جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه استفاده از برنامه Depth در اپل واچ اولترا

فهرست مطالب

اپل واچ اولترا به همراه یک قابلیت اختصاصی و منحصر بفرد برای غواصی و افرادی که در آب شنا می‌کنند، ارائه شده است. این قابلیت به نام Depth شناخته می‌شود.

البته اپل یادآور شده است که این ویژگی به طور کاملاً خاص و انحصاری برای کسانی که شغلشان غواصی است، طراحی نشده است و اطلاعاتی از قبیل میزان اکسیژن مورد نیاز و غیره را در اختیار غواصان قرار نمی‌دهد. با وجود این، قابلیت Depth به همراه برنامه‌های جانبی دیگر، می‌تواند این دست اطلاعات را به افرادی که به طور تفریحی غواصی می‌کنند، ارائه کند. این ویژگی با EN13319 (یک استاندارد بین‌المللی برای کامپیوترهای غواصی) منطبق است.

اپلیکیشن Depth، اطلاعاتی از قبیل زمان و عمق فعلی، بیشترین عمق تجربه شده و همچنین دمای آب را نشان می‌دهد. دقت حسگر عمق در این برنامه مثبت و یا منفی یک متر است.

حداکثر عمق تعیین شده برای این قابلیت تا ۱۳۰ فوت یا ۴۰ متر است. در عمقی بیشتر از این عدد، صفحه نمایش اپل واچ به رنگ زرد در می‌آید و برخی از عملکردهای آن مختل می‌شود.

استفاده از Depth App در اپل واچ اولترا

این قابلیت به طور اتوماتیک در عمق بیشتر از یک متر فعال می‌شود، اما اگر بخواهید به صورت دستی آن را اجرا کنید می‌توانید اپلیکیشن Depth را باز کنید و یا این که دکمه Action را فشار دهید.

برای تنظیم اجرای اتوماتیک Depth App به روش زیر عمل کنید:

  • در اپل واچ اولترای خود، Settings را باز کنید.
  • بر روی General کلیک کنید، سپس گزینه Auto-Launch را انتخاب کنید.
  • گزینه‌ای به نام Auto-Launch app وجود دارد که می‌توان آن را خاموش و روشن کرد.
تنظیم اتوماتیک Depth در اپل واچ اولترا
تنظیم اتوماتیک Depth در اپل واچ اولترا

تغییر واحد اندازه گیری در Depth App

  • تنظیمات را در اپل واچ اولترا باز کنید.
  • بر روی Depth ضربه بزنید.
  • از میان واحدهای Feet، Meters، Fahrenheit و یا Celsius هر کدام را می‌خواهید انتخاب کنید.
تغییر واحد اندازه گیری در Depth App
تغییر واحد اندازه گیری در Depth App

قبل و بعد از غواصی

کاربرانی که قصد دارند تمرین خود را ضبط کنند (مانند Open Water Swim)، باید Workout app را باز کنند و قبل از غوطه ور شدن در آب، تمرین خود را شروع کنند.

لازم به ذکر است بعد از این که برنامه Depth به صورت دستی و یا اتوماتیک اجرا می‌شود، در اپل واچ اولترا قابلیت Water Lock از طریق دیجیتال کرون فعال می‌شود تا از ورود ناگهانی آب به داخل نمایشگر ساعت جلوگیری کند.

بعد از این که تمرین تمام شد، با کلیک بر روی دیجیتال کرون و نگه داشتن آن می‌توان قابلیت Water Lock را غیرفعال کرد. با این کار، قفل صفحه باز می‌شود و صداهای خاصی برای پاک کردن آب از بلندگوی اپل واچ پخش می‌شود.

بعد از اتمام غواصی، برنامه Depth، گزیده‌ای از اطلاعات مربوط به عمق شنا و دمای آب در طول تمرین را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

بعد از آن، کاربران در قسمت Health app به اطلاعات تمرین خود دسترسی خواهند داشت.

اگر قصد دارید در مورد جزئیات کلی اپل واچ اولترا اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *