جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آموزش طراحی سایت با پایتون + پیش نیاز رایگان ساخت سایت با پایتون

آموزش طراحی سایت با پایتون
فهرست مطالب

پایتون یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت می باشد که در اینجا پیش نیاز های طراحی سایت با پایتون و بهترین کتابخانه های python برای طراحی سایت را به شما ارائه کرده ایم.

پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی است که می توان با استفاده آن طراحی سایت را انجام داد. در نظر داشته باشید که برخی از بزرگترین سایت های سطح وب با استفاده از پایتون طراحی شده اند و بدون شک python یکی از قوی ترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه سایت می باشد. ایجاد یک وب سایت با استفاده از پایتون، رویای هر کارآفرینی است. python یک زبان برنامه نویسی ساده و قابل درک است که قابلیت های قدرتمند توسعه وب را ارائه می دهد و کنترل کاملی به شما بر عملکرد و زیبایی شناسی وب سایت خود می دهد.

آموزش طراحی سایت با پایتون
آموزش طراحی سایت با پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که برای انواع مختلفی از وظایف برنامه نویسی از جمله طراحی وب سایت ایده آل است. بنابراین اگر می خواهید بدانید که چگونه با پایتون طراحی سایت کنید، جای درستی را انتخاب کرده اید. در اینجا آموزش طراحی سایت با پایتون را به شما ارائه می کنیم. در اصل این مطلب یک آموزش نیست و بیشتر مقدمات و ابزار هایی که برای یادگیری پایتون نیاز دارید را معرفی کرده ایم.

آیا می توانید با استفاده از پایتون طراحی سایت کنیم؟

بله، شما می توانید یک وب سایت با پایتون بسازید، در واقع به راحتی این کار قابل انجام است، اما قبل از هر چیزی باید یک دوره طراحی سایت که مبتنی بر زبان برنامه نویسی پایتون و کتابخانه های مرتبط باشد را مشاهده کنید. دوره طراحی سایت امیر رسولی، دقیقا آموزش است که می تواند نیاز های شما را در این حوزه پاسخگو باشد. اگرچه پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است، اما به طور طبیعی برای برنامه نویسی وب به مقدار زیادی مورد استفاده قرار میگیرد.

 طراحی سایت با پایتون با استفاده از «فریم‌ ورک‌ها» امکان‌ پذیر می‌شود، که بسته‌های از پیش ساخته شده کد پایتون هستند و به عنوان پایه یا ساختار برای وب‌ سایت شما عمل می‌ کنند.

پایتون
پایتون

چرا با پایتون طراحی سایت کنیم؟

آیا می دانستید اینستاگرام با پایتون توسعه یافته است؟ این باید به شما نشان دهد که چه چیزی با استفاده از پایتون امکانپذیر است. پایتون واقعا یک زبان برنامه نویسی جدید نیست و تقریباً ۳۰ سال است که از این زبان استفاده های مختلفی می شود. اما در چند سال گذشته، پایتون در بسیاری از زمینه‌ها مورد استفاده گسترده قرار گرفته است.

از برنامه نویسی چند منظوره و برنامه های کاربردی یادگیری ماشین گرفته تا علم داده و تجزیه و تحلیل تجاری، پایتون به هر زمینه ای که نیاز به برنامه نویسی دارد نفوذ کرده است. طبیعتاً طراحی سایت خارج از دامنه کاربرد های پایتون نیست. چارچوب‌ های پایتون، توسعه‌ دهندگان وب را برای ساختن وب‌سایت‌ها و برنامه‌های وب بسیار پیچیده مجهز کرده است. اما چه چیزی پایتون را برای توسعه وب بسیار جذاب می کند؟ اگر میخواهید در مورد مدت زمان یادگیری طراحی سایت اطلاعات کاملی به دست آورید، باید بدانید که این مورد بستگی به زمانی دارد که برای آموزش دیدن صرف می کنید. اما به صورت کلی شما حداقل ۴ و حداکثر ۱ سال زمان برای مشاهده آموزش طراحی سایت با پایتون خواهید داشت.

آموزش طراحی سایت
آموزش طراحی سایت

آموزش ساده طراحی سایت با پایتون

آموزش طراحی سایت با پایتون بسیار ساده است، زیرا یادگیری زبان پایتون در مقایسه با سایر زبان های وب سایت محبوب (به عنوان مثال جاوا) آسان تر است. از نحو نسبتا ساده‌تری استفاده می‌کند، ابهام معنایی زیادی ندارد و از نمادهای رایج برای برنامه‌نویسی برخوردار است.

نه فقط ساده بلکه این زبان بسیار منطقی می باشد. حتی یک مبتدی برنامه نویسی کامل می تواند استنباط کند که این خط کد در تلاش برای رسیدن به چه هدفی است. انجام یک کار مشابه در یک زبان برنامه نویسی دیگر، مثلاً جاوا، به چندین خط کد نیاز دارد. همه این عوامل در کنار هم باعث می شود تا زبان را بسیار آسان انتخاب کنید. این یعنی با کمی تجربه؛ یک برنامه نویس می تواند از مبتدی به حرفه ای تبدیل شود و تمام ایم قواعد برای یادگیری طراحی سایت با پایتون نیز صادق است.

ارائه مجموعه وسیعی از کتابخانه ها

پایتون منبع باز است و یک جامعه قوی از آن پشتیبانی می کند. این منجر به یک اکوسیستم منحصربه‌فرد شده است که در آن می‌توانید کد (یا کتابخانه‌های) از پیش موجود پایتون را برای طیف وسیعی از وظایف پیدا کنید.

این کار توسعه یک وب‌ سایت با استفاده از پایتون را آسان‌تر می‌کند، زیرا شما می‌توانید بسیاری از ویژگی ها را که از پیش کد نویسی شده اند در دسترس داشته باشید و تنها نیاز به شخصی سازی آنها خواهید داشت. آیا می خواهید آنالیز ریاضی را انجام دهید؟ از Pandas یا Numpy استفاده کنید. آیا به قابلیت های نمودار نیاز دارید؟ نگران نباشید، Pygal در خدمت شماست. تقریباً برای هر فرآیندی یک کتابخانه پایتون وجود دارد.

زمانی که صحبت از توسعه وب به میان می آید، پایتون دارای تعدادی کتابخانه است که کار توسعه را آسان تر می کند. در ادامه در مورد برخی از فریم ورک های اصلی پایتون بحث خواهیم کرد.

زمان توسعه سریعتر

مزیت اصلی توسعه یک وب سایت با پایتون سرعت بالای آن است. نه تنها وب‌سایت‌های ساخته شده با پایتون سریع‌تر اجرا می‌شوند، بلکه سریع‌تر توسعه می‌یابند، بنابراین زمان ورود به بازار سریع‌تر است. در عصر رقابت شرکت‌های بزرگ امروزی، این یک مزیت ارزشمند است.

قابلیت تجسم داده عالی

یکی از نقاط قوت اصلی پایتون توانایی آن در نمایش داده ها در قالب تجسم های خلاقانه است. از این ویژگی قدرتمند می توان برای ساخت وب سایت های آموزنده ای استفاده کرد که امکان نمایش پویا اقلام داده های پیچیده را فراهم می کند.

بودجه بندی مناسب

از آنجایی که پایتون کاملاً منبع باز است، استفاده از این زبان و چارچوب های مرتبط با آن برای همه آزاد است. این بدان معناست که اکثر ابزارهای توسعه وب سایت پایتون هیچ هزینه ای ندارند. این تضمین می کند که روند توسعه وب شما نسبتاً ارزان باقی می ماند.

ایمن و مقیاس پذیر

پایتون یک زبان ذاتا امن است و بسیار مقیاس پذیر می باشد. این ویژگی اجازه می دهد تا از زبان برای توسعه برنامه های کاربردی وب استفاده شود که می توانند به راحتی با رشد کسب و کار شما بزرگ شوند.

چه سایت هایی با پایتون ساخته شده اند؟

ما به اینستاگرام اشاره کردیم، اما در اینجا برخی دیگر از قول های تکنولوژی نیز قرار دارند که وب سایت های خود را با پایتون طراحی کرده اند:

  • گوگل
  • Spotify
  • نتفلیکس
  • اوبر
  • دراپ باکس
  • پینترست
  • اینستاکارت

احتمالا این لیست می تواند شما را متقاعد کنید که آموزش طراحی سایت با پایتون را مشاهده کنید.

آموزش طراحی سایت با فریم ورک های پایتون

اکنون که دلایلی را می‌دانیم که چرا ساخت وب‌سایت شما با استفاده از پایتون یک انتخاب عالی است، اجازه دهید نگاهی عمیق‌تر به برخی از چارچوب‌هایی بیندازیم که می‌توان از آنها برای ساخت یک وب‌سایت با پایتون استفاده کرد.

فریم ورک های وب به سادگی مجموعه های کد و کتابخانه های از پیش ساخته شده ای هستند که به سرعت بخشیدن در روند توسعه کمک می کنند. با استفاده از کتابخانه های وب که برای پایتون آماده شده اند، توسعه‌ دهندگان می‌توانند نرم‌افزار وب مقیاس‌پذیرتر و قابل اعتمادترین ایجاد کنند.

این بدان معنی است که می توانید در مدت زمان نسبتاً کوتاهی یک وب سایت حرفه ای با کار کمتر ایجاد کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاده از فریم ورک ها برای توسعه دهندگان اجباری نیست. کد را می توان از ابتدا نیز نوشت. با این حال، برای کاهش پیچیدگی و افزایش بازده زمانی، توصیه می شود از یک فریم ورک استفاده کنید. برخی از محبوب ترین فریم ورک های پایتون برای طراحی سایت:

جنگو Django

اگر به دنبال یک چارچوب متن باز هستید که ویژگی های توسعه سریع و فرآیند طراحی نامرتب را ارائه می دهد، جنگو بهترین گزینه برای شماست. این فریم ورک جدا از سرعت فوق‌العاده، یکی از امن‌ترین ابزارهای طراحی سایت با پایتون است.

هنگامی که از جنگو برای ساختن وب سایت خود استفاده می کنید، به تمام اجزای ضروری وب مانند قابلیت های مدیریت، ادغام پایگاه داده و ویژگی های احراز هویت دسترسی خواهید داشت. این چارچوب بر اساس یک مفهوم مبتنی بر برنامه عمل می کند، که در آن هر برنامه یک واحد کد مستقل است که بدون وابستگی خارجی اجرا می شود.

فلاسک Flask

در مقایسه با جنگو، Flask یک چارچوب مینیمالیستی است، به این معنی که فاقد ویژگی‌های خاصی مانند قابلیت‌های احراز هویت و مجوز است. با این حال، انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد، زیرا می توانید کتابخانه ها و برنامه های افزودنی را در صورت نیاز اضافه کنید.

Flask حداقل چیزی را که برای ساختن یک وب سایت با استفاده از پایتون لازم است به شما می دهد و به شما امکان می دهد از آنجا ادامه دهید. این رویکرد منحصر به فرد در توسعه وب، Flask را به چارچوب ترجیحی برای غول های چند ملیتی مانند Uber و Netflix تبدیل کرده است.

جمع بندی

این مطلب توسط تیم آموزش برنامه نویسی امیر رسولی تدوین شده است. اگر قصد یادگیری طراحی سایت را دارید، می توانید از آموزش های سایت امیر رسولی در زمینه طراحی سایت با پایتون، در دوره آموزش جامع طراحی سایت استفاده کنید.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نمیرانیان
نمیرانیان
از سال 1395 شروع به کار کردم و تو حوزه های مختلف فضای وب سرک کشیدم، از طراحی سایت‌های وردپرسی گرفته تا سئو و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و حتی طراحی گرافیک. بصورت مداوم در حال ارتقای توانایی‌هام هستم و دوره های معتبر مختلفی اعم از سئو و طراحی سایت رو دارم می‌گذرونم و تلاش دارم خودم رو آپدیت نگه دارم. شروع کار من با علاقه به دنیای اپل و محصولاتش بود و همچنان ادامه داره...
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *