جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

اپل به توسعه لولای اختصاصی خود در آیفون تاشو ادامه می‌دهد

اپل به توسعه لولای اختصاصی خود در آیفون تاشو ادامه می‌دهد
فهرست مطالب

یک پتنت جدید اپل که به تازگی فاش شده است، نشان‌دهنده تکمیل طراحی لولای آیفون تاشو و پیچیدگی لولاهای اختصاصی به کار رفته در این دستگاه و آیپد و مک‌بوک پرو است . انارمگ در این مطلب، به بررسی این درخواست ثبت حق اختراع می‌پردازد.

زمانی که ما به یک آیفون، آیپد و یا حتی مک‌بوک پروی تاشو نگاهی می‌اندازیم، لولای آن از نظر ظاهری بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع اجزای داخلی به کار رفته در آن پیچیده‌تر از تصور ماست. اپل نیز قرار است در آیفون تاشوی آینده از یک توری به هم پیوسته از چرخ ‌دنده‌ها استفاده کند.

بر اساس گزارشات موجود، در طرح‌های گذشته اپل برای لولای آیفون تاشو، حداکثر سه تا چهار چرخ دنده کوچک در حول یک چرخ دنده بزرگ‌تر می‌چرخیدند. اکنون اپل با ثبت اختراع جدید خود با عنوان «لولاهای به کار رفته در نمایشگرهای تاشو» تصمیم دارد که از ۴ جفت چرخ دنده کوچک که در یک مجموعه با ۶ قسمت ثابت قرار دارند، استفاده کند.

توری به هم پیوسته از چرخ ‌دنده‌ها در لولای آیفون تاشو
توری به هم پیوسته از چرخ ‌دنده‌ها در لولای آیفون تاشو

اظهارات اپل در مورد لولای آیفون تاشو

اپل می‌گوید:

گرچه یک نمایشگر تاشو از قسمت‌هایی تشکیل شده‌ است که با یک لولا متصل شده‌اند، اما همان لولا نیز می‌تواند از یک‌سری پیوندهای متوالی ساخته شده باشد. این پیوندها نیز ممکن است از مجموعه‌ای از آیتم‌های درهم تنیده شکل گرفته باشند.

علاوه بر این، اپل در کنار چرخ دنده‌هایی که به حرکت لولا منجر می‌شوند، از پین‌هایی استفاده کرده است که به چرخش دستگاه در جهت‌های مختلف کمک می‌کند.

عملکرد این حق اختراع بدین شکل است که پیوندهای تشکیل دهنده لولای آیفون تاشو، هلال‌هایی دارد که پین‌ها را در برگرفته است. با تا کردن دستگاه، پین‌ها در راستای هلال‌های طراحی شده حرکت می‌کنند و در نهایت باعث چرخش روان نمایشگر آیفون خواهد شد.

طرحی دیگر از اپل برای لولای اختصاصی خود در آیفون تاشو
طرحی دیگر از اپل برای لولای اختصاصی خود در آیفون تاشو

طرحی دیگر از این اختراع اپل، ۴ چرخ دنده را در یک ردیف نشان می‌دهد که به صورت مستقیم با هم درگیر هستند. نمایی از این طرح را در بالا مشاهده می‌کنید.

اپل می‌گوید:

پیوندهای میان چرخ دنده‌ها همچنین می‌توانند از آیتم‌های کوچکتری که در مجاورت یکدیگر چرخش دارند، تشکیل شده باشند. در واقع هماهنگ کردن چرخش لولای کلی به واسطه چرخش مجموعه‌ای از چرخ دنده‌های کوچکتر واقع در میان چرخ دنده ابتدایی و انتهایی ردیف انجام می‌گیرد.

پتنت اپل در مورد لولای اختصاصی خود

با توجه به مطالب ذکر شده کاملاً مشخص است که اپل از به کارگیری یک یا دو لولای بزرگ فاصله گرفته است و به سراغ آیتم‌ها و اجزای کوچکتری برای ساخت آیفون تاشوی خود رفته است. این حق اختراع تازه فاش شده بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر از مورد قبلی است و باید منتظر بمانیم تا ببینیم اپل در نهایت چه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که طرح اولیه شکل گیری لولاهای تاشو مخصوص آیفون و آیپد بود و اما این طرح جدید از تمامی دستگاه‌ها از بزرگ تا کوچک پشتیبانی می‌کند.

اپل می‌گوید:

حق اختراع جدید می‌تواند در تلفن همراه، تبلت، رایانه تبلت، کامپیوتر رومیزی، نمایشگر، دستگاه‌های پوشیدنی، ساعت مچی و بسیاری موارد دیگر استفاده شود و محدودیتی برای تأمین دستگاه‌های بزرگ و کوچک نخواهد داشت.

بدیهی است که حق اختراع‌ها یا همان پتنت‌ها همیشه به گونه‌ای ارائه می‌شوند که طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها را حمایت کند. طرح جدید اپل در زمینه لولای آیفون تاشو، به نوعی توسعه طرح اولیه و گذشته اپل است و به همین دلیل اپل در حال تحقیق بیشتر بر روی این فناوری است.

پتنت جدید اپل در مورد لولای آیفون تاشو
پتنت جدید اپل در مورد لولای آیفون تاشو

درخواست حق اختراع جدید اپل به ۱۰ مخترع مربوط است. یکی از این افراد Bradley J Hamel است که لولاهای اصطکاکی را در گذشته اختراع کرده است. همچنین نام Kevin M. Robinson که در مکانیزم لولاهای مک پرو دستی داشته است نیز در میان این ۱۰ نفر به چشم می‌خورد.

شایعاتی در مورد آیپد تاشو و مک‌بوک پرو

شایعات زیادی در مورد آیفون تاشوی اپل به گوش رسیده است و مدت‌های زیادی بود که گفته می‌شد اپل بر روی این محصول تمرکز دارد، اما جدیداً شایعه شده است که اپل قصد دارد بر روی آیپد تاشو و مک‌بوک‌ پرو نیز کار کند.

لولای آیفون تاشو به مسأله بحث برانگیزی برای اپل تبدیل شده است و این که اپل به توسعه لولای اختصاصی خود در دستگاه‌های iPad و MacBook Pro نیز ادامه می‌دهد، نشان‌دهنده این است که اپل در نهایت به یک محصول جذاب خواهد رسید.

اگر می‌خواهید از جزئیات آیفون تاشوی اپل بیشتر بدانید به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *