جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

ارز دیجیتال آیوتکس IoTEX چیست؟

ارز دیجیتال آیوتکس IoTEX
فهرست مطالب

ارز دیجیتال IOTX به‌عنوان رمز ارز بومی پلتفرم آیوتکس یک سیستم بلاک چین مقیاس‌پذیر و منبع باز محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۷ توسط گروهی متخصص و کاملا حرفه‌ای با محوریت حریم خصوصی IOT یا اینترنت اشیاء راه‌اندازی شد. شرکت Globe Newswire به‌عنوان یکی از شرکت‌های تحقیقاتی مطرح اعلام کرده است که بازار IOT یا اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۰ دارای ارزشی بیش از ۳۰۸ میلیارد دلار بود.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که ارزش این بازار تا سال ۲۰۲۸ به بیش از ۱۸۵۵ میلیارد دلار خواهد رسید. آیوتکس به‌عنوان یک توکن به تقویت IoTEX منجر می شود و انرژی مورد نیاز IOT یا اینترنت اشیاء را تامین می‌کند. در واقع این پلتفرم در اتصال برنامه‌های غیرمتمرکز به حسگرها و دوربین نیز نقش دارد و به افزایش امنیت‌ تراکنش‌ها نیز کمک می‌کند‌. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره ویژگی‌ها، تاریخچه و مزایای آیوتکس و پیش‌بینی قیمت آن در سال‌های آینده صحبت کنیم.

ارز دیجیتال آیوتکس IoTEX
ارز دیجیتال آیوتکس IoTEX

آشنایی با تاریخچه و بنیان‌گذاران آیوتکس

پلتفرم پروژه آیوتکس به‌عنوان یک شبکه غیرمتمرکز و منبع باز با برخورداری از پایه‌ها و مبنای بسیار قوی در سال ۲۰۱۷ با هدف برقراری ارتباط موثر و قابل اعتماد بین انسان و ماشین در شرایطی کاملا امن راه‌اندازی شد. در واقع هدف اصلی ارز دیجیتال آیوتکس این است که با ترکیب دنیای فیزیکی و دیجیتال در دسترسی به خدمات و برنامه‌های مبتنی به ماشین دموکراسی ایجاد کرده و در نهایت اقتصاد ماشینی و ارزش‌های تعلق گرفته به کاربران را تقویت کند.

در دفتر مرکزی ارز آیوتکس واقع در سیلیکون ولی تعداد زیادی مهندس و دانشمند مشغول فعالیت هستند. در سال ۲۰۱۸ وایت پیپر IOTX انتشار یافت و شبکه بلاچین آن نیز در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد. اعضای تیم بنیان‌گذاران ارز دیجیتال IOTX عبارت‌اند از: قوان گوئو، جینگ سان، شین سین فن و راولن چای. قوان گوئو به‌عنوان یک دانشمند و پژوهشگر در شرکت فیس‌بوک نقش مدیر مهندسی را بر عهده داشت. راه‌اندازی Hyperconnect Lab نیز کار قوات گوئو است.

جینگ سان یکی از سرمایه‌گذاران Polychain Capital، Rippling و Sparkland Capital محسوب می‌شود‌. قبل از راه‌اندازی ارز دیجیتال آیوتکس شین فین هم در مرکز بوش به‌عنوان یکی از مراکز فناوری و تحقیقاتی به‌عنوان مهندس ارشد و محقق مشغول فعالیت بود و در دانشگاه واترلو هم با سمت مدیریت پروژه و پژوهشگر کار می‌کرد. از رزومه راولن چای یکی دیگر از بنیان‌گذاران ارز آیوتکس می‌توان به عضویت و مشاوره در گروه DLT و BootUp Ventures، سرپرست توسعه در شرکت اوبر اشاره کرد.

آیوتکس دارای چند لایه است و چه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد؟

ارز دیجیتال آیوتکس دارای دو لایه اصلی تکنولوژیکی است که عبارت‌اند از: لایه بلاک چین و لایه هویت غیرمتمرکز . بلاک چین ارز آیوتکس یک بلاک چین پرسرعت در IOT یا صنعت اینترنت اشیاء به شمار می‌رود که در مدت زمان پنج ثانیه قادر به نهایی کردن یک بلاک است. این سرعت نسبت به سرعت میانگین فوق‌العاده خوب است. بنا به گفته پلتفرم IOTex در بلاک چین این ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۹ تا به امروز هیچ خطایی رخ نداده است.

در لایه هویت غیرمتمرکز پلتفرم آیوتکس باعث ایجاد DID بین برای افراد و دستگاه‌ها می‌شود. هویت‌های غیرمتمرکز با استاندارد شدن در سراسر این پلتفرم با هم تعامل نیز دارند. در واقع این فناوری بین انسان‌ها و ماشین‌ها تعاملی یکپارچه ایجاد می‌کند.

دسترسی ماشین‌ها به قراردادهای هوشمند و دسترسی به کیف پول با هدف اجرای تراکنش‌ها، تامین و تقویت توکن IOTX، تقویت تراکنش‌های شبکه، سازگاری با ارز دیجیتال اتریوم، امکان سهیم شدن کاربران در شبکه آیوتکس بر اساس میزان سرمایه، ارائه خدمات به دستگاه‌های هوشمند در منازل و وسایل نقلیه، سازگاری با EVM، برخورداری از یک بلاک چین پرسرعت برای فراهم‌سازی مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری بالا در برنامه‌های مختلف و کارایی بسیار بالا از مهم‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های ارز دیجیتال IOTX محسوب می‌شوند. مزایای ارز آیوتکس عبارت‌اند از:

  • دریافت هزینه‌های پایین برای انجام هر تراکنش
  • بالا بودن سرعت انجام تراکنش‌ها
  • آسان‌ کردن نحوه استفاده از شبکه بلاک چین برای کاربران
  • توجه به امنیت و حریم خصوصی کاربران
  • ارائه قابلیت همکاری بین دستگاه‌های هوشمند و برنامه‌ها
کیف پول ارز آیوتکس
کیف پول ارز آیوتکس

برای ذخیره ارز آیوتکس از چه کیف پول‌هایی استفاده می‌شود؟

کاربران ارز دیجیتال آیوتکس را در کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ذخیره‌سازی و نگهداری می‌کنند. کیف پول‌های سخت‌افزاری پشتیبانی‌کننده این نوع ارز دیجیتال عبارت‌اند از: کیف پول لجر و کیف پول ترزور. این نوع کیف به دلیل برخورداری از امنیت بسیار بالا نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری پرهزینه‌تر هستند. با این وجود کیف پول‌های نرم افزاری مانند تراست، متامسک، سیف پل و اکسکوینو به دلیل پایین بودن هزینه طرفداران بیشتری دارند. کاربران با نصب اپلیکیشن اکسکوینو روی سیستم‌ عامل‌های IOS و اندورید می‌توانند بدون محدودیت در زمان و مکان برای ذخیره کردن و نگهداری این ارز دیجیتال استفاده کنند.

آیا امکان استخراج آیوتکس وجود دارد؟

ماین کردن یا استخراج ارز دیجیتال یکی از بهترین راهکارها برای به دست آوردن رمز ارز است. فقط در صورتی می‌توان برای ماین کردن یا استخراج یک ارز دیجیتال اقدام کرد که دارای قابلیت ماین کردن باشد. ارزهای دیجیتال مبتنی بر POW دارای قابلیت استخراج و ارزهای مبتنی بر POS فاقد قابلیت استخراج هستند. با توجه به اینکه آیوتکس یک ارز دیجیتال مبتنی بر DPOS محسوب می‌شود، برای سرمایه‌گذاری فقط می‌توان آن را از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر مانند Binance، Kucoin، Coinex، Huobi Globalو CoinOne خریداری کرد. در این صرافی IOTX را از طریق جفت ارزهایی مانند BTC، USTD، KRW و BUSD معامله می‌کنند.

آینده آیوتکس چگونه پیش‌بینی شده است؟

کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرده‌اند که ارز دیجیتال IOTX با برخورداری از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالا در سال‌های آینده پیشرفت خواهد کرد و با تسلط بر IOT یا شبکه اینترنت اشیاء می‌تواند به مدیریت حمل و نقل، استفاده و ذخیره ارزهای دیجیتال و جمع آوری کردن داده‌ها بپردازد و تا سال ۲۰۲۲ پنجاه میلیارد دستگاه IOT ایجاد خواهد کرد. برای خرید این ارز دیجیتال می‌توانید به سایت صرافی کوینکس مراجعه کرده و بعد از مطالعه آموزش ثبت‌نام در صرافی کوینکس و پشت‌سر گذاشتن مرحله احراز هویت خرید خود را انجام دهید.

آینده آیوتکس
آینده آیوتکس

جمع بندی

در این مقاله درباره تاریخچه، بنیان‌گذاران، تعداد لایه‌ها، ویژگی‌ها، قابلیت‌ها، مزایا، کیف پول‌ها، نحوه خرید و آینده ارز دیجیتال آیوتکس توضیح دادیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات شما درباره این ارز دیجیتال افزایش یافته باشد.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نمیرانیان
نمیرانیان
از سال 1395 شروع به کار کردم و تو حوزه های مختلف فضای وب سرک کشیدم، از طراحی سایت‌های وردپرسی گرفته تا سئو و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و حتی طراحی گرافیک. بصورت مداوم در حال ارتقای توانایی‌هام هستم و دوره های معتبر مختلفی اعم از سئو و طراحی سایت رو دارم می‌گذرونم و تلاش دارم خودم رو آپدیت نگه دارم. شروع کار من با علاقه به دنیای اپل و محصولاتش بود و همچنان ادامه داره...
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *