۴ روش کاربردی برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون

واتس اپ WhatsApp یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در سرتاسر جهان است و شاید به اندازه تلگرام پر آوازه نباشد اما فقط در ایالات متحده، حدود ۴۰ میلیون نفر فقط از این پیام رسان برای ارتباط با دیگران استفاده می کنند! در کشور ما نیز پس از تلگرام، این اپ پر استفاده ترین پیام رسان است. با فیلتر شدن تلگرام، کاربران و استفاده از واتس اپ به مقدار قابل توجهی افزایش یافت. به احتمال زیاد شما نیز از این اپ استفاده می کنید؛ به همین دلیل دانستن نکات و ترفند های کاربردی این اپ برای استفاده بهینه لازم است. در این مطلب از بخش آموزش انارمگ، ما ۴ روش ساده برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید چت هایی که اشتباهی پاک شده اند را دوباره داشته باشید و  از این اپ پر کاربرد به نحو احسن استفاده کنید.

فرقی ندارد پیام ها اشتباهی پاک شده باشند و یا به دلیل مشکلی در آیفون باشد، بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون بسیار آسان است. در پایین شما چهار روش را برای بازیابی پیام ها مشاهده می کنید.

۱- بازیابی پیام های واتس اپ از یک بک آپ iCloud

قبل از این که شما بتوانید پیام ها را از بک آپ iCloud بازیابی کنید، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که واتس اپ برای پشتیبان گیری خودکار در iCloud تنظیم شده باشد. برای چک کردن این موضوع، واتس اپ را اجرا کنید و بر روی گزینه تنظیمات بزنید. سپس به بخش Chats بروید و در آخر بر روی گزینه Chat Backup بزنید.

اگر شما تا به حال هرگز از چت های واتس آپ بک آپ نگرفته باشید، یک گزینه به نام Back Up Now وجود دارد که این پروسه را انجام می دهد. آیفون شما باید به حساب iCloud شما متصل باشد و گزینه Back Up Now یک فضای ذخیره سازی در iCloud برای ذخیره داده های واتس اپ ایجاد می کند.

پایین گزینه Back Up Now، دو گزینه دیگر وجود دارد که برای پشتیبان گیری متداول از واتس اپ استفاده می شوند. به صورت پیش فرض گزینه Auto Backup خاموش است. آن را به راحتی فعال کنید تا پشتیبان‌گیری از واتس اپ آغاز شود. ما پیشنهاد می کنیم که هنگام بک آپ گیری از واتس اپ به وای فای متصل شوید تا از هزینه زیاد داده های سیم کارت پیشگیری شود.

گزینه دیگر Include videos نام دارد و این قابلیت را فعال می کند تا پیام های ویدئویی واتس اپ نیز بک آپ گیری شوند. اگر شما نمی خواهید با پشتیبان گیری از این ویدئو ها حجم اینترنت زیادی مصرف کنید، این گزینه را روشن نکنید.

حالا ممکن است شما در آینده نیاز داشته باشید تا همه یا برخی از پیام های واتس اپ خود را بازیابی کنید. ابتدا اپلیکیشن واتس اپ را با نگه داشتن بر روی آیکون آن و سپس انتخاب گزینه Remove App از منویی که ظاهر می شود (در iOS 14) ، حذف کنید. در iOS 14 از شما پرسیده می شود که می خواهید اپ را حذف کنید و یا آن را فقط به مجموعه اپ ها ببرید و پنهان کنید، گزینه Delete App را انتخاب کنید.

حالا بهتر است که یک بار آیفون خود را خاموش و دوباره روشن کنید؛ به تنظیمات و بخش general بروید و سپس گزینه Shut down را انتخاب کنید. هنگامی که آیفون شما خاموش شد، زمانی کوتاه صبر کنید و سپس ان را روشن کنید.

به اپ استور رفته و اپلیکیشن واتس اپ را دوباره بر روی آیفون خود نصب کنید. هنگامی که دانلود و نصب شد، آن را اجرا کنید و به تنظیمات و بخش chat backup بروید و از آن جا بر روی گزینه Restore from iCloud بزنید. در صفحه ای که پدیدار می شود، گزینه restore Chat History را انتخاب کنید و تمام چت هایی که که در iCloud بک آپ گرفته شده باشند، بازیابی خواهند شد.

روش های دیگر برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون

سه روش دیگر برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون نیاز به یک ابزار کاربردی به نام iMyFone D-Back iOS Data Recovery دارند و ما به شما استفاده از این ابزار را آموزش می دهیم.

اولین روشی که در بالا به شما آموزش دادیم، رایگان است اما پیچیدگی هایی دارد. اولاً، روشی که بالا ذکر شد مراحل متعددی دارد و نیاز به حذف و نصب دوباره واتس اپ دارد. همچنین این گونه فرض می شود که شما از قبل از واتس اپ چه در iCloud و چه در مک پشتیبان گیری کرده اید. بک آپ گرفتن از واتس اپ در مک، از طریق ای تیونز ممکن است اما از آن جایی که apple Music جایگزین این اپ شده است، قابلیت پشتیبان گیری به عنوان یک بخش جدید از macOS محسوب می شوند.

اما اگر شما تا به حال از واتس اپ در مک یا iCloud پشتیبان گیری نکرده باشید، چه کاری می توان انجام داد؟ مطمئناً بسیاری از کاربران هنگامی که می خواهند پیام های پاک شده را بازیابی کنند متوجه می شوند که از واتس اپ بک آپ نگرفته اند و یا به صورت کلی از چنین موضوعی باخبر نبوده اند. این‌جا است که روش دوم ما به کار خواهد آمد و ابزار iMYfone D-Back به ما کمک می کند و داده ها را مستقیم از دستگاه iOS شما بازیابی می کند.

۲- بازیابی از دستگاه iOS به وسیله ابزار iMyFone D-Back

برای گرفتن این ابزار مفید از لینک وب سایت رسمی آن استفاده کنید و آن را خریداری کنید. اپ به صورت کامل با iOS 14 سازگاری دارد و هر گاه که اپل یک iOS جدید منتشر کند، اپ آپدیت می شود. اگر شما فقط یک بار نیاز به بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون دارید، از آپشن یک ماهه اپ با قیمت ۳۹.۹۵ دلار استفاده کنید و سپس از iMyFone D-Back برای بازیابی داده ها استفاده کنید و سپس تمدید اشتراک ان را لغو کنید.

البته پیشنهاد می کنیم که اشتراک یک ساله آن را با قیمت ۴۵.۹۵ دلار خریدارd کنید زیرا اگر یک بار نیاز به بازیابی پیام های حذف شده داشته باشید، به احتمال زیاد دوباره ممکن است نیاز به بازیابی پیام های پاک شده داشته باشید و از لحاظ قیمت نیز اشتراک یک ساله با اشتراک یک ماهه چندان تفاوتی ندارد. این اشتراک نیز به صورت سالیانه تمدید می شود مگر این که Hن را لغو کنید. در نهایت، برای خانواده ها و یا دفاتر کوچک، اشتراک مادام العمر نیز وجود دارد که با قیمت ۶۹.۹۵ دلار خریداری می شود و شما دیگر نیازی به پرداخت یا خرید دوباره اشتراک نخواهدید داشت و برنامه بر روی حداکثر پنج دستگاه iOS کار خواهد کرد. فرقی ندارد که چه اشتراکی را خریداری کنید، خرید شما تا ۳۰ روز ضمانت بازگرداندن پول دارد. ابزار iMyFone D-Back فقط مختص به واست اپ نیست و بسیاری از داده های دیگر را می توان با این اپ بازیابی کرد.

بازیابی چت های پاک شده واتس اپ در آیفون

هنگامی که این اپ را بر روی مک دانلود و نصب کردید، ان را اجرا کنید و از زبانه Recover from iOS Device شروع کنید، بر روی گزینه start بزنید.

سپس آیفون خود را با استفاده از کابل مناسب لایتنینگ به مک متصل کنید. iMyFone D-Back آیفون شما را شناسایی می کند و سپس یک صفحه نمایش داده می شود که نام و مدل آیفون شما را نشان می دهد. گزینه next را انتخاب کنید و صفحه ای جدید ظاهر می شود.

بر روی آیکون واتس اپ در زیر بخش Third party IM Apps کلید کنید و سپس گزینه Scan را انتخاب کنید. هنگامی که اسکن iMyFone D-Back از آیفون شما تمام شود، یک لیست مرتب شده از تمام چت های واتس اپ که قابل بازیابی دارند را به شما نشان می دهد. تمام چت ها و یا برخی از آن ها که می خواهید را انتخاب و سپس گزینه Recover در پایین سمت راست صفحه iMyFone D-Back را انتخاب کنید.

هنگامی که بر روی آن گزینه کلیک کنید، یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد محل ذخیره چت ها را انتخاب کنید و در چند دقیقه فرآیند کامل می شود.

۳- بازیابی پیام های حذف شده از iCloud با استفاده از iMyFone D-Back

سومین روش استفاده از iCloud با iMyFone D-Back است که در این روش نیز شما باید از قبل از آیفون خود در iCloud پشتیبان گیری می کرده اید. iMyFone D-Back را باز کنید و بر روی زبانه Recover from iCloud در سمت چپ صفحه کلیک کنید و سپس Start را بزنید.

سپس از شما خواسته می شود تا با اپل آیدی و رمز عبور خود وارد حساب iCloud شوید. هنگامی که وارد آیکلود شوید، شما می توانید یک دسته را برای بازیابی را انتخاب کنید. همان طور که گفتیم، iMyFone D-Back با بسیاری از داده های دیگر به غیر از واتس اپ کار می کند اما در این مورد، بر روی ایکون بک آپ iCloud کلیک کنید.

دانلود برنامه واتساپ برای آیفون – کلیک کنید

یک لیست از بک آپ ها با نام و تاریخ ان ها نمایش داده می شود، گزینه بک اپ آیکلود را برای اسکن با کلیک بر روی آن انتخاب کنید و سپس Next را بزنید.

مانند روش قبل، شما می توانید بر روی ایکون واتس اپ در زیر بخش اپ های third party IM کلیک کنید و اسکن را آغاز کنید. iMyFone D-Back ایفون شما را اسکن می کند و نمام چت های قابل ریکاوری واتس اپ را نمایش می دهد. چت هایی که می خواهید را انتخاب کنید و سپس گزینه recover را بزنید. پس از مدت کوتاهی، چت های واست اپ شما بازیابی می شوند.

۴- بازیابی از بک آپ آی تیونز یا Finder با استفاده از iMyFone D-Back

در روش چهارم شما می توانید از iMyFone D-Back برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون از بک اپ آیفون خود در مک و برنامه های آی تیونز و یا Finder استفاده کنید.

در این مورد نیز ما فرض می کنیم که شما از آی تیونز ( نسخه های قدیمی تر macOS) و یا Finder ( در macOS Catalina) برای بک اپ گرفتن از آیفون استفاده می کرده اید. iMyFone D-Back را در مک اجرا کنید و سپس گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب و شروع کنید.

مانند روش استفاده از بک آپ آیکلود که در بالا توضیح دادیم، iMyFone D-Back لیستی از بک آپ های یافت شده در مک شما را نمایش می دهد.

اپلیکیشن واتساپ آیفون

آن مورد که می خواهید بازیابی شود را انتخاب کنید و مدل دستگاه و نام بک اپ را بررسی کنید تا بک آپ درست را ذخیره کنید. سپس بر روی گزینه next بزنید. دوباره شما یک صفحه خواهید دید که انواع فایل هایی که می توان با iMyFone D-Back ذخیره کرد را نشان می دهد و سپس واتس اپ را انتخاب و اسکن را شروع کنید.

هنگامی که اسکن تکمیل شود، لیست چت هایی که برای بازیابی در دسترس هستند، نمایش داده می شود. زبانه واتس اپ در سمت چپ را انتخاب و سپس چت هایی که می خواهید را بازیابی کنیدو منتظر بمانید تا iMyFone D-Back کار خود را انجام دهد.

در پایان…

ما چهار روش کاربردی برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون به شما آموزش دادیم و فرقی نمی کند که پیام ها را خودتان اشتباهی پاک کرده اید و یا به دلیل مشکلی از برنامه یا گوشی شما بوده است؛ بدون شک آسان ترین روش ها، روش هایی است که ابزار iMyFone D-Back فراهم کرده است که البته رایگان نیستند.

البته به یاد داشته باشید که نه تنها iMyFone D-Back برای بازیابی چت های حذف شده واتس اپ بسیار خوب است بلکه در بسیاری از موارد دیگر نیز کاربرد دارد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =