جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آموزش ترفند های پابجی موبایل برای تازه وارد‌‌‌ها؛ پادشاه بتل رویال شوید!

آموزش ترفند های بازی پابجی موبایل
فهرست مطالب

اگر به تازگی به جهان عظیم بازی بتل رویال PUBG موبایل پا گذاشته‌اید، به احتمال زیاد در بخش های مختلف و مکانیزم های آن گم می شوید و یا پلیرها شما را بلافاصله از بازی حذف می کنند. به همین دلیل، ما در این مطلب از بخش بازی مجله اپل انارمگ، به آموزش ترفند های پابجی موبایل پرداخته‌ایم تا شما به سرعت به یک بازیکن حرفه ای و ماهر تبدیل شوید و در مسابقات به پروزی برسید. تا انتها با ما همراه باشید.

جدیداً نسخه فرعی پابجی موبایل به نام PUBG New State معرفی شده است و همه را هیجان زده کرده است؛ همچنین شایعات و اخبار گوناگونی در مورد دنباله این بازی یعنی پابجی ۲ به گوش می رسد. به همین دلیل تمام کاربران منتظر تجربه نسخه های جدید هستند، اما اگر شما تا به حال پابجی موبایل را بازی نکرده باشید و یا تازه وارد هستید و از نکات و روش های پیروزی مطلع نیستید، بهتر است تا قبل از انتشار نسخه های جدید، به مهارت کافی برسید تا بتوانید با بازیکنان قدیمی و حرفه ای رقابت کنید. نکات و توصیه هایی که در مطلب آموزش ترفند های پابجی موبایل برای شما بازگو کرده ایم، دستورالعمل های اساسی و مهم برای حرفه‌ای شدن و یادگیری نکات جامع این بازی هستند و اگر از آن ها استفاده نکنید، می توان گفت که رقابت با بازیکنان حرفه ای، غیرممکن است. اما نگران نباشید؛ ترفندهای ذکر شده را می توانید به سادگی یاد بگیرید و در بازی پیاده کنید.

یادداشت: ترفند های این مطلب لزوماً مختص به بازیکنان تازه وارد نیست و برای بازیکنان حرفه ای هم می توانند موثر باشد. همه می توانند از این ترفندها استفاده کنند تا مهارت‌شان را ارتقا دهد تا برای رقابت در سطح بالاتر آماده باشند.

آموزش ترفند های پابجی موبایل

۱- انتخاب مکان بیرون پریدن از هواپیما

اگر شما در پابجی تازه وارد هستید، انتخاب مکان فرود می تواند مهم‌ترین نکته برای شما در شروع مسابقه باشد. اگر به صورت تک نفره بازی می کنید، انتخاب مکان فرود آسان‌تر است زیرا نیازی نیست به دنبال هم تیمی های خود بروید و به همین علت آپشن های بیشتری خواهید داشت.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید، تشخیص زمان مناسب برای بیرون پریدن از هواپیما است. به شما پیشنهاد می کنیم که خیلی زود از هوایپما بیرون نپرید زیرا از همان ابتدای مسابقه و شاید قبل از این که بتوانید اسلحه پیدا کنید، با رقبا مواجه خواهید شد و کشته می شوید. منتظر بمانید که هواپیما حداقل نصف مسیر پرواز در نقشه را طی کند و سپس بیرون بپرید!

البته شاید به دست اوردن loot کمی سخت تر باشد اما از آن‌جایی که هدف اصلی شما دریافت chicken dinner است، بهتر است از همان ابتدا به مصاف تن به تن با رقبا نروید. زمانی که مهارت بیشتری در بازی کسب کردید و به صورت کامل با ترفندهای آن آشنایی پیدا کردید، می توانید همان ابتدای مسابقه از هوایپما بیرون بپرید و با رقبا یک جنگ تمام عیار داشته باشید!

۲- هدف خود را بشناسید

بیشتر بازیکنان تازه وارد سعی می کنند در بازی برنده شوند و به همین دلیل از همان ابتدا به دنبال نبرد مستقیم و کشتن بازیکنان دیگر هستند؛ اما اگر با یک بازیکن حرفه ای مواجه شوند، مطمئناً کشته خواهند شد. این تاکتیک مناسب بازیکنان قدیمی‌تر می باشد که می خواهند آمار kill و assist خود را افزایش دهند. به عنوان تازه وارد، هدف اصلی شما زنده ماندن است. همان‌طور که گفتیم شما باید chicken dinner بگیرید و کسی این جایزه را دریافت می کند که تا آخر مسابقه زنده بماند.

البته شما در اواخر مسابقه، نبردهای سهمگینی را تجربه خواهید کرد. اما بیشتر زمان مسابقه را شما باید به یادگیری عملکرد بازی و شناخت ماموریت ها و اهدافی که شما و یا هم‌تیمی های تان باید از آن ها پیروی کنید، اختصاص دهید.

بقا، نکته‌س کلیدی تمام مسابقات است و حتی اگر بازیکن حرفه ای بازی باشید، ابتدا باید زنده بمانید و سپس به فکر کشتن بقیه بازیکنان باشید. هنگامی که شما نحوه زنده ماندن در نقشه شلوغ پابجی را یاد گرفتید، می توانید ضرباهنگ بازی خود را افزایش دهید و یک استایل خشن‌تر داشته باشید؛ اما تا آن موقع، فقط زنده بمانید!

۳- در مناطق امن‌تر فرود بیایید

یک نکته کلیدی دیگر، فرود در مناطق کم خطر در ابتدای مسابقه است. هر نقشه بخش هایی دارد که در آن lootهای مختلفی وجود دارد. کیفیت و ارزشمندی lootها در هر بخش نقشه متفاوت است و به همین دلیل مکان هایی که loot بهتری دارند، بازیکنان بیشتری را جذب خود می کنند و در آن مکان ها، نبرد شدیدی به وجود می آید.

برخی از مپ ها مثل Erangel و Miramar چند منطقه دارند که به خشن‌ترین نبرد های بازی، معروف اند. بخش Pochinki مپ Erangel و قسمت Hacienda del Patron مپ Miramar معمولاً مملو از بازیکنانی است که به دنبال بهترین loot ها می گردند.

بهترین انتخاب شما به عنوان یک تازه وارد، دور ماندن از این مکان ها است (معمولاً در مرکز نقشه ها قرار دارند). برای پیدا کردن loot و اسلحه به مناطق دور افتاده‌تری بروید و احتمال مواجه شدن با دشمنان قوی‌تر کمتر است.

۴- به دنبال loot مناسب باشید

هنگامی که برای اولین بار در یک نقطه از نقشه فرود می آیید، باید برنامه مناسبی برای پیدا کردن loot داشته باشد. اولین انتخاب شما باید پیدا کردن اسلحه باشد زیرا ممکن است برخی از بازیکنان دیگر به اندازه شما خوش شانس نبوده باشند و با در دست داشتن اسلحه می توانید آن ها را به سادگی از پای درآورید. پس از انتخاب اسلحه، شما باید به دنبال پیدا کردن کلاه خود (helmet) و زره (Armor) باشید.

دیگر لوازم مثل مسکن ها (painkiller) و نوشیدنی های انرژی‌زا در اولویت پایین‌تری قرار دارند. حمل این وسایل بدون پیدا کردن اسلحه و زره مناسب، شانس شما برای زنده ماندن در هنگام مواجه شدن با رقبا را به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد داد.

برای انتخاب اسلحه هم وسواس نداشته باشید و اولین اسلحه ای که پیدا کردید را بردارید. زیرا این اسلحه تبدیل به تنها راه مقابله شما با بازیکنان دیگر است. در ادامه شما اگر اسلحه بهتری پیدا کردید، می توانید آن را با اسلحه خود تعویض کنید.

بهترین بازی های بتل رویال برای iOS و اندروید – کلیک کنید

۵- با دکمه های پابجی آشنا شوید

شاید شما سابقه تجربه بازی های شوتر را داشته باشید اما عادت کردن به دکمه های بازی پابجی موبایل نیازمند زمان است. حتماً قبل از وارد شدن به مبارزه، با دکمه ها و حساسیت دوربین آشنا شوید. شما برای زنده ماندن نیاز به واکنش ها و حرکات سریع دارید و یک دوربین کند نباید جزو دلایل کشته شدن شما باشد؛ به همین دلیل تنظیم حساسیت دوربین نکته بسیار مهمی است.

شما می توانید کنترل ها را بر اساس استایل بازی خود دستکاری کنید. هدف اصلی شما، پیدا کردن راحت ترین و مناسب ترین قالب کنترل با توجه به سبک بازی شما است. کنترل نامناسب می تواند تاثیر بسیار بدی بر روی تمامی بخش های بازی شما داشته باشد.

۶- گرافیک بازی را تنظیم کنید

یکی از نکات در آموزش ترفند های پابجی موبایل که کمتر کسی از آن خبر دارد و یا به آن توجه می کند، تنظیم گرافیک بازی است. گرافیک پابجی موبایل بسیار خوب است و از لحاظ جلوه های بصری مخصوصاً در گوشی های رده بالا، چشم نواز می باشد. اما به عنوان یک تازه وارد، شما باید تنظیمات گرافیک را در پایین‌ترین حد ممکن قرار دهید چرا که باعث کاهش لگ ها می شود و شما می توانید بهتر بازی کنید.

هنگامی که تنظیمات گرافیک را پایین بیاورید، شاخ و برگ ها تراکم کمتری خواهند داشت. اگر شما بازی را در بالاترین سطح گرافیکی قرار دهید و به دنبال پیدا کردن یک بازیکن باشید، شاخ و برگ های انبوه درختان می تواند میدان دید شما را کاهش دهد و تشخیص رقبا سخت‌تر خواهد شد. در کل با گرافیک پایین‌تر شما راحت‌تر می توانید رقبا را پیدا کنید و در عین حال همچنان تجربه خوبی از گیم پلی خواهید داشت.

آموزش ترفند های پابجی موبایل

۷- در‌ها را ببندید!

هنگامی که به دنبال پیدا کردن Loot هستید، ممکن است به یک ساختمان وارد شوید که درهای آن باز است و یا شما درهای آن را باز کرده اید. هنگام ی که شما به دنبال پیدا کردن loot هستید، یکی از دشمنان به سادگی می تواند بدون این که متوجه شوید، به شما نزدیک شود و شما را هدشات کند. قبل از این که متوجه شوید که چه خطری شما را تهیدید می کند، بازی شما تمام خواهد شد.

درهای تمام ساختمان های نقشه در ابتدای مسابقه، بسته هشتند و اگر شما با ساختمانی مواجه شدید که درهای آن باز است، بدون‌شک یک نفر قبل از شما تمام وسایل ارزشمند را برداشته است. این احتمال هم وجود دارد که یکی از دشمنان هنوز در ساختمان باشد؛ به همین دلیل از ورود به این ساختمان ها خودداری کنید.

نکته مهم دیگر که باید به یاد داشته باشید این است که اگر به یک ساختمان وارد شدید، حتماً در را پشت سر خود ببندید تا هنگام جستجو برای loot غافلگیر نشوید.

آموزش ترفند های پابجی موبایل

۸- از وسایل نقلیه به درستی استفاده کنید

نقشه های پابجی موبایل واقعاً عظیم هستند و شما برای رفتن به نقطه ای دیگر از مپ، باید از وسایل نقلیه استفاده کنید. اما کنترل وسایل نقلیه پابجی کاملاً متفاوت است. وسایل نقلیه پباجی موبایل از لحاظ فیزیکی بهترین ها در دنیای باز یها نیستند و البته موضوع قابل درکی است زیرا پابجی یک بازی مسابقه ای و ریسینگ نیست.

اما شما در رانندگی با این وسایل نقلیه و ماشین ها باید احتیاط کنید. اگر شما سرعت بالایی داشته باشید، کنترل ماشین سخت می شود و اگر با یک جسم سخت مثل درخت یا ساختمان برخورد کنید، ماشین در همان لحظه منفجر خواهد شد و شما کشته می شوید. در نتیجه همیشه با سرعتی متعادل رانندگ یکنید و مواظب باشید که با موانع سخت برخورد نکنید.

خرید گیفت کارت پابجی PUBG – کلیک کنید

شما در پارک کردن خودرو ها هم باید مواظب باشید. اگر شما ماشین را در یک سرازیری و یا سراشیبی پارک کنید، شروع به حرکت می کند و ممکن است شما یا هم‌تیمی های تان را از پای درآورد. همیشه در مکان های شیب دار، خودرو را از سمت مجاور پارک کنید تا به حرکت در نیاید.

آموزش ترفند های پابجی موبایل

۹- یک هدف ثابت برای حریف نباشید

نقشه های پابجی موبایل مناطف مختلف و متنوعی برای گشت و گذار دارند. در این نقشه ها، فضاهای باز و دشت های بدون سنگر هم وجود دارد. بسیاری از بازیکنان در ساختمان ها و یا بالای تپه ها کمین می کنند تا دشمنانی که وارد این فضاهای باز می شوند را با یک شلیک دقیق اسنایپر بکشند.

اگر شما وارد یک فضای باز شدید و به شما شلیک شد، در همان لحظه به حالت سینه خیز نروید زیرا سرعت شما بسیار کم خواهد شد و حریف می تواند به سادگی شما را نشانه بگیرد. به جای این کار، با سرعت بالا و حرکات نامنظم شروع به دویدن کنید. در یک جهت هم به مدت طولانی ندوید و به صورت زیگزاگی جهت حرکت خود را تغییر دهید تا به یک هدف دشوار برای نشانه‌گیری دشمنان تبدیل شوید. البته باز هم یک بازیکن ماهر می تواند شما را از پای درآورد؛ به همین خاطر شما باید از ورود به فضاهای باز و بدون سنگر خودداری کنید و در صورت لزوم، منطقه را بررسی کنید تا خطری شما را تهدید نکند.

۱۰- حواس‌تان به هدشات ها باشد

یکی از نکات مهم در آموزش ترفند های پابجی موبایل ،توجه به هدشات و کلاه خود ها می باشد. هر چه‌قدر سطه کلاه خود بهتر باشد، صدمه بیشتری را می تواند تحمل کند.

اگر خوش‌شانس باشید و دشمنان دفعات زیادی سر شما را هدف قرار ندهند، با یک کلاه خود سطح ۱ می توانید از یک نبرد جان سالم به در ببرید. کلاه خود سطح ۲ کمی بهتر است و مخصوصاً جلوی اسلحه تهاجمی (Assault Rifles) مقاومت بیشتری دارد. اما شما هنگام نشانه‌گیری برای هدشات کردن رقبا هم باید مواظب باشید.

یک کلاه خود سطح ۲ یا پایین‌تر، هیچ مقاومتی در برابر گلوله ضعیف‌ترین اسنایپر هم نخواهد داشت. در نتیجه اگر یک بازیکن مشاهده کردید که کلاه خود سطح ۱ یا ۲ داشت، می توانید از این مسئله به نفع خود استفاده کنید و با شلیک یک گلوله به سر، او را از پای درآورید.

اما اگر شما یک اسلحه اسنایپر قدرمند مثل AWM ندارید و رقیب یک کلاه خود سطح ۳ داشته باشد، به هیچ وجه به دنبال هدشات کردن او نباشید. کلاه خود سطح ۳ می تواند صدمه زیادی را تحمل کند و شما با شلیک به آن، فقط گلوله های خود را هدر کرده اید.

۱۱- از دایره آبی رنگ نقشه به نفع خود استفاده کنید

با گذشت زمان در هر مسابقه، بخش قابل بازی نقشه کوچک تر می شود تا بازیکنان به یک دیگر نزدیک‌تر شوند و نبردهای خونین‌تزی شکل بگیرد! شما در نقشه متوجه یک دایره آبی رنگ خواهید شد که در حال کوچک‌تر شدن است و شما باید در داخل آن قرار داشته باشید و اگر از این دایره آبی رنگ خارج شوید، میزان سلامت شما کاهش می یابد. همان‌طور که این دایره آبی رنگ تا آخرین منطقه قابل بازی کوچک تر می شود، اگر بیرون از آن باشید، میزان صدمه به سلامت شما هم بیشتر می شود.

اما در مراحل اول، این صدمه مقدار کمی است و شما می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید. با در اختیار داشتن پک های سلامتی، painkillerها و نوشیدنی های انرژی زا، شما می توانید در منطقه آبی پنهان شوید و وارد جنگ های مرگبار نشوید. شما همچنین می توانید دشمنانی که مورد صدمه منطقه آبی قرار گرفته اند و یا در حال فرار از آن هستند را بکشید. البته مدت طولانی در این منطقه آبی نمانید و حواس تان به نوار سلامت باشد.

۱۲- از متعلقات سلاح ها استفاده کنید

پابجی موبایل تنوع زیادی از اسلحه و قطعات جانبی و متعلقات آن ها را برای بازیکن فراهم می کند تا با توجه به استایل بازی، از آن ها بهره ببرد. به همین دلیل شما نباید حتماً به دنبال بزرگ‌ترین و قدرتمندترین قطعه باشید.

اگر شما از یک مسلسل دستی (SMG) مثل UZI استفاده می کنید، استفاده از یک دوربین ۸x هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و استفاده از یک دوربین ۲x و یا یک دوربین با نشانه قرمز می تواند انتخاب مناسب‌تری باشد.

همچنین، برخی از دوربین ها برای استفاده با بعضی اسلحه ها طراحی نشده اند. شما باید سلاح های مختلف را با دوربین های مختلف امتحان کنید تا ترکیب اسلحه مورد علاقه خود را پیدا کنید. هنگامی که نحوه کار با قطعات را یاد بگیرید، جنگیدن و نشانه‌گیری برای شما به مقدار زیادی ساده‌تر خواهد شد.

آموزش ترفند های پابجی موبایل

۱۳- از روی پل ها عبور نکنید

یکی از مواردی که خیلی به آن پرداخته نشده است اما ما در مطلب آموزش ترفند های پابجی موبایل به شما می گوییم، خطر عبور از پل ها است. اکثر نقشه های پابجی موبایل دارای پل ها متعددی اند تا بازیکنان بتوانند از رودخانه ها عبور کنند و به مناطق دیگر بروند. اگر شما تنها بازی می کنید، پیشنهاد می کنیم که تا جایی که می شود از پل ها دوری کنید. عبور از پل ها هنگامی که با هم‌تیمی های خود هستید بسیار امن‌تر است و در صورت وجود هر گونه خطر می تواند روی هم‌تیمی های خود حساب کنید.

معمولاً دشمنان زیادی در نزدیکی پل ها آماده هستند تا از ورود بازیکنان به منطقه امن جلوگیری کنند و آن ها را بکشند. رقبا کمین می کنند، شما را از پای درخواهند آورد و loot شما را به دست خواهند آورد. بهتر است که برای عبور از رودخانه شنا کنید و یا در صورت وجود از قایق استفاده کنید.

۱۴- از مواد مصرفی (consumables) به درستی بهره ببرید

برخی از آیتم ها در پابجی موبایل برای مصرف طراحی شده اند و نباید آن ها را حمل کرد. painkiller ها و نوشیدنی های انرژی زا از جمله این مواد هستند. این آیتم ها به مسابقه بعدی منتقل نمی شوند و یا آمار کلی شما را افزایش نخواهند داد؛ در نتیجه هر زمانی که توانستید، آن ها را مصرف کنید و به دنبال ذخیره‌ی آن ها نباشید. این ایتم ها به شما کمک می کنند در شرایط سخت سلامت خود را دوباره به دست آورید.

اگر شما در مراحل پایانی مسابقه هستید، بهتر است که سلامت خود را به میزان حداکثری داشته باشید. painkillerها و نوشیدنی ها را مصرف کنید تا خودتان را قدرتمند نگه دارید و شانس خود را برای پیروزی افزایش دهید.

۱۵- با احتیاط looting crateها را جستجو کنید

پابجی موبایل مکانیزمی دارد که در آن شما در برخی مقاطع مشخص بازی، جعبه های Loot مخصوصی را دریافت خواهید کرد. این جعبه ها از آسمان به پایین سقوط می کنند و آیتم های مفید زیادی دارند و اگر خوش شانس باشید، اسلحه و زره های کمیاب هم به در خود دارند. اما به یاد داشته باشید که بسیاری از بازیکنان به سمت این جعبه ها می آیند و نبردهای شدیدی برای به دست آوردن این جوایز شکل می گیرد.

اگر شما یک جعبه loot پیدا کردید و هیچ دشمنی در آن نزدیکی نبود، مطمئن باشید که چندین نفر از بازیکنان در مسیر این جعبه هستند. هنگام loot کردن این جعبه، به حالت سینه خیز بروید تا پوشش کافی نسبت به گلوله های شلیک شده آن ها داشته باشید. هنگامی که آن را loot کردید، به سرعت به یک منطقه امن بروید.

سخن پایانی

پابجی روزانه میزبان میلیون ها بازیکن است و هر سال، میلیون ها نفر به این تعداد اضافه می شوند. با انتشار پابجی جدید، مقدار بسیار زیادی از بازیکنان جدید به این جهان معرفی خواهند شد و به همین دلیل رقابت بسیار شدید تر می شود. شما با یادگیری و تمرین نکات ذکر شده در آموزش ترفند های پابجی موبایل می توانید از بسیاری از بازیکنان سبقت بگیرید و در مسابقات زیادی به پیروزی برسید.

برچسب‌ها: / / / / / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *