جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

 پشتیبانی اپل از آیفون تا چه مدت زمانی ادامه خواهد داشت؟

پشیبانی اپل از آیفون چه مدت زمان ادامه خواهد داشت؟
فهرست مطالب

وقتی مردم می‌پرسند که عمر آیفون چقدر است در حقیقت منظورشان این است که اپل تا چه زمانی با بروزرسانی نرم‌‌افزاری از آیفون پشتیبانی می‌کند؟ پاسخ این است که زمان پشتیبانی اپل از آیفون نسبت به سایر شرکت‌های الکترونیکی خیلی طولانی‌تر است و این یکی از بهترین دلایل برای خرید آیفون به حساب می‌آید.

به‌عنوان مثال اگر شما یک آیفون ۷ داشته باشید که در سال ۲۰۱۶ عرضه شده، همچنان می‌توانید آخرین بروزرسانی نرم‌افزاری IOS 15 را دریافت کنید. در مقابل اگر یک گوشی اندرویدی ۲۰۱۸ داشته باشید نرم‌افزار آن قدیمی شده است و نمی‌توانید به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

بنابراین می‌توان گفت عمر و ماندگاری گوشی‌های هوشمندی مانند آیفون بسیار قابل توجه است و این یکی از آن مواردی است که باعث تمایز اپل نسبت به سایر رقبایش می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب از بخش نقد و بررسی اپلی مجله‌ی انارمگ می‌خواهیم به بررسی مواردی بپردازیم که تصویر روشن‌تری از سازگاری و ماندگاری تاریخی آیفون‌های با IOS را ارائه می‌دهد. پس با ما همراه باشید.

 پشیبانی اپل از آیفون چه مدت زمان ادامه خواهد داشت؟
پشیبانی اپل از آیفون چه مدت زمان ادامه خواهد داشت؟

اپل چه مدت زمانی برورسانی‌های آیفون را ارائه می‌دهد؟

در ابتدا دانستن این نکته که اپل از آیفون‌ها به دو صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پشتیبانی می‌کند ضروری است.

پشتیبانی سخت‌افزاری به امکان تعمیر آیفون شما در صورتی که آسیب با مشکل دیگر پیش بیاید، اشاره می‌کند. اپل پشتیبانی سخت‌افزاری را نیز برای حدود ۵ تا ۷ سال ارائه می‌دهد.

پشتیبانی نرم‌افزاری از طریق بروزرسانی‌های منظم سیستم عامل، برطرف کردن هرگونه باگ و نقص امنیتی صورت می‌گیرد و در نهایت عملکرد گوشی را روان‌ نگه می‌دارد. اپل تقریبا یک دهه پشتیبانی نرم‌افزاری را برای آیفون‌ها انجام می‌دهد و این بصورت بصری در اینفوگرافیک زیر نشان داده شده است.

تا سال ۲۰۲۱ کدامیک از آیفون‌ ها قدیمی و یا از رده خارج می‌شوند؟

آیفونهای قدیمی آیفون‌های از رده خارج
iPhone 4 8GB iPhone
iPhone 4S 8GB iPhone 3G
iPhone 5 iPhone 3GS
iPhone 5C iPhone 4 CDMA(8GB,16GB,32GB)
—- iPhone 4 GSM

اپل تا چه مدتی آیفون‌های قدیمی‌تر را پشتیبانی می‌کند؟

اپل تا چه مدتی آیفون‌های قدیمی‌تر را پشتیبانی می‌کند؟
اپل تا چه مدتی آیفون‌های قدیمی‌تر را پشتیبانی می‌کند؟

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید اپل از اولین آیفونی که در سال ۲۰۰۷ عرضه کرد تا سال ۲۰۱۰ و از آیفون ۳G سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱ پشتیبانی کرد.

با عرضه‌ی آیفون ۴s در سال ۲۰۱۱ مدت زمات پشتیبانی افزایش یافت. iPhone 4s می‌تواند تا iOS 9 را اجرا کند گرچه سال ۲۰۱۹ آخرین باری بود که اپل بروزرسانی مرتبط با GPS را منتشر کرد.

iPhone 5c دارای iOS 10 است که در جولای ۲۰۱۹ بروزرسانی مربوط به GPS را نیز دریافت کرد. علاوه بر این آیفون ۵s و آیفون ۶ دارای iOS 12 هستند که آخرین‌بار در ژوئیه ۲۰۲۰ بروزرسانی شد. این آیفون‌ها به ویژه از iOS 13 پشتیبانی نمی‌کند.

محصولات اپلی و آیفون‌های خیلی قدیمی و منسوخ 

وقتی می‌خواهیم بدانیم که اپل تا چه مدت از نظر سخت‌افزاری از محصولات خیلی قدیمی پشتیبانی می‌کند، بهتر است آن‌چه خود اپل در وب‌سایتش آورده است را بررسی کنیم:

«دارندگان محصولات iPhone ،iPad ،iPod ،Mac یا Apple TV می‌توانند به مدت ۵ سال بعد از آخرین‌باری که اپل آن محصول را برای فروش عرضه کرده است، خدمات و قطعات را از نمایندگان مجاز اپل، از جمله فروشگاه‌های خرده‌فروشی اپل و یا ارائه‌دهندگان مستقل تعمیرات دریافت کنند.»

بسته به در دسترس بودن قطعات، این پشتیبانی ممکن است تا ۷ سال ادامه یابد. بنابراین اگر آیفون شما از ۷ سال پیش تاکنون فروخته می‌شود، در صورت مواجهه با هر مشکلی می‌توانید آن‌ را برطرف کنید. اینجاست که باید لیست آیفون‌های قدیمی و جدید اپل را در نظر بگیریم.

آیفون‌های منسوخ و از رده خارج آن‌هایی هستند که ۷ سال پیش عرضه آن‌ها متوقف شده باشد و به این ترتیب خدمات سخت‌افزاری دریافت نخواهند کرد. در زیر لیستی از آیفون‌های از رده خارج در سال ۲۰۲۱ را آورده‌ایم:

  •  iPhone
  • iPhone 3G و ۳GS
  • iPhone 4 CDMA و GSM

در عین حال به آیفون‌هایی قدیمی می‌گویند که بیش از ۵ سال (نه ۷ سال) است که فروخته نشده‌اند. اپل همچنین در صورت داشتن قطعات مورد نیاز می‌تواند به این دستگا‌ها سرویس بدهد. در زیر لیستی از آیفون‌های قدیمی در سال ۲۰۲۱ آمده است:

  • iPhone 4s
  • iPhone 5
  • iPhone 5C

بنابراین اپل از سال ۲۰۱۳ تا همین امروز از iPhone 5s پشتیبانی می‌کرده است. علاوه بر این اگر اپل به قطعات دسترسی داشته باشد، ممکن است از iPhone 4s (2011) و iPhone 5 (2012) نیز پشتیبانی کند. این برای گوشی‌های هوشمندی که تقریبا یک دهه پیش عرضه شده‌اند خیلی با ارزش است.

قدیمی‌ترین آیفونی که اپل هنوز از آن پشتیبانی می‌کند کدام است؟
 پشیبانی اپل از آیفون چه مدت زمان ادامه خواهد داشت؟
پشیبانی اپل از آیفون چه مدت زمان ادامه خواهد داشت؟

قدیمی‌ترین آیفونی که از سیستم عامل iOS 13 پشتیبانی می‌کند، آیفون ۶s است که iOS 14 و IOS 15 نیز برای آن منتشر شده است. بد نیست این را هم بدانید که اپل از سه نسخه‌ی آخر iOS برای بروزرسانی‌های امنیتی و و رفع باگ پشتیبانی می‌کند. بنابراین اگر آیفون شما دارای  iOS 13 یا جدیدتر از آن باشد، تحت این پوشش قرار خواهید گرفت. از نظر مدل دستگاه نیز از مدل iPhone 6s و جدیدتر از آن پشتیبانی می‌کند. 

اپل چگونه می‌تواند برای مدت طولانی از آیفون‌های خود پشتیبانی و مدیریت کند؟

اپل در بازار گوشی‌های هوشمند پیشرو است زیرا همیشه مشتریان را راضی نگه می‌دارد. این قضیه ارتباط مستقیمی با پشتیبانی گسترده آن از همه‌ی دستگاه‌هایش دارد. دریافت بروزرسانی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در آیفونتان برای مدت زمان ۵ الی ۷ سال بسیار قابل توجه است و اپل این خدمات را ارائه می‌دهد تا مطمئن شود که آیفون و یا دستگاه دیگر اپلی شما برای مدت طولانی عمر می‌کند.

ممکن است که بگویید که محصولات اپل هزینه اولیه بیشتر و قیمت به نسبت بالایی در بازار نسبت به محصولات دیگر دارند اما زمانی که عمر و سال‌های طولانی استفاده از آن‌ها را در نظر بگیرید، خواهید دید که ارزشش را دارد. به علاوه که وقتی بالاخره زمان تعویض و یا ارتقا دستگاه‌تان می‌رسد، به لطف تجربه خوبی که داشته‌اید دوباره اپل را انتخاب خواهید کرد.

اپل به شما این اطمینان را می‌دهد که دستگاه شما را برای چندین سال از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افاری پشتیبانی می‌کند و این باعث می‌شود که دستگاه‌تان همیشه در شرایط و وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

برچسب‌ها: / / / / / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *