جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

اپل به دنبال افزایش تولیدکنندگان نمایشگر آیفون ۱۵ پرو در سال ۲۰۲۳ است

نمایشگر آیفون 15
فهرست مطالب

طبق گزارش وب سایت The Elec، گویا تولیدکننده‌ی نمایشگر دیگری قصد رقابت با سامسونگ و ال جی برای تولید پنل های OLED آیفون ۱۵ پرو را در سر دارد. شرکت BOE، غول صنعت تولید نمایشگر چینی، که قبلاً وظیفه تولید پنل های نمایشگر OLED 6.06 اینچی آیفون های رده پایین‌تر را بر عهده داشته است، در حال برنامه‌ریزی برای ساخت پنل های OLED برای نمایشگر آیفون ۱۵ پرو در سال ۲۰۲۳ می باشد. 

چندین منبع خبری اعلام کردند:«این شرکت با به‌کارگیری تکنولوژی موفقِ پلی کریستالین اکساید (LTPO) بر روی پنل های OLED که در جدیدترین کارخانه B12 در منطقه چانگ کینگ ساخته خواهد شد، امیدوار است که این برنامه را اجرایی کند».

در حال حاضر، سامسونگ دیسپلی Samsung Display تنها تولیدکننده‌ی نمایشگر آیفون ۱۴ پرو امسال است و ساخت پنل های OLED برای آیفون ۱۴ پرو مکس را هم با ال جی دیسپلی LG Display سهیم شده است. انتظار می رود که هر دو مدل شامل تکنولوژی سوراخ پانچ نمایشگر (hole-punch display technology) باشند و بسیاری از کارشناسان هم این موضوع را تایید کرده اند.

تا انتهای ۲۰۲۲، پیش‌بینی می شود که اپل حدوداً ۲۰۰ میلیون آیفون OLED روانه بازار کند که سهم BOE از این مقدار، ۲۰ درصدِ پنل ها و یا ۵۰ الی ۶۰ میلیون آیفون باشد. در مقایسه با سال گذشته، این رقم افزایش چشمگیری داشته است زیرا سال پیش BOE ساخت ۱۵ الی ۱۶ میلیون پنل OLED برای آیفون را برعهده داشت.

در نتیجه، در سال ۲۰۲۳ کمپانی BOE وارد رقابتی بزرگ با سامسونگ و ال جی برای ساخت پنل های OLED نمایشگر های آیفون ۱۵ پرو خواهد شد. در همین راستا، گزارش های مختلفی هم منتشر شده اند که ادعا می کنند اپل قصد ارتقای تکنولوژی نمایشگر در چند سال آینده را نخواهد داشت و نمایشگر OLED نمایشگر اصلی برای آیفون های بعدی خواهد بود.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *