جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

۱۵ ویژگی iOS 14 که باعث بهبود کارکرد آیفون شما می‌شود

فهرست مطالب

ایا فکر می‌کنید که همه چیز را درباره IOS 14 و ویژگی‌های ان می‌دانید؟ چنانچه از اخبار و پیش نمایش IOS 14 که در کنفرانس WWDC ارائه شد با خبر هستید، ما دراین مطلب میخواهیم مروری بر ۱۵ ویژگی مخفی این نسخه برای شما داشته باشیم.

ضربه بر پنل پشتی آیفون

این قابلیت که موسوم به back tap است به شما این اجازه را می‌دهد تا با انگشت خود یک یا دو ضربه بر پنل پشتی آیفون خود وارد کرده و به این روش چند کار از پیش تعیین شده را انجام دهید. این قابلیت می‌تواند یک روش ساده برای گرفتن اسکرین شات، اجرای یک اپلیکیشن و هر اقدام متداول برای شما باشد و در زمان شما صرفه جویی کند.

15 ویژگی‌ مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی‌ مخفی IOS 14

 تغییر برنامه‌ی پیش‌فرض ایمیل و مرورگر

در IOS 14 تغییر اپلیکیشن پیش فرض مربوط به ایمیل و مرورگر امکان‌پذیر شد. به این صورت که وقتی به‌روی یک لینک ضربه می‌زنید به جای پیش‌فرض safari در مرورگر مورد نظر و تعیین شده‌ی شما باز شود.

ترجمه‌ی صفحات وب در سافاری

اپل هنگامی که در کنفرانس WWDC 2020 درباره macos big sur توضیحاتی را ارائه داد، ویژگی ترجمه صفحات وب در سافاری را معرفی کرد که از مدتها پیش یکی از نقاط قوت cherome بوده است. سافاری قادر خواهد بود که بصورت خودکار صفحات وب را ترجمه کند. این ویژگی مختص نسخه دسکتاپ نیست و در IOS 14 هم می‌توان از ان استفاده کرد.

شما می‌توانید با ضربه بروی یک ایکون محتوای صفحه وب مورد نظر را به زبان دیگری ترجمه کنید. شما قابلیت ترجمه به زبان‌ها‌ی اسپانیایی، چینی، فرانسوی، المانی، روسی وپرتغالی را پیدا خواهید کرد.

15 ویژگی مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی مخفی IOS 14

تشخیص صدا

یکی از مشخصه‌های دسترس پذیری در IOS 14 قابلیت تشخیص صداست. این ویژگی می‌تواند صداهایی ازقبیل گریه کودک، صدای حیوانات، زنگ اخطار اتش، اب درحال جریان و یا کوبیدن دررا تشخیص و اعلانی برای شما ارسال کند. این ویژگی برای افراد با مشکل شنوایی بسیار مفید و کارامد است.

سایر بهبودها IOS 14 در زمینه دسترس پذیری

علاوه بر قابلیت تشخیص صدا، امکان تقویت صدا و تنظیم فرکانس برای شنیدن بهتر موسیقی، تماس‌های تلفنی و پادکست‌ها از ویژگی‌های مربوط به دسترس پذیری درIOS 14 می‌باشد، همچنین برای استفاده از ایرپاد پرو قابلیت برای تقویت صداهای ضعیف وجود دارد. در IOS 14 قابلیت voice over برای افرادی که دچار مشکلات بینایی هستند، وجود دارد. این افراد می‌تواند با استفاده ازاین قابلیت بدون دیدن صفحه نمایشگر از جزئیات مختلفی مانند درصد باتری و یا نام تماس‌ گیرنده با خبر شوند.

ARKIT

یکی دیگر از قابلیت‌های قابل توجه IOS 14 بهره‌گیری ان از نسل چهارم پلتفرم واقعیت افزوده ARKIT است. از امکانات جدید این پلتفرم امکان قرار دادن واقعیت‌های مجازی در موقعیت‌های جغرافیایی است. تا کاربران آیفون و ایپد بتوانند اشیاء خاص مجازی را در موقعیت‌های مختلف مشاهده کنند.

از دیگر امکانات جدید ARKIT باید به تشخیص عمق دقیق تر به لطف سنسور LIDAR موجود در ایپد پرواشاره کرد. گفته می‌شوند مدلهای آیفون۱۲ پرو نیز از چنین سنسوری بهره می‌برند.

15 ویژگی مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی مخفی IOS 14

افزایش قابلیت‌های اپلیکیشن find my

با کمک این اپلیکیشن می‌توانید موقعیت مکانی دوستانتان را بیابید. همچنین تجهیزات گم شده و یا به سرقت رفته اپل را پیگیری کنید. حالا در نسخه IOS 14 اپل می‌تواند لوازم جانبی و محصولات دیگر را نیز پشتیبانی کند.

ویژگی‌های جدید اپلیکیشن health

از ویژگی‌های جدید health می‌توان به بهبود قابلیت مدیریت خواب و داشتن ارامش بیشتر قبل از خواب اشاره کرد. همپنین در بخشی از برنامه می‌توانید به مواردی مانند پیام اضطراری و بیماری های مهم خود دسترسی داشته باشید و این اطلاعات را نیز در اپل واچ خود قرار دهید.

15 ویژگی مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی مخفی IOS 14

بهبود اپلیکیشن هواشناسی

با استفاده ازین قابلیت شما می‌توانید به اطلاعات و نمودار دقیقه به دقیقه‌ی بارش برف و باران دسترسی داشته باشید. این ویژگی در حال حاضر فقط در امریکا فعال است.همچنین هشدار مربوط به تغییرات شدید اب و هوا مانند سیل و گردباد را در ژاپن، استرالیا، کانادا، اروپا و امریکا در اختیار کاربران می‌گذارد.

15 ویژگی مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی مخفی IOS 14

یک جهش بزرگ در قابلیت voice memo

برنامه ی voice memo برا ی ضبط صدا بکار برده می‌شود. این برنامه در IOS 14 دارای قابلیت جدیدی است. در نسخه جدید شما میتوانید با ضربه بر یک ایکون صداهای پس زمینه را حذف کنید. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید سخنرانی، گزارش و مصاحبه بهتری را ضبط کنید.

استفاده از ضربات سریع در فیلمبرداری

برنامه های دوربین در آیفون درحال تغییرات زیادی هستند تابتوانند جایگاه آیفون را بعنوان بهترین دوربین تلفن همراه بهبود دهند. در IOS 14 شما می‌توانید بدون نیاز به بخش تنظیمات و تنها با چند ضربه ‌ی ساده رزولیشن و فریم ریت مربوط به فیلم‌برداری را تغییر دهید.

15 ویژگی مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی مخفی IOS 14

ذخیره عبارات مورد علاقه در برنامه Translate

اپل درکنفرانس WWDC 2020 برنامه translate را معرفی کرد. این برنامه قابلیت ترجمه ۱۱ زبان مختلف دنیا را دارد. همچنین بصورت صوتی و نوشتاری استفاده می‌شود.

قابلیت ذخیره کلمات مورد نظر را در یک تب می توانیم داشته باشیم. مثلا هنگام سفر به یک کشور کلمات کاربردی ان زبان را ذخیره و مورد استفاده قرار دهیم. برنامه‌ی translate تا حدی هوشمند است که می‌تواند زبان‌های صحبت شده را تشخیص دهند.

15 ویژگی مخفی IOS 14
۱۵ ویژگی مخفی IOS 14

زبان اشاره در face time

یکی از ویژگی‌های قابل توجه IOS 14 در زمینه‌ی دسترس پذیری تشخیص افرادی است که در مکالمات گروهی از زبان اشاره استفاده می‌کنند. به این صورت که تصویر این فرد بزرگ‌تر می‌شود تا تشخیص حرکات دست او برای دیگران ساده‌تر شود.

پر کردن خودکار اطلاعات مخاطبین

این قابلیت جدید صفحه کیبورد IOS 14 باعث صرفه جویی در زمان می‌شود. همچنین حریم خصوصی شما را حفظ می‌کند. زمانی که نام مخاطبین خود را در اپلیکیشن‌های ثالث وارد می‌کنید، کیبورد IOS 14 بصورت خودکارمواردی مانند شماره تلفن، ایمیل و ادرس را پیشنهاد می‌دهد. این قابلیت باعث می‌شود که اپلیکیشن مورد نظر، دیگر نیازی به فهرست مخاطبین شما نداشته باشد.

قابلیت اختصاصی کردن درreminders

در نسخه‌ی IOS 14 اصلاحات اساسی را در برنامه‌ی reminders مشاهده نمی‌کنیم. اما اپل قابلیت جدیدی را به این برنامه افزوده که باعث می‌شود تقسیم کارها اسان‌تر شود. شما می‌توانید در reminders کارها و یاداوریهای را به افرادی که با انهای لیست‌های مشترک دارید اختصاص دهید تا هر فرد بهتر بداند که چه مسئولیتی به عهده دارد.

Speaking of list در IOS 14 به شما این قابلیت را می‌دهد تا یاداوری درستی را از لیست های مورد نظرتان ایجاد کنید، و شما را در ایجاد یک لیست خاص برای انجام یک کار یاری کند.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *