جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه خاموش کردن اپل تی وی بدون ریموت و با استفاده از ریموت

نحوه خاموش کردن اپل تی وی بدون ریموت
فهرست مطالب

ما در این مطلب از بخش آموزش اپلی مجله‌ی انارمگ به شما نحوه خاموش کردن اپل تی وی بدون ریموت و با استفاده از ریموت آن را آموزش می دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

برنامه مورد علاقه خود را تماشا کرده اید و حالا می خواهید اپل تی وی خود را خاموش کنید؟ این کار چندان ساده نیست! بر خلاف تلویزیون های قدیمی، اپل تی وی دکمه پاور برای روشن و خاموش کردن ندارد و اپل در آینده هم قصد ندارد چنین دکمه‌ای را به دستگاه خود اضافه کند.حالا که این‌طور است، چگونه اپل تی وی را خاموش کنیم؟ پاسخ سوال این است که شما نمی توانید آن را خاموش کنید! زمانی که از آن استفاده نمی کنید، به سادگی اپل تی وی را در حالت Sleep قرار دهید و در صورت نیاز، آن را ری استارت کنید. چندین روش ساده برای انجام این کار وجود دارد که ما آن ها را برای شما توضیح خواهیم داد.

نحوه خاموش کردن اپل تی وی با استفاده از ریموت

بر اساس مدل اپل تی وی شما، روش های مختلفی برای خاموش کردن وجود دارد. در پایین ما روش خاموش کردن همه مدل ها را ذکر کرده ایم:

 • اگر اپل تی وی نسل ۴ و یا جدیدتر دارید:
 1. دکمه home ریموت را فشار داده و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید؛
 2. گزینه sleep را از کنترل سنتر سمت راست انتخاب کنید؛
 • اگر اپل تی وی نسل ۳ و یا قدیمی تر دارید:
 1. به منو اصلی (Main Menu) بروید؛
 2. دکمه پخش و توقف ریموت را فشار دهید و برای ۵ ثانیه نگه دارید تا اپل تی وی خاموش شود؛

نحوه خاموش کردن اپل تی وی بدون ریموت

همان‌طور که می بینید، خاموش کردن اپل تی وی با ریموت بسیار ساده است. شما همچنین می توانید از اپ iTunes remote آیفون و یا آیپد به عنوان ریموت اپل تی وی استفاده کنید. 

اما اگر شما ریموت، آیفون و آیپد ندارید، نگران نباشید و به سراغ روش بعدی بروید!

نحوه خاموش کردن اپل تی وی بدون ریموت از طریق تنظیمات

شما می توانید اپل تی وی را با رفتن به تنظیمات آن خاموش کنید. برای این کار:

 1. از منو اصلی به تنظیمات بروید؛
 2. در لیست به پایین بروید و بر روی Sleep Now بزنید؛

همین! شما همچنین می توانید اپل تی وی را به نحوی تنظیم کنید که پس از مدت زمانی مشخص، به حالت Sleep وارد شود. این روش را هم در ادامه به شما آموزش داده ایم.

تنظیم یک تایمر خواب برای خاموش کردن اپل تی وی

اپل تی وی در خود تایمر بسیار کاربردی ای دارد. اما نحوه عملکرد آن با نسخه سنتی کاملاً متفاوت است. اپل تی وی این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و پس از یک مدت زمان مشخص که از آن استفاده نشود، خاموش خواهد شد. گرچه شما می توانید مدت زمان تایمر آن را به مقداری که می خواهید تغییر دهید. برای این کار:

 1. از هوم اسکرین به تنظیمات بروید؛
 2. بر روی General و سپس گزینه Sleep After بزنید؛
 3. از آن‌جا، مدت زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید؛

یادداشت: برای انتخاب مدت زمان تایمر اپل تی وی، شما آپشن های Never (هیچ وقت)، ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه، ۱ ساعت، ۵ ساعت و ۱۰ ساعت را دارید. اگر آپشن Never را انتخاب کنید، اپل تی وی شما هیچ‌گاه به صورت خودکار خاموش نمی شود و شما همیشه باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. اگر هم گزینه های زمان‌دار و به عنوان مثال ۱۵ دقیقه را انتخاب کنید، دقیقاً ۱۵ دقیقه بعد از استفاده نکردن از اپل تی وی، این دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود. 

نکته: اگر شما نمی خواهید دستگاه به حالت Sleep وارد شود، به عنوان راه حل آخر می توانید سیم آن را از برق بکشید!

ترفند اضافی: نحوه روشن کردن اپل تی وی بدون ریموت

از آن‌جا که اپل تی وی یک دکمه پاور ندارد، بسیاری از کاربران برای روشن کردن آن با مشکل روبه‌رو می شوند. اگر شما ریموت اصلی دستگاه و یا ریموت مجازی آن بر روی آیفون یا آیپد را دارید، دکمه منو یا دکمه home را بزنید تا اپل تی وی روشن شود. 

اگر هم که ریموت ندارید، برای روشن کردن اپل تی وی باید آن را از برق بکشید، ۶ ثانیه صبر کنید و دوباره سیم آن را به برق متصل کنید. با این کار، اپل تی وی ریبوت و دستگاه روشن خواهد شد.

برچسب‌ها: / / / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *