انارمگ
۰

طراحی فیس آیدی جدید: سنسوری در زیر نمایشگر آیفون

طراحی فیس آیدی

تحلیلگری ادعا می کند که طراحی جدید آیفون با دوربین زیرِ نمایشگر برای Face ID ممکن است تا سال ۲۰۲۴ معرفی نشود، در صورتی که شاهد این قابلیت را در صفحه نمایش آیفون ۱۶ خواهیم داشت. اما طراحی فیس آیدی آیفون جدید چگونه خواهد بود؟ در این بخش از اخبار اپلی به جزییات طرح جدید می پردازیم.

در شایعات فعلی مدل‌های آیفون ۱۴ پرو آمده که گویا اپل قرار است بیخیال ناچ بدنامش شود و از کار برروی آن منصرف شود. با این حال، مینگ چی کو از کمپانی TF Securities، در توییتی ذکر کرده است که ناچ و جایگزین آن بازنشسته می شوند و جای آن ها را دوربین فیس آیدی زیرِ نمایشگر خواهد گرفت.

راس یانگ، تحلیلگر DSCC، در توییتی در روز ۳۰ مارس گفت که آیفون ۱۶ به احتمال زیاد دوربین زیر نمایشگر برای Face ID خواهد داشت. به همین بهانه کو نیز در صبح روز شنبه در پاسخ به توییت او اعلام کرد که او نیز همین پیش‌بینی را در رابطه با آیفون ۱۶ دارد. کو می نویسد:«دوربین فیس آیدی زیر نمایشگر در سال ۲۰۲۴ (همراه با آیفون ۱۶) عرضه می شود.»

در مورد این که چرا این طرح جدید با آیفون ۱۶ معرفی می شود، کو می گوید:« برنامه زمانی طرح جدید بیشتر هدف بازاریابی دارد تا این که مشکل فنی باشد.» کو حرفی از جزئیات نمی زند اما احتمالاً سخنان او ربطی به بحث جایگزینی ناچ، که همه انتظار آن را داشتند، دارد.

انتظار می‌رود مدل‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو مکس که قرار است در پاییز ۲۰۲۲ وارد بازار شوند برای طراحی فیس آیدی‌ شان، دو حفره‌ به شکل قرص در بالای صفحه داشته باشند. این دو حفره جایگزین ناچ بزرگ آیفون می شوند و ظاهر مینیمالیستی به این گوشی هوشمند می دهند؛ همین طراحی جدید باعث می شود که نمایشگر آیفون بزرگ‌تر باشد و مرزهای صفحه نمایش آن توی ذوق نزد.

خرید گیفت کارت اپل Apple – کلیک کنید

از آن‌جا که اپل تمایل دارد تغییرات جدید را تا دست کم به مدت دو سال حفظ کند، اگر اپل برش های حفره‌ای و قرص‌شکل را در طیف آیفون ۱۴ پرو معرفی کند، می توانیم انتظار داشته باشیم که اپل حداقل برای دو نسل آینده‌ی آیفون نیز از همین طراحی استفاده کند. یانگ در ماه مارس پیشبینی کرد که اپل حفره‌ های دوربین جدید را روی تمام مدل‌های سری آیفون ۱۵ پیاده می کند.

پیش‌تر مینگ چی کو از دوربین زیر نمایشگر نام برده بود. او در آوریل سال ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که چنین سیستمی قرار است روی مدل های ۲۰۲۳ آیفون پیاده شود.

ظاهراً Samsung Display مشغول کار روی فناوری جدیدی در زیر پنل نمایشگر است؛ سیستم جدید سامسونگ می تواند برای مخفی کردن ماژول فیس آیدی در آیفون های آینده استفاده شود. با این حال، ممکن است دوربین زیر نمایشگر در سال ۲۰۲۳ در خط تولید مدل فولد سامسونگ ظاهر شود در صورتی که طراحی فیس آیدی زیر نمایشگر را تا سال بعدش در آیفون نخواهیم دید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفت =