جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

هپتیک تاچ در آیفون چیست؟

Haptic Touch‎
فهرست مطالب

هپتیک تاچ در آیفون های نسل جدید، جایگزین تاچ سه بعدی ۳D Touch شد. آیفون XR اولین تلفن همراهی بود که از این قابلیت برخوردار بود.

در سال جاری نیز آیفون‌های جدید با استفاده از این ویژگی رونمایی شدند. هرساله شرکت اپل با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا، به تولید محصولات اپل می‌پردازد و کاربرانش همیشه شاهد قابلیت‌های جدید از محصولات این کمپانی هستند. هپتیک تاچ Haptic Touch‎ که در سال گذشته جایگزین تاچ سه بعدی شد، ویژگی جدیدی بود از یک محصول جدید که نظر کاربرانش را جلب کرد؛ حال به بررسی این قابلیت می‌پردازیم…

هپتیک تاچ چیست؟

تاچ سه بعدی، قابلیتی بود که در نسل قبل آیفون، مورد استفاده کاربران قرار می‌گرفت. این قابلیت به گونه‌ای بود که کاربر با فشار بیشتر دست روی آیکن مورد نظر می‌توانست منوها و آپشن‌های دیگر را ببیند. در حال حاضر هپتیک تاچ به گونه‌ای طراحی شده است که دیگر نیازی به فشار دست ندارد! یعنی کاربر با نگه داشتن دست می‌تواند از آن قابلیت برخوردار شود. علت استفاده از هپتیک تاچ در فناوری اپل مشکلات به وجود آمده در سنسور نمایشگرهای اولد بود. از آنجایی که اپل برای هر مشکلی راه حلی دارد، با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها، می‌تواند به رفع مشکلات قبل بپردازد.

مقایسه هپتیک تاچ و تاچ سه بعدی

تاچ سه بعدی ۳D Touch برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ روی آیفون ۶s و آیفون ۶ پلاس پیاده سازی شد. این قابلیت در آن زمان مهم‌ترین تغییری بود که در آیفون‌های نسل قبل ایجاد شد؛ اما با گذر زمان مثل همیشه تکنولوژی جدید جایگزین قابلیت‌های قبلی شد. هپتیک تاچ با استفاده از تپتیک انجین می‌تواند دقیقاً همان فیدبک‌ها و واکنش‌های ۳D Touch را به کاربران ارائه دهد؛ با این تفاوت که کاربران دیگر نیازی به فشار دادن انگشت روی نمایشگر ندارند! ناگفته نماند که هپتیک تاچ در ios 12 با مشکلات زیادی مواجه شد، اما در ios 13 ایرادات نسخه قبل رفع شد و به طور کامل بهبود یافت.

برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *