جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

مدیریت مجوزهای دوربین و میکروفون آیفون و آیپد

مدیریت مجوزهای دوربین و میکروفون آیفون و آیپد
فهرست مطالب

برای دادن مجوزهای دوربین و میکروفون و یا لغو دسترسی آن در آیفون و آیپد، دلایل زیادی وجود دارد؛ اما ممکن است راه انجام این کار را ندانید و بخواهید در مورد روند آن بیشتر بدانید، پس با ما در این مطلب از انارمگ همراه باشید.

به خوبی می‌دانید، زمانی که برای اولین بار یک برنامه را اجرا می‌کنید، پنجره‌ای به شما نمایش داده می‌شود که در آن از شما اجازه می‌گیرد تا به برخی از قسمت‌های سخت‌افزاری مانند دوربین یا میکروفون دستگاه، دسترسی داده شود. این پنجره پاپ آپ، بخشی از مجوزهای پیش‌فرض برای اجرای آن برنامه را نمایش می‌دهد. هر برنامه بسته به نیازهای خود، دسترسی‌های متفاوتی را طلب می‌کند. شما نیز باید بر اساس نیازهای خود، آن دسترسی را تأیید و یا لغو کنید.

بدیهی است که اگر شما مجوز را تأیید کنید، آن برنامه در هر بار اجرا، به تمامی قسمت‌های تعیین شده سخت‌افزاری از جمله دوربین و میکروفون دسترسی خواهد داشت و اگر آن را لغو کنید، به هیچ کدام دسترسی ندارد.

تنظیمات مربوط به این دسترسی‌ها بسیار ساده است، اما نکته مهم این است که بدانید در کجا و کدام قسمت از دستگاه خود به دنبال آن باشید.

در زیر مراحل انجام این کار به شما ارائه شده است تا دسترسی دوربین، بلوتوث و یا میکروفون خود را تأیید و یا لغو کنید.

تأیید و یا لغو دسترسی برنامه‌ها در آیفون و آیپد
تأیید و یا لغو دسترسی برنامه‌ها در آیفون و آیپد

نحوه تأیید و یا لغو دسترسی مجوزهای دوربین و میکروفون

  1. در آیفون و آیپد خود، به قسمت Settings بروید.
  2. به پایین صفحه اسکرول کنید و بر روی Privacy کلیک کنید.
  3. هر کدام از گزینه‌های Microphone، Camera و یا Bluetooth را انتخاب کنید.
  4. در کنار اسم برنامه، دکمه مربوط به مجوز دسترسی را بر روی ON (روشن) یا OFF (خاموش) قرار دهید.

لازم به ذکر است که از طریق همین مراحل، می‌توانید دسترسی به مجوزهای دیگری مانند رول دوربین یا اطلاعات مربوط به Health App خود را تنظیم کنید.

با دانستن موارد فوق، به راحتی می‌توانید دسترسی برنامه‌های مختلف به آیفون و آیپد خود را کنترل کنید، در صورتی که قصد دارید نحوه قفل گذاشتن برروی برنامه های آیفون را بدانید، به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *