جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

سیری به کاربران در مورد ویروس کرونا کمک می‌کند

آپدیت جدید سیری
فهرست مطالب

امروز در مجله‌ی خبری انارمگ به آپدیت جدید سیری ، دستیار صوتی محبوب اپل می‌پردازیم که بسیار به موقع و جالب بوده است. سیری دستیار صوتی اپل، اواخر هفته‌ی گذشته به‌روزرسانی‌هایی شامل اطلاعات و ابزارهایی برای راهنمایی افراد در مورد کرونا ویروس دریافت کرده است.

پاسخ سیری به سوالی درمورد ویروس کرونا
پاسخ سیری به سوالی درمورد ابتلا به کرونا

سیری و تشخیص کرونا!

به نقل از مجله‌ی خبری انارمگ، سیری در این قابلیت جدید که اطلاعات آن از سازمان بهداشت عمومی آمریکا و مراکز درمانی این کشور تهیه شده است، در قالب سوال و جواب، کاربران را درمورد ویروس کرونا راهنمایی می‌کند.

این راهنمایی‌ها شامل اطلاعات گسترده راجع به ویروس و حتی در مواقع ضروری، تماس با مراکز درمانی و اورژانس می‌باشد.

این سرویس سیری چگونه کار می‌کند؟

سیری این اطلاعات را با سوالاتی مثل “?Hey Siri! do I have the coronavirus” (هی سیری! آیا من کرونا گرفته‌ام؟) به کاربران ارائه می‌دهد.

سیری ابتدا از علائمی مانند تب، سرفه‌ی خشک و تنگی نفس می‌پرسد.

اگر کاربر پاسخ مثبت دهد، سیری شدت این علائم را می‌پرسد. سپس اگر وضعیت کاربر وخیم بود، با اورژانس تماس می‌گیرد.

سیری به کاربرانی که کرونای آن‌ها مثبت تشخیص داده شود، توصیه می‌کند خود را قرنطینه کرده و وضعیتشان را مدام چک کنند. همچنین توصیه می‌کند در صورت امکان، با یک مرکز درمانی تماس بگیرند. اگر سن کاربر بیش از ۶۵ سال باشد، او حتما باید توسط پزشک معالجه شود.

اگر وضع کاربر زیاد وخیم نباشد، سیری کاربر را به صفحه‌ی راهنمای ویروس Covid-19 در وبسایت سازمان جهانی بهداشت یا به اپ استور و مقالات پزشکی اپل هدایت می‌کند.

محدوده‌ی فعالیت این سرویس

این آپدیت جدید سیری در حال حاضر فقط در آمریکا فعال است. احتمال می‌رود دلیل این امر این باشد که اطلاعات سیری در زمینه‌ی کرونا فقط از منابع بهداشت آمریکا جمع آوری شده است. راه اندازی این سرویس سیری در مناطق دیگر دنیا هنوز قطعی نیست، زیرا این ویژگی در انگلستان تست شد و سیری فقط توانست کاربران را به وبسایت وزارت بهداشت انگلستان راهنمایی کند.

به گفته‌ی اناردونی، مرجع مطمئن دانلود اپلیکیشن‌های iOS، اپل علاوه بر ارائه‌ی این آپدیت سیری، با کمک‌های مالی و تهیه‌ی ماسک برای مردم آمریکا و دیگر کشورها، در جهت پیشگیری از شیوع کروناویروس اقدام کرده است.

برچسب‌ها: / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *