آپدیت واتس اپ برای آیفون؛ پنهان کردن پیام ها، قابلیت Multiple Durations و …

 قرار است برای واتس اپ iOS یک آپدیت بزرگ منتشر شود. از امروز می توانید کاری کنید تا پیام ها و مکالمه های‌تان بعد از مدتی معلوم پنهان شوند و همچنین زمان آن (multiple duration) را انتخاب کنید. در پایین به بررسی آپدیت واتس اپ برای آیفون خواهیم پرداخت. 

مارک زاکربرگ، رئیس فیسبوک، امروز اعلام کرد:« قرار است امروز قابلیت پنهان کردن پیام ها را روی واتساپ iOS قرار دهیم تا با آن بتوانید کاری کنید تا پیام‌های‌تان هر ۲۴ ساعت، ۷ روز یا ۹۰ روز خود به خود پاک شود. قرار نیست تمام مکالمات را برای همیشه روی گوشی خود نگه دارید.»

طبق گزارش یک وبلاگ، کاربران واتساپ iOS از این به بعد می توانند کاری کنند تا مکالمات‌شان به طور پیش‌فرض و خود به خودی بعد از مدتی معین پنهان شود. با فعال‌سازی این قابلیت تمام صحبت هایی که با مخاطبان خود کردید بعد از مدتی که خودتان انتخاب می کنید پنهان می شوند و همچنین قابلیت دیگری اضافه شده است؛ هنگام ایجاد گروه می توانید این قابلیت را برای آن فعال یا غیرفعال کنید. 

در توضیحات آپدیت جدید واتس اپ برای آیفون آمده که استفاده از این قابلیت کاملا اختیاری است و با فعال‌سازی آن واتساپ نه تغییری روی چت های‌تان اعمال و نه آن ها را از روی گوشی شما حذف می کند. 

علاوه بر مدت زمان ۷ روزه، کاربران می توانند دوره های ۲۴ ساعته و ۹۰ روزه را نیز برای پنهان کردن پیام‌ های‌شان انتخاب کنند. 

۴ روش برای دانلود استوری واتساپ – کلیک کنید

آموزش انتقال محتوای واتساپ از اندروید به آیفون – کلیک کنید

زاکربرگ ادامه می دهد:« افرادی که این قابلیت را به صورت پیش‌فرض روی گوشی خود انتخاب می کنند، پیامی برای‌شان نمایش داده می شود که به آن ها می گوید خودتان این قابلیت را فعال کرده اید. این نشان می دهد که بحث اصلا شخصی نیست بلکه این تصمیمی است که شما با تفکر و دقت گرفتید و ترجیح می دهید از این به بعد این‌گونه از واتساپ استفاده کنید. گرچه همیشه می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید و چت های‌تان نگه دارید. 

در پایین می توانید توضیحات اپلیکیشن واتساپ را در مورد قابلیت جدیدش مشاهده کنید:

  • اگر کاربری در ۲۴ ساعت، ۷ روز یا ۹۰ روز واتساپ خود را باز نکند، پیام مورد نظرش خود به خود از چت پاک می شود. با این حال، قبل از این که واتساپ را باز کنید، می توانید پیش‌نمایش پیام را در اعلان ها ببینید؛
  • هنگامی که روی یک پیام ریپلای می زنید، اولین پیام‌تان داخل علامت نقل قول قرار می گیرد. اگر روی یک پیام پنهان‌شونده ریپلای بزنید، ممکن است پیام‌تان حتی بعد از مدت زمان معلوم هم قابل نمایش باشد؛
  • اگر پیام پنهان‌شونده به چتی که قابلیت پنهان شدنش خاموش است فوروارد شود، دیگر حتی بعد از زمان معلوم هم پنهان نخواهد شد؛
  • اگر کاربری قبل از فعال‌سازی این قابلیت، از واتساپ بک آپ بگیرد، می تواند پیام پنهان‌شونده را ببیند. اما اگر کاربر نسخه‌ی پشتیبان را Restore کند، پیام مورد نظر هم پنهان خواهد شد؛

کمپانی واتساپ هشدار می دهد که کاربران بهتر است در بین افراد قابل اطمینان از پیام های پنهان شونده یا همان Disappearing Messages استفاده کنند چرا که در غیر این صورت مخاطبان شما می توانند:

  • از پیام شما اسکرین شات بگیرند و قبل از پنهان شدنش آن را روی گوشی خود ذخیره کنند؛
  • قبل از پنهان شدن پیام‌تان، آن را کپی و محتوای آن را ذخیره کنند؛
  • با دوربین یا گوشی دیگری قبل از پنهان شدن پیام‌تان از آن عکس بگیرند و آن را Save کنند؛

نظر شما راجع به آپدیت جدید واتس اپ برای آیفون چیست؟ آیا گزینه‌ی Disappearing Messages را به صورت پیش‌فرض برای واتساپ iOS خود فعال می کنید یا نه؟ خوشحال می شویم اگر دیدگاه خود را در بخش برنامه اپل مجله‌ی انارمگ به اشتراک بگذارید. 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =