و یا می‌خواهید آن‌ را ریست کنید، در هر کدام ازین موارد روش ساده ای برای ریست اپل آیدی توسط دستگاه iOS شما وجود دارد.

چگونه پسورد اپل آیدی را ریست کنیم

اگر بخواهید اپل آیدی تان را از طریق آیفون یا آیپد ریست کنید باید حتما کد پسورد دستگاه اپل خود را داشته باشید. حال مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید:

۱. برنامه Settings را در صفحه‌ی اصلی آیفون یا آیپد باز کنید.

 ستینگ-ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

۲. در بالای صفحه تنظیمات، گزینه‌ی Apple ID را انتخاب کنید. 

APPLE ID- ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

۳. در اینجا همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده به گزینه‌ی Password & Security بروید.

پسورد-ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

۴. در این قسمت گزینه‌ی Change password را انتخاب کنید.

تغییر پسورد-ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

۵. حال از شما در خواست می‌شود تا کد امنیتی آیفون یا آیپد خود را وارد کنید. این تنها یک اقدام امنیتی است که توسط اپل اعمال می شود.

پس کد- ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

۶. اکنون پسورد خواسته شده را در دو فیلد New و Verify وارد کنید. بعد از اینکار گزینه‌ی Change را که در گوشه‌ی سمت راست بالا قرار دارد را انتخاب کنید.

ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد
آموزش ریست کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد

و به این صورت می‌توانید Apple ID خودتان را بوسیله‌ی آیفون یا آیپدتان ریست کنید. همانطور که مشاهده کردید این روش بسیار ساده و سرراستی برای ریست کردن Apple ID شماست. در صورتی که امکان بازیابی رمز را در آیفون یا آیپد خود ندارید، بهتر است تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال نکنید. یرای اینکار مطمئن شوید که تنظیم آنرا در صفحه ی Apple ID انجام داده اید.

این روش سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای ریست کردن اپل آیدی شماست. مخصوصا اگر رمزتان را فراموش کرده و نمیخواهید برای ریست کردن آن به سایت اپل مراجعه کنید.

ریست کردن اپل آیدی بدون آیفون یا آیپد

در صورتیکه از تبلت یا تلفن هوشمند اندرویدی استفاده می‌کنید هم جای نگرانی نیست. میتوانید از طریق مرورگر اینترنت و سایت اپل به آدرس appleid.apple.com اپل آیدی خود را ریست کنید. این روش قابل اجرا و راحت تر است چرا که شما تنها به یک مرورگر اینترنت بروی هر دستگاهی که باشد نیاز دارید.

در صورتیکه از یک دستگاه mac استفاده می‌کنید نیز به راحتی می‌توانید رمز اپل آیدی خود را به روز رسانی کنید. برای اینکار در macOS خود به گزینه‌ی Preferences System رفته و Apple ID را انتخاب کنید.

برچسب‌ها: / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *