اخبار پیرامون طراحی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس

در این مطلب از بخش اخبار اپل مجله تخصصی انارمگ، به بررسی اخبار و شایعات پیرامون طراحی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

طبق اخبار منتشر شده تا به امروز، خط تولید آیفون ۱۴ پرو به خاطر طراحی بدون ناچ، چیپ پردازنده A15 و دوربین ۴۸ مگاپیکسل با سایر مدل ها تفاوت خواهد داشت و در ادامه طراحی آیفون ۱۴ پرو و آیفون پرو مکس بر اساس شایعات را مشاهده می کنید.

شایعات و اخبار در مورد آیفون ۱۴ پرو در ابتدا حاکی از یک طراحی کاملاً جدید و مهم بودند اما به تدریج این پیش بینی ها به یک سری تغییرات جزئی تبدیل شدند. اما اگر این شایعه ها واقعاً درست از آب دربیایند، اپل ممکن است اختلاف میان مدل های استاندارد و مدل های پرو آیفون را با طراحی و چیپ های متفاوت، افزایش دهد.

از اطلاعات فاش شده می توان در یافت که اپل به احتمال زیاد برآمدگی بزرگ دوربین های پشتی را حفظ و از ابعادی مشابه برای آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس نیز استفاده خواهد کرد. تنها تفاوت برجسته شاید طراحی حفره کپسولی و سوراخی به جای ناچ باشد.

بر اساس اطلاعات فاش شده به نظر می رسد که برآمدگی دوربین حتی بیشتر از قبل هم باشد و این مسئله ممکن است به خاطر بزرگ‌تر بودن دوربین عریض ۴۸ مگاپیکسل باشد که تحلیلگر مشهور حوزه اپل، مینگ چی کو، به آن اشاره کرده است. این دوربین دارای قابلیت ضبط ویدئو با کیفیت ۸K خواهد بود و می تواند با استفاده از تکنیک جدیدی به نام pixel binning، عکس های ۱۲ مگاپیکسلی و با جزییات بسیار بالا بگیرد.

کاهش حاشیه صفحه و همچنین حذف حفره ناچ می تواند منجر به صفحه نمایشی بزرگ‌تر هم شود. بسیاری از شایعات به یک حفره کپسولی اشاره دارند و افراد مختلفی از جمله تحلیلگر چرخه تولید صفحه نمایش، راس یانگ، مارک گورمن از خبرگزاری بلومبرگ، افشاگر توییتری مشهور به نام Dylandtk و همچنین مینگ چی کو این مسئله را تایید کرده اند.

طراحی حفره‌ای برای دوربین سلفی آیفون ۱۴ پرو و شکاف کپسولی برای قرار گرفتن اجزای فیس آیدی تعبیه شده است. صفحه نمایش فضای اطراف این دو حفره را فرا می گیرد و اطلاعات در اطراف این دو نمایش داده می شوند و دیگر پشت یک ناچ مشکلی و بزرگ پنهان نخواهند شد؛ البته گفته می شود که در ابتدا قرار بوده است که این حفره ها کوچک‌ باشند اما به دلیل نبود فضای کافی برای قرارگیری اجزاء، این حفره‌ ها کمی بزرگ‌تر از پیش‌بینی ها خواهند بود.

دوربین ارتقایافته ۴۸ مگاپیکسلی و حفره های صفحه نمایش طبق شایعات به صورت انحصاری در مدل های آیفون ۱۴ پرو به کار خواهند رفت اما این همه‌ی ماجرا نیست. در دیگر اخبار غیررسمی آمده است که اپل ممکن است چیپ A16 را برای آیفون ۱۴ پرو در نظر بگیرد و در مدل های استاندارد از چیپ A15 همچنان استفاده کند. تمام مدل های آیفون ۱۴ دارای ۶ گیگابیت RAM خواهند بود اما تفاوت میان پردازنده ها تغییر رویه عظیمی در استراتژی اپل خواهد بود.

دیگر شایعات پیرامون طراحی آیفون ۱۴ پرو آیفون ۱۴ پرو مکس کمی دور از انتظار و گاهی مبهم بوده اند. به عنوان مثال در ماه جولای ۲۰۲۱ شایعه‌ای به گوش رسید که اپل قصد استفاده از آلیاژ تیتانیوم برای قاب آیفون ۱۴ پرو را خواهد داشت. همچنین طبق گفته های راس یانگ به نظر می رسد که ویژگی پروموشن صفحه نمایش همچنان یک قابلیت مخصوص برای مدل های پرو باشد در در مدل های استاندارد حضور نخواهد داشت.

پیش بینی های ابتدایی جان پراسر در مورد طراحی آیفون ۱۴ در اخبار و شایعات دیگر تایید نشدند. تصاویر او نمایانگر آیفونی بدون برآمدگی دوربین، یک حفره دوربین سلفی، دکمه های صدای گرد و چندین سوراخ اسپیکر مشابه طراحی آیفون ۵ بود.

با توجه به پیش بینی بسیاری از فعالان این حوزه، انتظار می رود که اپل مدل های آیفون ۱۴ پرو و آِفون ۱۴ پرو مکس را در طول مراسم سالیانه خود در ماه سپتامبر به کاربران معرفی کند. قیمت آیفون ها هم معمولاً همان زمان رونمایی معلوم می شود و شایعات معمولاً نمی توانند قیمت دقیق را پیش‌بینی کنند اما اپل در کل قیمت نسل های متوالی آیفون را نزدیک به یکدیگر تعیین می کند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =